Найчастіший привід звернення до стоматолога є карієс – враження твердих тканин, що починається з руйнування емалі і якщо вчасно не застосувати профілактичних засобів, каріозний процес розповсюджується вглиб, утворюються порожнини, пізніше можуть додатися ускладнення.
Карієс може бути викликаний цілим рядом факторів, у тому числі бактеріями, що знаходяться у роті, частими перекусами, вживанням солодких напоїв та неякісною гігієною ротової порожнини.
Якщо вчасно не провести лікування карієсу, каріозні порожнини збільшуються у розмірах, з’являється зубний біль, приєднується інфекція і врешті решт це призводить до втрати зуба.
Проте цьому можна запобігти, якщо регулярно відвідувати стоматолога, правильно чистити зуби.
Симптоми карієсу можуть біти різні, в залежності від ступеня поширеності процесу та місця розташування. Коли карієс тільки починається ніяких ознак може взагалі не бути, але з часом з’являються наступні симптоми:
Самому помітити проблему досить важко, ось чому важливо регулярно відвідувати стоматолога для профілактичного огляду, навіть якщо вас нічого не турбує. Якщо ж ви відчуваєте зубний біль, то до стоматолога потрібно звернутись якомога швидше
Спочатку виникає зубний наліт – це прозора липка плівка, яка постійно утворюється на поверхні зубів. Бактерії, що містяться в нальоті, виробляють кислоти, які впливають на емаль зубів і ушкоджують ясна. Наліт є основною причиною виникнення більшості захворювань порожнини рота. Найбільш ефективними способом його видалення є регулярний догляд за зубами, а саме регулярне очищення. Якщо не видаляти зубний наліт, він твердне, накопичуючись і перетворюючись на зубний камінь.
Зубний камінь - це затверділий зубний наліт, що прикріпляється до зубної емалі коронки зуба і нижче ясенного краю.
Зубний камінь може виникнути як на одному окремо взятому, так і на кількох зубах. Найбільше схильні до утворення каменю нижні передні зуби, а також верхні і нижні моляри. Коли утворюється зубний камінь, з’являються наступні ознаки:
Далі руйнування продовжується і бактерії та кислоти проникають вглиб зуба до кровоносним судин і нервів.
Відчути на собі, що таке карієс може кожен, у кого є зуби, але, крім того, є фактори, що збільшую ризик розвитку цього неприємного стану:
Недостатня кількості фтору. Фтор, природний мінерал, допомагає запобігти появі карієсу і навіть може зупинити процес руйнування зубної емалі на ранній стадії пошкодження зубів. Саме тому фтор один із інгредієнтів зубної пасти та ополіскувачів для рота.
Карієс – захворювання, яке не можна сприймати несерйозно, навіть якщо це стосується молочних зубів у дітей, оскільки існує хибна думка, що карієс молочних зубів можна не лікувати. Проте карієс може мати серйозні та тривалі ускладнення навіть у дітей, які ще не мають постійних зубів.