Виброцил инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: однорідний гель, від безбарвного до злегка жовтого кольору, зі слабим запахом лаванди;

склад: 1 г гелю містить диметиндену малеату 0,25 мг, фенілефрину 2,5 мг;

допоміжні речовини: кислоти лимонної моногідрат, динатрію фосфату ангідрид, сорбітол, бензалконію хлорид, масло лаванди детерпеноване, гіпромелоза, вода очищена.

 

Форма випуску. Гель назальний.

Фармакотерапевтична група. Протинабрякові засоби для місцевого застосування при захворюваннях носа. Код АТС R01AB01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Віброцил – комбінований препарат, який містить фенілефрин і диметинден.

Препарат зменшує виділення з носа та сприяє очищенню носових ходів, не порушуючи при цьому фізіологічних функцій миготливого епітелію і слизової оболонки носа.

Фенілефрин належить до симпатоміметичних амінів. Застосовується як назальний деконгестант з помірною судинозвужуючою дією, вибірково стимулює альфа-адренергічні рецептори кавернозної венозної тканини слизової оболонки носа. Таким чином, швидко і надовго усуває набряк слизової оболонки носа та його придаткових пазух.

Диметинден – антагоніст гістамінових Н1-рецепторів - виявляє протиалергічну дію. Ефективний при застосуванні в низьких дозах, добре переноситься.

Фармакокінетика.

Віброцил застосовується місцево, тому його активність не корелює з концентрацією активних речовин у плазмі крові.

При випадковому пероральному всмоктуванні біодоступність фенілефрину зменшувалася і становила приблизно 38%, період напіввиведення - близько 2,5 годин.

Системна біодоступність диметиндену після прийому перорально в розчині становить близько 70%, період напіввиведення - близько 6 годин.

 

Показання для застосування.

Симптоматичне лікування застуди, закладеності носа, гострих і хронічних ринітів, сезонний (сінна пропасниця) та несезонний алергічний риніт, гострі та хронічні синусити, вазомоторні риніти. Допоміжна терапія при гострому середньому отиті.

Підготовка до хірургічного втручання в ділянці носа і усунення набряку слизової оболонки носа і придаткових пазух після хірургічного втручання.

Препарат показаний у разі сухості слизової оболонки носа, за наявності кірочок, внаслідок травми носа, а також для попередження закладеності носа вночі.

Спосіб застосування та дози.

Перед введенням препарату слід ретельно прочистити ніс.

Дорослі та діти від 6 років

Невелику кількість гелю вводять якнайглибше в кожний носовий хід 3-4 рази на добу. Рекомендується останню аплікацію проводити безпосередньо перед сном.

Термін лікування не повинен перевищувати 7 днів і залежить від гостроти захворювання.

 

Побічна дія.

Звичайно препарат добре переноситься.

В окремих випадках можливі слабко виражені тимчасові місцеві реакції з боку слизової оболонки носа (відчуття печіння або сухості).

Протипоказання.

Гіперчутливість до будь-якого компонента препарату.

Препарат через вміст фенілефрину протипоказаний при атрофічному риніті, а також пацієнтам, які приймають інгібітори моноаміноксидази (МАО) або приймали їх попередні 14 днів.

Препарат не рекомендується застосовувати в періоди вагітності та годування груддю.

Передозування.

Більшість випадків була асимптоматична, дуже рідко сповіщалось про відчуття втомленості, біль у шлунку, слабко виражену тахікардію, підвищення артеріального тиску, збудженість, безсоння, блідість шкірних покривів.

Лікування: застосування активованого вугілля, можливо - проносних засобів у дітей молодшого віку (промивання шлунка не потребується); дорослим і дітям старшого віку призначають велику кількість рідини для пиття.

Особливості застосування.

Дітям до 6 років слід призначати інші форми випуску препарату (Віброцил краплі назальні). Віброцил не слід застосовувати довше 1 тижня. Тривале або надмірне застосування препарату може спричинити тахіфілаксію і ефект “рикошету” (медикаментозний риніт).

Як і при застосуванні інших судинозвужувальних засобів, не слід перевищувати рекомендовану дозу препарату. Надмірне застосування препарату, особливо у дітей і осіб похилого віку, може спричинити прояви системної дії препарату.

Слід з обережністю призначати препарат пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, хворим на гіпертензію, із захворюваннями щитовидної залози та хворим на закритокутову глаукому.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами та механізмами.

Не впливає.

Вагітність. Препарат не призначають у період вагітності.

Лактація. Жінкам, які годують груддю, не призначають препарат.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Препарат протипоказаний при атрофічному риніті, а також пацієнтам, які приймають інгібітори моноамінооксидази (МАО) або приймали їх попередні 14 днів.

Судинозвужувальні засоби слід з обережністю призначати пацієнтам, які приймають трициклічні антидепресанти та антигіпертензивні препарати, такі як β-адреноблокатори.

Умови та термін зберігання.

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 30°С.

Термін придатності – 3 роки.

Пользователей также интересует