Хлоропирамина гидрохлорид инструкция, аналоги и состав

 

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: гідрохлорид (chloropyramine) N-диметиламіноетил, -К-(пара-хлорбензил)-амінопіридину;

основні фізико-хімічні властивості: безбарвна прозора рідина.

склад: хлоропіраміну гідрохлорид - 0,02 г.

допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Антигістамінні засоби для системного застосування, заміщені етилендіаміни. АТС R06AС03.

Фармакологічні властивості. Виявляє протигістамінну активність, усуває спазм гладких м’язів, попереджує розвиток і полегшує перебіг алергічних реакцій, зменшує проникність капілярів. Препарат має також периферичний холінолітичний, седативний і снодійний ефекти.

Фармакокінетика. Максимальна концентрація в крові досягається протягом перших 2 годин; терапевтичний рівень концентрації зберігається 4-6 годин. Незалежно від путі введення добре розподіляється в організмі, включая ЦНС. Інтенсивно метаболізується в печінці. Виводиться нирками та через кишечник.

Показання для застосування. Застосовують при алергічних дерматозах (кропив’янка, екземи, шкірний свербіж, дерматит), алергічному риніті і кон’юнктивіті, сінній гарячці, набряку Квінке, медикаментозних алергіях, на початкових стадіях бронхіальної астми.

Спосіб застосування та дози. Препарат вводять дорослим внутрішньом’язово або внутрішньовенно по 1-2 мл 2% розчину. Початкова доза препарату для дітей у віці від  1 міс до 1 року складає 5 мг (0,25 мл розчину); від 1 року до 6 років - 10 мг (0,5 мл розчину); від 6 до 14 років - 10-20 мг (0,5-1 мл розчину). Подальша терапія і/чи збільшення дози в значній мірі визначаються наявністю побічних ефектів. Максимальна добова доза складає 2 мг/кг маси тіла.

Побічна дія. Сонливість, відчуття сухості в роті, загальна слабкість, шлунково-кишкові розлади.

Протипоказання. Період вагітності і лактації, вік до 1 місяця, глаукома, доброякісна гіперплазія передміхурової залози, виразкова хвороба шлунка, порушення сечовипускання, одночасний прийом інгібіторів МАО, підвищена чутливість до препарату и іншим похідним етилендіаміну.

Передозування. У дітей виявляється збудженням, занепокоєнням, галюцинаціями, атаксією, атетозом, судорогами, мідріазом і нерухомістю зіниць, гіперемією шкіри обличчя, гіпертермією; потім - судинний колапс, коматозний стан. У дорослих - загальмованість, депресія, коматозний стан; потім -психомоторне порушення, судороги; рідко - гіпертермія і гіперемія шкіри. Лікування - симптоматичне.

Особливості застосування. При анафілактичному шоку, а також у випадку інших гострих і важких алергійних реакцій рекомендують починати терапію з внутрішньовенного введення препарату, потім лікування продовжують внутрім’язовим введенням препарату. На початку лікування пацієнти, що приймають препарат, повинні утримуватися від потенційно небезпечних видів діяльності, що вимагають підвищеної уваги і швидкої реакції. Надалі ці обмеження залежать від індивідуальної реакції на проведене лікування. Під час лікування заборонене вживання алкоголю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Хлоропірамін потенцює ефект лікарських засобів, що виявляють гнітючу дію на ЦНС. При одночасному застосуванні препарату з трициклічними антидепресантами можливе посилення М - холіноблокуючої дії, а також гнітючі впливи на ЦНС.

Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла, недоступному для дітей місці. Термін придатності - 4 роки.