Арбидол®-лэнс инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

хімічна назва: етилового ефіру 6-бром-5-гідрокси-1-метил-4-диметиламінометил-2-фенілтіометиліндол-3-карбонової кислоти гідрохлорид моногідрат;

основні фізико-хімічні властивості:

двоопуклі таблетки в оболонці від білого до кремувато-білого кольору, в поперечному розрізі – два шари;

склад: одна таблетка містить етилового ефіру карбонової кислоти (6-бром-5-гідрокси-1-метил-4-диметиламінометил-2-фенілтіометил-індол-3-карбонової кислоти) гідрохлориду моногідрату (арбідолу) 0,05 г або 0,1г.

допоміжні речовини: крохмаль картопляний, метилцелюлоза, аеросил (кремнію діоксид колоїдний), кальцію стеарат, для дозування 0,1 г- кислота стеаринова.

Оболонка: цукор-пісок, магнію карбонат основний, полівінілпіролідон, аеросил (кремнію діоксид колоїдний), тальк, титану діоксид пігментний, віск бджолиний, для дозування 0,05 г - борошно.

 

Форма випуску.

Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група.

Противірусні засоби для системного застосування. Код АТС J05AX.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Противірусний засіб з імуномодулюючою дією, активний відносно вірусів грипу А і В та інших ГРВІ. Арбідол діє на ранніх стадіях репродукції вірусу, на етапі проникнення вірусу у клітину. Інгібує вірусспецифічний процес злиття ліпідної оболонки вірусу з мембранами клітини за рахунок взаємодії з гемаглютиніном вірусу, збільшуючи стабільність гемаглютиніну до конформаційних змін. Препарат індукує інтерферон і посилює фагоцитарну функцію макрофагів. Знижує частоту розвитку ускладнень, що пов’язані з вірусною інфекцією, а також випадків загострення хронічних захворювань.

Терапевтична ефективність при вірусних інфекціях проявляється у зниженні загальної інтоксикації та клінічних проявів захворювання, скорочується тривалість захворювання.

Засіб належить до малотоксичних препаратів (DL50 > 4 г/кг). Не має негативного впливу на організм людини при пероральному застосуванні в рекомендованих дозах.

Фармакокінетика.

Препарат швидко всмоктується у травному тракті. Максимальна концентрація досягається через 1,2 години після прийому в дозі 0,05 г, через 1,5 години – після прийому в дозі 0,1 г. Метаболізується в печінці. Період напіввиведення становить 17 - 21 годину. Приблизно 40 % препарату виводиться в незміненому вигляді: з фекаліями (38,9 %) та із сечею (0,12 %). Протягом першої доби виводиться 90 % від уведеної дози.

 

Показання для застосування.

Профілактика та лікувальння грипу А і В, гострих респіраторних вірусних інфекцій, включаючи ускладнені. У складі комплексної терапії хронічного бронхіту, пневмонії та рецидивуючої герпетичної інфекції.

У складі комплексної терапії гострих кишкових інфекцій ротавірусної етіології у дітей старше 2 років.

Спосіб застосування та дози.

Арбідол® приймають внутрішньо, до прийому їжі.

З метою неспецифічної профілактики

Особам , які контактують з хворими на грип та інші ГРВІ:

дітям від 2 до 6 років призначають по 0,05 г, від 6 до 12 років – по 0,1 г, дітям від 12 років і дорослим – по 0,2 г один раз на добу протягом 10-14 днів.

Під час епідемії грипу і ГРВІ, для запобігання загостренням хронічного бронхіту і рецидивуючого герпесу:

дітям від 2 до 6 років призначають по 0,05 г, дітям від 6 до 12 років – по 0,1 г, дітям від 12 років і дорослим - по 0,2 г 2 рази на тиждень протягом 3 тижнів.

З лікувальною метою

Грип та інші ГРВІ без ускладнень:

дітям від 2 до 6 років призначають по 0,05 г, від 6 до 12 років – по 0,1 г, дітям від 12 років і дорослим – по 0,2 г 4 рази на добу (кожні 6 годин) протягом 3-5 днів.

Грип та інші ГРВІ, ускладнені бронхітом, пневмонією:

дітям від 2 до 6 років призначають по 0,05 г, дітям від 6 до 12 років – по 0,1 г, дітям від 12 років і дорослим – по 0,2 г 4 рази на добу (кожні 6 годин) протягом 5 днів, потім разову дозу один раз на тиждень протягом 4 тижнів.

У складі комплексної терапії хронічного бронхіту і рецидивуючої герпетичної інфекції:

дітям від 2 до 6 років призначають по 0,05 г, дітям від 6 до 12 років – по 0,1 г, дітям від 12 років і дорослим – по 0,2 г 4 рази на добу (кожні 6 годин) протягом 5 – 7 днів, потім разову дозу двічі на тиждень протягом 4 тижнів.

У складі комплексної терапії кишкових інфекцій ротавірусної етіології у дітей від 2 років:

дітям від 2 до 6 років призначають по 0,05 г, дітям від 6 до 12 років – по 0,1 г, дітям від 12 років – по 0,2 г 4 рази на добу (кожні 6 годин) протягом 5 тижнів.

Побічна дія.

Алергічні реакції.

 

Протипоказання.

Підвищена чутливість до препарату, вік до 2 років.

Передозування.

Не описано.

Особливості застосування.

Арбідол® не виявляє центральної нейротропної активності і може застосовуватись у медичній практиці і профілактичних цілях у практично здорових осіб різних професій, які потребують підвищеної уваги й координації рухів (водії транспорту тощо).

Застосування в періоди вагітності та лактації.

Дані відсутні, тому рішення про застосування препарату повинен прийняти лікар, враховуючи співвідношення користь/ризик.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

При застосуванні Арбідолу® з іншими лікарськими засобами негативних ефектів виявлено не було.

 

Умови та термін зберігання.

Таблетки, вкриті оболонкою, по 0,05 г зберігати в захищеному від світла місці, недоступному для дітей, при температурі не вище 30 °С.

Таблетки, вкриті оболонкою, по 0,1 г зберігати в захищеному від світла місці, недоступному для дітей, при температурі не вище 25 °С.

Термін придатності – 2 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.