Солкосерил инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: гомогенна біла або жовтувата жирна маса, із характерним запахом вазеліну та солкосерилу;

cклад: 1 г мазі містить солкосерилу - депротеїнiзованого гемодеривату з крові молочних телят (Bos Taurus), стандартизованого хімічно і біологічно, в перерахунку на суху речовину – 2,07 мг;

допоміжні речовини: метилпарагідроксибензоат, пропілпарагідроксибензоат, вазелін білий, спирт цетиловий, холестерол, вода для ін’єкцій.

Фoрма випуску. Мазь.

Фармакотерапевтична група. Засоби для лікування ран і виразкових уражень.

Код АТС D03AX50**.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Препарат - це депротеїнізований гемодіалізат крові молочних телят, який містить широкий спектр природних низькомолекулярних речовин з молекулярною масою 5000 Да і лише деякі з них описані хімічно та фармакологічно. У тестах in vitro, а також під час доклінічних і клінічних досліджень було виявлено, що засіб:

-                     прискорює регенерацію тканин;

-                     підтримує і відновлює енергетичний метаболізм та окислювальне фосфорилювання, забезпечує високоенергетичними фосфатами клітини, які знаходяться в умовах дефіциту живлення;

-                     підвищує утилізацію кисню in vitro і стимулює транспорт глюкози у клітини, які знаходяться в умовах гіпоксії та в метаболічно виснаженому стані;

-                     прискорює репаративні та регенеративні процеси в ушкоджених тканинах;

-                     підвищує синтез колагену;

-                     стимулює проліферацію та міграцію клітин.

Таким чином, препарат захищає тканини, які знаходяться у стані гіпоксії та дефіциту живлення, сприяє регенерації тканин, прискорює та поліпшує загоювання ран.

Фармакокінетика. Ефект мазі обмежується місцем аплікації. Ефективна терапевтична доза активного компонента в ушкоджених тканинах (0,1 – 10 мг) легко досягається завдяки мазі, яка містить 2,07 мг/г активного інгредієнта. Безпечність препарату підтверджують токсикологічні тести, які включають системне застосування.

Показання для застосування. Венозні виразки, невеликі травми, опіки І-ІІ ст., відмороження.

Спосіб застосування та дози. Мазь наноситься тонким шаром на очищену рану двічі на день, її можна застосовувати під напівгерметичними пов’язками.

На вологі рани рекомендується наносити желе. Мазь застосовують для лікування сухих ран. Рани слід змащувати Солкосерил маззю після утворення ділянок епітелізації. Мазь застосовують з моменту появи свіжих грануляцій до повної епітелізації.

Побічна дія. Дуже рідко можливі алергічні реакції.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Передозування. Відомості відсутні.

Особливості застосування. Можливе застосування препарату під пов’язками, але не оклюзійними. При лікуванні ран, що погано загоюються, а також пролежнів рекомендується одночасне застосування ін’єкцій Солкосерилу. Якщо процес загоєння уповільнюється, доцільно знову перейти на лікування Солкосерилом желе.

Досвіду застосування у дітей немає.

Вагітність і лактація

У дослідах на тваринах не було виявлено тератогенної дії препарату. Однак, дослідження за участю вагітних не проводились, через що необхідно обережно використовувати препарат під час вагітності. Протипоказання до застосування препарату у період годування груддю відсутні.

У разі виникнення якихось сумнівів, пов’язаних з застосуванням препарату, потрібно звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Відомості відсутні.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 30°С.

Термін зберігання – 5 років.