Гепарил 1000 инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

міжнародна назва: heparin sodium;

основні фізико-хімічні властивості: гель прозорий, безбарвний, із специфічним запахом, однорідної консистенції;

склад: 100 г гелю містить гепарину натрію у перерахунку на гепарин з активністю 160 ОД/мг - 0,625 г (100000 ОД);

допоміжні речовини: гліцерин, пропіленгліколь, спирт етиловий 96 % або спирт етиловий ректифікований, карбомер 934Р, 15 % розчин аміаку, вода очищена, ніпагін, ніпазол.

Форма випуску. Гель.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при варикозному розширенні вен. Гепарин для місцевого застосування. Код АТС С05ВА53.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Гель має виражену антитромботичну і антикоагулянтну активність, послаблює запальну реакцію, виявляє протинабрякову дію. Антикоагулянтний ефект пов'язаний з прямою дією на систему згортання крові за рахунок утворення комплексу з антитромбіном III, який зв'язує плазмові фактори згортання. Стимулює обмінні процеси, грануляцію та епітелізацію тканин. Антитромботичний ефект пов’язаний з зменшенням агрегації тромбоцитів, пригнічує активність гіалуролідази. За вираженістю терапевтичного ефекту гель значно перевищує дію препаратів, що виготовлені на мазевій основі, через здатність більш глибоко проникати у тканини.

Фармакокінетика. При зовнішньому застосуванні не чинить системної дії. Після абсорбції біотрансформується у печінці та у ретикулоендотеліальній системі. Зв'язується з білками плазми на 95 %. Період напіввиведення - 60 - 90 хвилин. Виводиться нирками.

Показання для застосування. Варикозне розширення вен, флеботромбоз, тромбофлебіт (переважно поверхневий), поверхневий перифлебіт, флебіт після внутрішньовенних ін'єкцій, тромбоз гемороїдальних вен, післяопераційний варикозний флебіт, ускладнення після видалення підшкірної вени нижньої кінцівки, травми, удари, асептичні інфільтрати, місцеві обмежені набряки, підшкірні гематоми, травми м'язів, сухожиль і суглобів.

Спосіб застосування та дози. Гепарил 1000 застосовують дорослим зовнішньо.

Препарат наносять тонким шаром, обережно втираючи в уражені ділянки шкіри (0,5 - 1 г на ділянку розміром 3 - 5 см2) 2 - 3 рази на день (при тромбозах і тромбофлебітах у випадку нанесення гелю масажувати не рекомендується). Смужка гелю довжиною в 1 см відповідає 0,4 - 0,6 г препарату при діаметрі вихідного отвору туби - 3 - 4 мм. Залежно від характеру захворювання курс лікування становить 1 - 3 тижні.

Побічна дія. При підвищеній чутливості до препарату можливі алергічні реакції (висип, ангіоневротичний набряк). При появі побічних реакцій препарат слід відмінити.

Протипоказання. Гіперчутливість до компонентів препарату, знижене згортання крові, тромбоцитопенія, кровотечі, ушкодження шкіри, виразково-некротичні процеси у зоні тромбофлебіту, дитячий вік.

Передозування. При дотриманні зазначеного режиму дозування передозування малоімовірне. При застосуванні на великих ділянках шкіри (внаслідок імовірної системної абсорбції) можливі геморагічні ускладнення у вигляді кровотеч різного ступеня тяжкості.

Лікування. При невеликій кровотечі слід зменшити дозу або тимчасово припинити застосування препарату. У випадку сильної кровотечі внутрішньовенно повільно вводять 1 % розчин протаміну сульфату. При цьому, якщо концентрація гепарину у крові невідома, то одноразова доза протаміну сульфату не повинна перевищувати 1 мл.

Особливості застосування. Гель наносять тільки на неушкоджену шкіру!

Ефективність та безпечність застосування препарату у дітей не досліджувались.

Не наносять на відкриті рани, слизові оболонки, ділянку гнійного процесу.

Гепарил 1000 з обережністю застосовують при кровотечах і станах підвищеної кровоточивості (у цьому випадку під час лікування препаратом необхідний контроль згортання крові).

Після нанесення гелю на шкіру вже через 1,5 - 2 хв він повністю всмоктується та не залишає жирових плям на руках та білизні.

Вагітність і годування груддю. Потрібний ретельний медичний контроль при застосуванні препарату в період вагітності та годування груддю.

Даних про вплив препарату на здатність керувати автомобілем або працювати зі складними механізмами немає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне застосування препарату і ацетилсаліцилової кислоти, декстрану, фенілбутазону, ібупрофену, індометацину, варфарину, дикумарину може підвищувати ризик виникнення кровотеч.

Парентеральне введення нітрогліцерину разом з застосуванням Гепарилу 1000, а також одночасне застосування гелю з тироксином, тетрацикліном, антигістамінними засобами, нікотином може ослабляти дію препарату.

Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла місці, при температурі від 10°С до 20°С. Термін зберігання - 3 роки.

Зберігати у недоступному для дітей місці.