АТФ-форте инструкция, аналоги и состав

Cклад:

діюча речовина: 1 таблетка містить субстанцію АТФ-ЛОНГ у перерахуванні на суху речовину (без вмісту натрію хлориду) - 15 мг, що відповідає сумі аденінових нуклеотидів 9,44 мг або 30 мг,що відповідає сумі аденінових нуклеотидів 18,89 мг;

допоміжні речовини: цукрова пудра, таблетоза 80, магнію стеарат, аеросил.

Лікарська форма. Таблетки.           

Фармакотерапевтична група. Кардіологічні препарати. Код АТС С01ЕВ10.

АТФ-Форте, завдяки оригінальній координаційній структурі молекули, має характерну тільки для нього фармакологічну дію. Механізм дії АТФ-ФОРТЕ пов’язаний з впливом на специфічні пуринергічні рецептори і прямим впливом на клітинні мембрани. Активація пуринергічних рецепторів супроводжується пригніченням входження іонів кальцію у клітину, що проявляється антиішемічною, мембраностабілізуючою дією, антиаритмічним ефектом.

АТФ-ФОРТЕ нормалізує енергетичний обмін, активність іонтранспортних систем мембран клітин, структуру ліпідного шару мембран, активність мембранозв’заних ферментів, посилює захисну антиоксидантну систему міокарда. Препарат в умовах коронарної недостатності виявляє енергозберігаючий ефект за рахунок зменшення споживання міокардом кисню.

АТФ-ФОРТЕ покращує показники центральної та периферичної гемодинаміки, що супроводжується покращенням коронарного кровообігу, підвищує скоротливу здатність міокарда, функціональну активність лівого шлуночка та серцевий викид, сприяє підвищенню толерантності до фізичного навантаження, зменшує частоту нападів стенокардії.

АТФ-ФОРТЕ виявляє антиаритмічний ефект при суправентрикулярних тахікардіях, передсердній та шлуночковій екстрасистолічній аритмії, парасистолії. Сприяє нормалізації концентрації іонів калію та магнію у тканинах.

У літніх людей без серцево-судинної патології і хворих на ішемічну хворобу серця АТФ-ФОРТЕ на фоні вікового погіршення енергетичного забезпечення різних функцій організму підвищує фізичну працездатність, збільшує стійкість до гіпоксії, забезпечує більш економну роботу серцевого м’язу у відповідь на навантаження. Сприяє профілактиці прискореного старіння і пов’язаної з ним залежної від віку патології.

Показання для застосування. Препарат застосовують як додатковий засіб у комплексному лікуванні при ішемічній хворобі серця, нестабільній стенокардії, постінфарктному та міокардитичному кардіосклерозі, порушеннях серцевого ритму, вегето-судинній дистонії, міокардіодистрофії, міокардитах, синдромі хронічної втоми, а також з метою активації фізичної працездатності у спортсменів.

Протипоказання. Гострий інфаркт міокарда, тяжкі форми бронхіальної астми, гіперкаліємія, гіпермагніємія, атріовентрикулярна блокада ІІ-ІІІ ступеня, геморагічний інсульт, вагітність, період годування груддю, підвищена чутливість до компонентів препарату.

Належні заходи безпеки при застосуванні. При тривалому застосуванні АТФ-ФОРТЕ потрібно контролювати рівень калію і магнію у крові.

 

Особливі застереження.

Клінічні дані про безпечність та ефективність застосування препарату у періоди вагітності та лактації відсутні.

Немає посилань на те, що АТФ-ФОРТЕ може негативно впливати на здатність до концентрації уваги у водіїв та осіб, що працюють з технікою.

 

Спосіб застосування та дози. Таблетки АТФ-ФОРТЕ приймають сублінгвально (під язик) і тримають до повного розсмоктування. Разова доза становить 15 – 30 мг 3 ‑ 4 рази на добу, незалежно від прийому їжі. Курс лікування встановлюється лікарем, в середньому 20 – 30 діб. За необхідності курс повторюють через 10 – 15 діб.

При гострих серцевих станах (приступ стенокардії, аритмія) препарат приймають у разовій дозі 15 – 60 мг до зникнення негативних симптомів. Максимальна добова доза становить 400 – 600 мг.

Досвіду застосування препарату у дітей немає.

 

Передозування. Можливе виникнення брадикардії, яку лікують введенням атропіну сульфату. Також можливий розвиток AV-блокади та артеріальної гіпотензії. У випадку передозування слід припинити застосування препарату і звернутись до лікаря для проведення симптоматичної терапії.

Побічні ефекти. Можливі поява нудоти і неприємних відчуттів у епігастрії, при тривалому неконтрольованому застосуванні – гіперкаліємія або гіпермагніємія.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші форми взаємодій.

АТФ-ФОРТЕ не можна застосовувати одночасно з серцевими глікозидами через підвищення ризику виникнення атріовентрикулярної блокади.

При одночасному прийомі з калійзберігаючими діуретиками та інгібіторами АПФ підвищується ризик розвитку гіперкаліємії, з магнеротом – гіпермагніємії.

Дипіридамол посилює дію АТФ-ФОРТЕ, а ксантинолу нікотинат – зменшує її.

 

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості. Таблетки білого кольору плоскоциліндричної форми зі

скошеними краями і рискою на одному боці.

Несумісність. Не відома.

Термін придатності. Термін придатності АТФ-ФОРТЕ становить 3 роки.

 

Умови зберігання. Зберігають у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці, при температурі від + 3 оС до + 5оС.

Пользователей также интересует