Аминостерил ке 10% безуглеводный инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: прозорий розчин;

pH = 5,5-6,1.

Титр по NaOH – 15-30 ммоль/л.

Теоретична осмолярність – 1048 мосм/л.

склад: 1000 мл розчину містять:

L-ізолейцину ……………………………………………4,67 г/л,

L-лейцину ……………………………………………….7,06 г/л,

L-лізину моногідрохлориду ……………………………7,46 г/л,

(L-лізину) ………………………………………………..5,97 г/л,

L-метіоніну ……………………………………………...4,10 г/л,

L- фенілаланіну …………………………………………4,82 г/л,

L-треоніну ……………………………………………….4,21 г/л,

L-триптофану ……………………………………………1,82 г/л,

L-валіну ………………………………………………….5,92 г/л,

L-аргініну ……………………………………………….10,64 г/л,

L-гістидину ………………………………………………2,88 г/л,

Кислоти амінооцтової ………………………………….15,95 г/л,

L-аланіну…………………………………………………15,00 г/л,

L-проліну ………………………………………………..15,00 г/л,

Кислоти яблучної ……………………………………….8,08 г/л,

Натрію гідроксиду……………………………………….1,20 г/л,

Калію хлориду …………………………………………..0.683 г/л,

Калію гідроксиду 85% ………………………………….0,716 г/л,

Магнію хлориду (6H2O)…………………………………1,017 г/л;

допоміжні речовини: вода для інўєкцій.

Загальний вміст електролітів: Na+ -30 ммоль/л, K+- 20 ммоль/л, Mg++ 5,0 ммоль/л,

Cl- -60 ммоль/л.

Загальний вміст амінокислот - 100,0 г/л.

Загальний вміст азоту – 16,0 г/л.

 

Форма випуску. Розчин для інфузій.

Фармакотерапевтична група. Розчини для парентерального живлення.

Код ATC B05B A01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Оптимально підібране співвідношення L-амінокислот забезпечує швидке включення в білковий обмін, що в свою чергу приводить до швидкого відновлення азотного балансу.

Фармакокінетика. Біологічна доступність Аміностерілу КЕ 10% Безвуглеводного становить 100 %. Амінокислоти вступають у сукупність вільних амінокислот плазми. Із внутрішньосудинного простору ці амінокислоти потрапляють у внутрішньотканинну рідину і в міжклітинний простір різних тканин за потребою.

Концентрація вільних амінокислот у плазмі і в клітині регулюється ендогенно і залежить від віку, харчування і стану пацієнта. Аміностерил суттєво не порушує фізіологічного пулу амінокислот, якщо вони виводяться з постійною повільною швидкістю. Період напіввиведення для різних амінокислот становить 10-30 хвилин.

Показання для застосування. Парентеральне живлення при станах білкового дефіциту: недостатнє харчування або голодування до і після операцій, втрата крові під час операції або травми, руйнування тканин, виснажливі хвороби та їх оперативне лікування, опіки. У поєднанні з вуглеводними розчинами та жировими емульсіями застосовується для повного парентерального живлення.

Спосіб застосування та дози. Для внутрішньосудинного вливання. Призначають до 1,3 мл на 1 кг маси тіла за годину, максимальна швидкість інфузії 25-30 крапель за 1 хвилину. Максимальна доза: до 1000 мл /добу/ 70 кг маси тіла, що в перерахуванні відповідає 16 г азоту. Рекомендується попереднє або одночасне введення з такою самою швидкістю вуглеводного розчину (наприклад, глюкостерилу 10%). Калорійність 1000 мл глюкостерилу 10% складає 1680 кДж, осмолярність – 555 мосмоль/л. Враховувати осмолярність!

 

Побічна дія. При застосуванні відповідно до інструкції не описана. Можливі реакції гіперчутливості.

 

Протипоказання. Порушення обміну амінокислот, гіперглікемія, гіперкаліємія, гіпергідратація, ниркова недостатність, декомпенсована серцева недостатність.

 

Передозування. Якщо Аміностерил Ке 10% Безвуглеводний передозований чи перевищена швидкість інфузії, може мати місце озноб, блювання, нудота і підвищена втрата амінокислот через нирки. В цьому випадку інфузію треба негайно припинити. Можливо продовжити при зменшеному дозуванні.

Дуже швидка інфузія може призвести до гіпергідратації і електролітних порушень.

 

Особливості застосування. За необхідності можна застосовувати разом (не слід змішувати в одній ємкості) з препаратами розчинів електролітів, жирів і вуглеводів; їх вводять у збалансованому співвідношенні.

Досвід застосування препарату в періоди вагітності і лактації та в педіатрії відсутній.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Розчини амінокислот не рекомендується застосовувати як середовище для введення інших лікарських засобів. Це може призвести до виникнення різних фізико-хімічних реакцій та утворення токсичних продуктів.

Через високий ризик мікробного забруднення, розчин амінокислот не слід змішувати з іншими препаратами. Якщо необхідно для повного парентерального живлення додати вуглеводи, жирові емульсії, електроліти, вітаміни, мікроелементи, треба ретельно слідкувати за стерильністю, якістю змішування і сумісністю.

Аміностерил КЕ 10% Безвуглеводний не слід зберігати після додавання інших компонентів.

 

Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла місці при температурі не вище 25°С.

Зберігати в недоступному для дітей місці. Термін придатності - 2 роки.