Бария сульфат для рентгеноскопии инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

міжнародн назва: Барію сульфат (barium sulfate);

основні фізико-хімічні властивості: білий, тонкий, рихлий порошок, без запаху та смаку;

склад: 1 пакет містить барію сульфату 100 г.

 

Форма випуску. Порошок для приготування суспензії для перорального застосування.

Фармакотерапевтична група. Рентгеноконтрастні засоби, що не містять йод.

Код АТС V08ВА02.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Обволікає слизову оболонку травного тракту і забезпечує чітке зображення мікрорельєфу слизової оболонки. Підвищує контрастність зображення при рентгенологічних дослідженнях шлунково кишкового тракту. Максимальна контрастність стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки досягається негайно після введення всередину, тонкої кишки – через 15 - 90 хв (у залежності від швидкості спорожнювання шлунка і в’язкості препарату). Найбільша візуалізація дистального відділу тонкої і товстої кишки залежить від положення тіла і гідростатичного тиску. Має низьку токсичність.

Фармакокінетика. Не всмоктується у шлунково-кишковому тракті і не попадає в системний кровообіг. Повністю виводиться з фекаліями через 24 - 28 годин.

Показання для застосування. Рентгенологічне обстеження глотки, стравоходу, шлунка та кишечнику (у тому числі методом подвійного контрастування).

Спосіб застосування та дози.

Всередину, для рентгенологічного обстеження глотки, стравоходу, шлунка та кишечнику: барію сульфат для рентгеноскопії призначають у вигляді водної суспензії, приготованої безпосередньо перед рентгенологічним обстеженням. Для приготування суспензії до 100 г порошку поступово додають 100 мл очищеної або кип’яченої води та добре перемішують протягом 4-5 хв (можна міксером). Доза препарату залежить від методу обстеження і складає від 50 до 100 мл суспензії.

Ректально, для рентгенологічного обстеження товстої кишки: суспензію із 300 г порошку та 1500 мл води вводять у клізмі в пряму кишку; доза препарату на одне обстеження – 1000 – 1500 мл.

Барію сульфат застосовують у дітей для рентгеноскопії. Для приготування суспензії порошок змішують з очищеною або кип’яченою водою у співвідношенні від 1:1,5 до 1:2, але не більше 100 мл

Застосовувати тільки в умовах стаціонару.

Побічна дія. Алергічні реакції, запори; описані одиничні випадки так званого “барієвого” апендициту.

Протипоказання. Підвищена чутливість; порушення цілісності стінок шлунково кишкового тракту (підозра на неї); езофаготрахеальні свищі; порушення ковтання, непрохідність кишечнику, запор, стеноз стравоходу, кровотеча із органів шлунково -кишкового тракту, атрезія, стан після оперативних втручань на органах шлунково кишкового тракту; синдром мальабсорбції, харчова алергія.

Особливості застосування.

Вагітність і лактація. При вагітності не рекомендується застосування барію сульфату. У період лактації препарат не протипоказаний.

Взаємодія з лікарськими засобами. Не вивчалось.

Умови та термін зберігання. Зберігати у добре закупореній тарі, у сухому місці. Температурний режим необмежений. Термін придатності 5 років. Не слід застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Пользователей также интересует