Безугрей инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: аdapalene; 6-(4-метокси-3-трицикло [3.3.1.1.(3’,7)]-дец-1-ілфеніл)-2-нафталінкарбонова кислота;

oсновні фізико-хімічні властивості: гель білий, матовий, однорідний з характерним запахом;

склад: 15 г гелю містять адапалену 15,75 мг;

допоміжні речовини: метилпарабен, феноксиетанол, натрію гідроксид, карбопол, динатрію ЕДТА, спирт ізопропіловий, пропіленгліколь, вода демінералізована.

Форма випуску. Гель.

Фармакотерапевтична група. Препарати для лікування акне. Ретиноїди для місцевого лікування акне. Код АТС D10А D.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Адапален – це активна речовина гелю Безугрей. Це ретиноїдноподібна речовина (подібна за хімічною будовою до вітаміну А). Адапален впливає на диференціацію клітин, кератинізацію і процеси запалення в шкірі, тобто на головні ланки в розвитку акне. Адапален сприяє нормальній диференціації епітеліальних клітин фолікулів, що приводить до зменшення утворення мікрокомедонів і перешкоджає розвитку акне. Як активний компонент Безугрею адапален сприяє збереженню неушкодженої шкіри. Адапален зв’язується з ретиноїдними рецепторами ядра клітини.

Фармакокінетика. Фармакокінетика препарату не досліджувалась.

Показання для застосування. Застосовують для лікування звичайних вугрів у дорослих і підлітків старше 12 років.

Спосіб застосування та дози. Безугрей призначають місцево. Дорослим і підліткам старше 12 років гель слід наносити тонким шаром на чисту суху шкіру в місцях висипань, 1 раз на добу, на ніч.

Побічна дія. Інколи може спостерігатися печіння, свербіж, сухість, лущення та почервоніння шкіри.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до адапалену та інших інгредієнтів препарату. Препарат протипоказаний вагітним жінкам і дітям до 12 років.

Передозування. Передозування Безугрею не спостерігалось, тому що складові інгредієнти не всмоктуються в кров.

Особливості застосування. Застосування Безугрею за наявності, крім вугрів екземи або себорейного дерматиту може спричинювати подразнення шкіри. Не можна наносити гель на відкриті рани, на шкіру навколо очей, губ, на слизову оболонку носа. Ділянки шкіри, на яких застосовують препарат, не слід піддавати подразливій дії (видалення, фарбування волосся, перманент волосся).

При лікуванні Безугреєм перші 3 тижні може спостерігатися погіршення перебігу захворювання. Подальше (протягом 12 тижнів) щоденне застосування препарату сприяє видужанню.

При надмірно сухій шкірі або при почервонінні шкіри під час лікування Безугреєм слід застосовувати креми, зволожувальні засоби (лосьйони). Застосовуючи Безугрей, треба уникати сонячного опромінення, не використовувати ультрафіолетові лампи, тому що при ультрафіолетовому опроміненні шкіра більш схильна до подразнення. Варто використовувати сонцезахисні лосьйони з фактором захисту від сонця (SPF) 15 чи більше і захисний одяг від сонця, вітру та холоду. Варто утриматися від годування груддю, оскільки невідомо, чи надходить Безугрей у молоко.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні на одній ділянці шкіри Безугрею і кліндаміцину, еритроміцину або агентів для очищення шкіри (які містять бензоїлпероксид, резорцин, саліцилову кислоту чи сірку) може виникнути подразнення шкіри. Подразнення шкіри виникає також через одночасне застосування з Безугреєм виробів, які містять у великій кількості алкоголь (в’яжучі, косметичні засоби, креми чи лосьйони для або після гоління), а також мило або миючі засоби.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі до +25 ОС, в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці.

Термін зберігання - 3 роки.