Гидроперит инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору із малопомітними вкрапленнями прозорих кристалів, плоскоциліндричної форми з фаскою;

склад: 1 таблетка містить гідропериту 1,5 г; вміст перекису водню становить близько 35%.

Форма випуску. Таблетки для приготування розчину для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група. Антисептичні і дезинфікуючі засоби. Перекис водню.

Код АТС D08А Х01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Антисептичний засіб групи окислювачів для зовнішнього застосування. При контакті розчину препарату з ураженою шкірою і слизовими оболонками перекис водню під впливом клітинних ферментів (пероксидаза, каталаза) розкладається із відщепленням кисню, який виявляє протимікробну, дезодоруючу, депігментуючу властивість. При застосуванні препарату відбувається лише тимчасове зменшення кількості мікроорганізмів, тому як засіб стерилізації його застосовувати недоцільно.

Гідроперит виявляє також місцеву кровозупинну, помірну кератолітичну дію, а у високій концентрації – припікаючу дію.

Фармакокінетика не досліджувалась. Препарат для зовнішнього застосування. Не всмоктується в системний кровотік.

Показання для застосування. Для промивання і полоскання при стоматитах, гінгівітах, ангінах, гінекологічних захворюваннях; для промивання ран, інфікованих анаеробною мікрофлорою; як гемостатичний засіб – при кровотечах з ран і капілярних кровотечах (у тому числі носових).

Спосіб застосування і дози. Для промивання ран 2 таблетки гідропериту розчиняють у  100 мл кип'яченої води, що відповідає приблизно 1%-му розчину перекису водню.

Для полоскання ротової порожнини і горла 1 таблетку розчиняють у склянці (200 мл) кип'яченої води, що відповідає приблизно 0,25%-му розчину перекису водню.

Розчини використовувати свіжоприготованими.

Побічна дія. Можливе відчуття печіння при обробці рани; у деяких випадках – шкірна алергічна реакція.

При тривалому застосуванні гідропериту для полоскання ротової порожнини може розвинутись гіпертрофія сосочків язика.

 

Протипоказання. Підвищена чутливість до перекису водню.

Передозування. Симптоми: При потраплянні на шкіру високих концентрацій перекису водню (20-40% розчин, у разі помилки при приготуванні розчину) – побіління шкіри, опік, який супроводжується виникненням пухирів. Місце опіку необхідно промити холодною водою.

При прийомі усередину – опік слизової оболонки шлунково-кишкового тракту. Лікування симптоматичне.

Особливості застосування. Розчин гідропериту не можна вводити в глибокі рани і порожнини. Слід уникати потрапляння розчину в шлунково-кишковий тракт і в очі.

Водний розчин препарату нестійкий у лужному середовищі, при наявності солей металів, деяких оксидантів, а також на світлі і в теплі.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При контакті з лугами, окислюючими і відновлюючими речовинами активність розчину препарату знижується. Незначно підвищує резорбцію нашкірних лікарських засобів.

Умови і терміни зберігання. У захищеному від світла та вологи місці при температурі не вище 20 оС. Термін придатності – 2 роки.