Оніхокріптоз - вростання нігтьової пластини в бічний край нігтьового валика - досить поширене захворювання, найчастіше вражає великий палець ноги.
При цьому нігтьової валик стає червоним і набряклим, починається запалення, що викликає больові відчуття. Без правильного лікування захворювання рецидивує і в подальшому може призвести до розвитку хронічного запального процесу.
Врослі нігті на ногах є звичайним явищем і в основному вражають підлітків і молодих людей. Люди в цьому віці відрізняються підвищеним потовиділенням, яке може привести до розм'якшення нігтьового валика. А активні заняття спортом, популярні у молодих людей, можуть призвести до травмування шкіри куточком нігтя і спровокувати вростання.
Люди похилого віку теж схильні до ризику вростання нігтів на ногах. Це пов'язано з тим, що ослаблений зір і обмежена рухливість ускладнюють догляд за нігтями, які з віком стають товстішими.
Носіння незручного взуття: тісне або вузьке взуття може тиснути на нігтьову пластину, коли великий палець ноги вдавлюється в другій палець.
Неправильний догляд, підстригання нігтів на ногах: ніготь на нозі потрібно обрізати прямо над нігтьових ложем. Якщо обстригти дуже коротко, незахищена тканина може травмуватися і стати причиною запалення.Надмірне потовиділення: рясне потовиділення може привести до розм'якшення нігтьового ложа, що сприяє підвищеному ризику проникнення нігтя в шкіру.
Травма пальця ноги: це може бути травмування при ударі або падінні чого-небудь на стопу.
Заняття спортом: біг або види спорту, пов'язані з багаторазовими ударами по м'ячу, такі як футбол, можуть деформувати нігті на ногах і збільшують ризик вростання нігтів.
Проблеми з нігтями: грибкові інфекції або втрата нігтя через травму можуть викликати вростання нігтів на ногах.
Генетична схильність: деякі люди генетично успадковують схильність до вростання нігтів на ногах.
Врослі нігті на ногах можуть викликати біль різного ступеня інтенсивності і мають тенденцію до поступового погіршення.
Початкові симптоми можуть включати:
Якщо ніготь врізається в шкіру, бактерії можуть потрапити в тканини і стати причиною інфекції.
При появі симптомів необхідно якомога швидше почати лікування, щоб запобігти погіршенню. Якщо симптоми серйозні, варто проконсультуватися з лікарем, який поставить діагноз і призначить лікування.
Для прискорення одужання корисним буде виконання деяких рекомендацій:
Корисними будуть ванночки із сіллю і обережний масаж бічної частини нігтьового валика для зменшення набряку.
Якщо ви дотримуєтесь порад по догляду за врослими нігтями на ногах в домашніх умовах, але не бачите поліпшення протягом 2-3 днів, необхідно проконсультуватися з лікарем. Також важливо звернутися за медичною допомогою при появі ознак інфекції.
Людям з супутніми захворюваннями, такими як діабет, пошкодження нервів стоп або з поганим кровообігом, слід звернутися до лікаря, як тільки вони помітять врослий ніготь на нозі.