Пневмонічна форма

Пневмонічна форма

Діагностичні критерії пневмонії: гострий початок; підвищення температури, котра може зберігатися 6-10 днів; іноді блювання, слабкість, втрата апетиту, ангіна, фотофобія, міалгії, різкий головний біль, брадикардія, приглушення серцевих тонів, гіпотонія.

МКБ-10 См. раздел "Пневмония"

Клінічна картина

Клінічні та діагностичні критерії

Через 1-3 дні з’являються ознаки ураження органів дихання: кашель спочатку сухий, потім – вологий, задишка, зрідка біль у боці.

Фізикальні дані: вкорочення перкуторного тону на обмеженій ділянці, там же ослаблене дихання, на фоні котрого прослуховуються дрібноміхурцеві дзвінкі хрипи та крепітація. Зрідка прослуховується шум тертя плеври. Схильності до нагноєння, абсцедування не спостерігається.

Клінічна картина може нагадувати грип, але без ознак ураження верхніх дихальних шляхів: риніту, фарингіту, трахеїту.

Перебіг хвороби звичайно довготривалий: лихоманка може спостерігатися до двох тижнів, спостерігаються рецидиви; пневмонічні зміни зникають повільно; астенізація спостерігається до 2-3 місяців. Клінічний аналіз крові виявляє прискорення ШЗЕ, еритро- і лейкоцитопенію, хоча можливий і лейкоцитоз.

Діагностика

Рентгенологічне обстеження: в легенях зміни у вигляді лобулярних (часткових), сегментарних і лобарних інфільтратів.

Діагностичне значення має підвищений рівень IgM антитіл до хламідійного антигену та збільшення не менше ніж у чотири рази рівня антихламідійного IgG у динаміці через 3-4 тижні від першого аналізу.

Лікування

Антибіотикотерапія – макроліди. Прогноз зазвичай сприятливий.