Бинафин инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: Tеrbinafine; (E)-N-(6,6-Диметил-2-гептен-4-ініл)-N-метил-1-нафталінметанамін;

основні фізико-хімічні властивості: білий гомогенний крем м’якої консистенції;

склад: 1 г крему містить тербінафіну гідро хлорид, еквівалентно тербінафіну 10,0 мг;

допоміжні речовини: кетомакрогол 1000, спирт кетостериловий, парафін білий м’який, парафін рідкий, ізопропілміристат, метилпарабен, пропілпарабен, натрію дигідрофосфат, вода очищена.

Форма випуску. Крем.

Фармакотерапевтична група. Протигрибкові засоби для зовнішнього застосування. Тербінафін. Код АТС: D01 AЕ15.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Тербінафін – протигрибковий препарат. Тербінафін – аліламін, який має широкий спектр дії по відношенню до грибів, що спричинюють захворювання шкіри, волосся і нігтів, у т.ч. дерматофітів Trichophyton (T. rubrum, T. mentagrophytes, T. verrucosum, T. tonsurans, T. violaceum), Microsporum (M. canis), Epidermophyton floccosum, дріжджових грибів роду Candida (C. аlbicans) і Pitysporum. У низьких концентраціях тербінафін спричинює фунгіцидну дію по відношенню до дерматофітів, пліснявих і деяких диморфних грибів. Активність по відношенню до дріжджових грибів, залежно від їх виду, може бути фунгіцидною або фунгістатичною. Тербінафін специфічно пригнічує ранній етап біосинтезу стеринів у клітині гриба. Це призводить до дефіциту ергостерину і внутрішньоклітинному накопиченню сквалену, що викликає загибель клітини гриба. Дія тербінафіну здійснюється шляхом пригнічення ферменту скваленепоксидази в мембрані клітини гриба. Цей фермент не належить до системи цитохрому Р450.

Фармакокінетика. При місцевому застосуванні (у вигляді крему) препарат всмоктується менше 5 % дози, тому системна дія мінімальна. Швидко проникає крізь шкіру і концентрується в ліпофільному шарі рогівки. Тербінафін проникає в секрет сальних залоз, що приводить до створення значних концентрацій у волосяних фолікулах і в шкірі, багатій на сальні залози. Тербінафін проникає в нігтьові пластинки.

Показання для застосування. Грибкові інфекції шкіри, що спричинені дерматофітами Trichophyton (T. rubrum, T. mentagrophytes, T. verrucosum, T. tonsurans, T. violaceum), Microsporum (M. canis), Epidermophyton floccosum. Дріжджові інфекції шкіри, які спричинюють рід Candida (С. аlbicans). Різнокольоровий лишай (Pityriasis versicolor), що спричинює Pityrosporum orbiculare (також відомий під назвою Malassezia furfur).

Спосіб застосування та дози. Бінафін наносити на шкіру 1-2 рази на добу. Перед нанесенням крему необхідно очистити і підсушити уражені ділянки. Крем наносити тонким шаром на уражену шкіру і прилеглі ділянки і злегка втирати. При інфекціях, що супроводжуються попрілістю (під молочними залозами, в міжпальцевих проміжках, між сідницями), місця нанесення крему можна прикривати марлею, особливо на ніч. Тривалість лікування: дерматомікоз тулуба, гомілок – 1 тиждень, стоп – 1 тиждень, кандидоз шкіри – 1 тиждень, різнокольоровий лишай – 2 тижні.

Зменшення клінічних проявів спостерігається в перші дні застосування. При нерегулярному лікуванні або передчасному припиненні існує ризик відновлення інфекції. Якщо через 2 тижні лікування немає покращення, слід проводити верифікацію діагнозу. Досвід застосування у лікуванні дітей - обмежений. Особам похилого віку дозування препарату не слід змінювати.

Побічна дія. При застосуванні Бінафіну (аплікації) можливі гіперемія, свербіж або печіння в місці нанесення, що, однак, не потребує припинення лікування. Можливі алергічні вияви, які потребують припинення лікування препаратом.

Протипоказання. Підвищена чутливість до тербінафіну або інших компонентів, що входять до складу крему.

Передозування. Про випадки передозування Бінафіну крему не повідомлялось. Якщо випадково крем буде прийнятий внутрішньо, можна чекати розвитку таких явищ, як і при передозуванні таблеток (головний біль, нудота, біль в епігастральній ділянці, запаморочення). Лікування: промивання шлунка, адсорбенти, симптоматична і підтримуюча терапія.

Особливості застосування. Крем Бінафін застосовувати тільки зовнішньо. Не слід наносити в очі. В періоди вагітності та годування груддю застосовувати тільки за суворими показаннями.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Про лікарську взаємодію не повідомлялось.

 

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі від +2 до +30 °С в сухому, недоступному для дітей місці. Термін зберігання – 3 роки.