Лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози

Лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози

Доброякісна гіперплазія передміхурової залози (ДГПЗ) – це прогресуючий розлад, пов'язаний з віком. До основних критеріїв прогресування відносяться: ступінь зниження максимальної швидкості потоку сечі, збільшення обсягу залишкової сечі, збільшення об’єму передміхурової залози, вік чоловіка та рівень простатичного специфічного антигена.

На даний час існують різноманітні варіанти фармакологічного лікування: монотерапія та комбінована терапія; хірургічне та малоінвазивне лікування, а також терапія «пильного очікування». Однак при відсутності абсолютних показань до оперативного лікування стандартом ведення пацієнтів з симптомами ДГПЗ являється медикаментозна терапія. І, як і раніше, фітопрепарати є одними з лідерів в лікуванні даної патології.

Важливу роль в розвитку симптомів нижніх сечових шляхів, пов'язаних з ДГПЗ, відіграє запальний процес, яких впливає на прогресування та результат і наслідки ДГПЖ та є потенціальною терапевтичною ціллю захворювання. В зв'язку з цим, очевидна доцільність застосування препаратів багатовекторної дії з протизапальними властивостями, найбільш дослідженими з яких є екстракт Serenoa repens (S.repens), на основі якого виготовляється препарат Простамол® Уно.

Варто відзначити, що при виробництві препарату Простамол® Уно використовується этаноловый метод екстракції, що забезпечує більш стабільний вміст активних речовин при тривалому зберіганні препарату.

Проведено ряд досліджень ефективності препарату Простамол® Уно в лікуванні симптомів ДГПЗ, обумовленої його антиандрогенними, протизапальними, антипроліферативними та проапоптотичними властивостями. Так, згідно Cochrane report, що узагальнив більше 30 рандомізованих порівняльних досліджень, які продовжувались від 4 до 60 тижнів серед 5222 пацієнтів, було виявлено перевагу Serenoa repens в порівнянні з плацебо в динаміці ніктурії. В систематичному огляді T.J. Wilt et al. (1998), який включив в себе 6 досліджень та 1080 хворих на ДГПЗ, було показано, що екстракт Serenoa repens навіть при короткочасному прийомі більш ефективний, ніж плацебо. В результаті терапії екстрактом Serenoa repens відзначено зменшення симптомів нижніх сечових шляхів на 28%, ніктурії – на 25%, збільшення максимальної швидкості сечі на 28% та зменшення об'єму залишкової сечі на 43%. При цьому особливий акцент був зроблений на результатах досліджень ефективності препарату Простамол® Уно в порівнянні з препаратами інших класів.

В результаті тривалого лікування препаратом Простамол® Уно зменшується обструкція сечових шляхів, вираженість симптомів захворювання і значно покращується якість життя пацієнтів.

Постійний прийом препарату Простамол® Уно в добовій дозі 320 мг є діючим і безпечним інструментом профілактики не лише рецидивів загострень хронічного простатиту, а й виникненням аденоми передміхурової залози, що дозволяє підвищити якість життя чоловіків з простатитом.

Пацієнтам з порушенням сечовипусканням внаслідок ДГПЗ доцільно як можна раніше призначати Простамол® Уно для попередження прогресування даної патології і для запобігання більш вартісного та травматичного хірургічного втручання.