Кокарбоксилазы гидрохлорид инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назва: 3-[(4-аміно-2-метил-5-піримідиніл)-метил]-4-метил-5(4,6,6-тригідрокси-3,5-діокса-4,6дифосфагекс-1-іл)тіазолій гідроксиду Р,Р´-діоксид;

основні фізико-хімічні властивості: біла пориста маса зі слабким специфічним запахом у скляних ампулах;

склад: 1 ампула містить 0,05 г кокарбоксилази гідрохлориду;

допоміжна речовина: натрію карбонат.

 

Форма випуску. Порошок ліофілізований для приготування розчину для ін’єкцій.

 

Фармакотерапевтична група. Препарати вітаміну В1. Код ATС: A11DA03.

Фармакологічні властивості:

· фармакодинаміка. Кокарбоксилаза - кофермент ензимів, які беруть участь в обміні вуглеводів. У комплексі з білком та іонами магнію є коферментом карбоксилази, яка каталізує декарбоксилювання та карбоксилювання альфа-кетокислот. Препарат є коферментом транскетолази, яка бере участь у білковому обміні, синтезі медіаторів, у пентозо-фосфатному шляху обміну глюкози. Поліпшує трофіку нервової тканини. Екзогенний вітамін В1 (тіамін) для участі у цих процесах повинен шляхом фосфорилювання метаболізуватися у кокарбоксилазу - готову форму коферменту, яка утворюється з тіаміну під час його обміну в організмі. Слід взяти до уваги, що властивості кокарбоксилази лише частково адекватні аналогічним тіаміну: кокарбоксилазу не використовують для лікування гіпо- та авітамінозу В1;

· фармакокінетика. Виводиться з організму печінкою та нирками.

Показання для застосування. У комплексній терапії печінкової та ниркової недостатності; печінкова та діабетична кома, передкоматозні стани; ацидоз діабетичного походження, дихальний ацидоз при хронічному легенево-серцевому синдромі; недостатність коронарного кровообігу, захворювання серця, які супроводжуються екстрасистолією, пароксизмальною тахікардією, мерехтливою аритмією та іншими порушеннями ритму; легкі форми розсіяного склерозу; прееклампсичні стани та еклампсії; периферичні неврити, патологічні процеси з порушеннями вуглеводного обміну.

Спосіб застосування та дози. Застосовують внутрішньом'язово (іноді внутрішньовенно та підшкірно) після розчинення водою для ін'єкцій в асептичних умовах. У дорослих препарат застосовують внутрішньом'язово по 0,05-0,1 г 1 раз на добу. Курс лікування визначає лiкар. У дітей кокарбоксилази гідрохлорид застосовують у дозі 0,025-0,05 г 1 раз на добу. При цукровому діабеті (ацидоз, кома) добова доза препарату становить 0,1-1,0 г (протягом 5-10 діб) з проведенням специфічної антидіабетичної терапії.

Побічна дія. Можливі алергічні реакції (кропив’янка, свербіж, гіперемія, набряк у місці введення).

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Передозування. Проявляється посиленням симптомів побічної дії, які вимагають застосування протигістамінніх засобів.

Особливості застосування. Не виявлені.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Застосування кокарбоксилази гідрохлориду посилює кардіотонічну дію серцевих глікозидів та підвищує їх переносимість.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла місці при кімнатній температурі.

Термін зберігання – 3 роки.

 

Пользователей также интересует