Компливит инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: капсули оранжевого кольору; вміст капсул - гранульований порошок жовто–оранжевого кольору, зі специфічним запахом;

склад: 1 капсула містить:

кислоти аскорбінової (вітаміну С) 100 мг, тіаміну гідрохлориду (вітаміну В1) 15 мг, рибофлавіну (вітаміну B2) 5 мг, піридоксину гідрохлориду (вітаміну B6) 10 мг, ціанокобаламіну (вітаміну B12) 0,002 мг, кислоти фолієвої (вітаміну Вс) 0,25 мг, нікотинаміду (вітаміну РР) 50 мг; кальцію пантотенату 25 мг;

допоміжні речовини: цукор молочний, аеросил, крохмаль, кальцію або магнію стеарат.

 

Форма випуску. Капсули.

 

Фармакотерапевтична група. Вітаміни. Полівітамінні комплекси без добавок.

Код АТС А11В А.

 

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Комплевіт - полівітамінний препарат.

Дія препарату визначається властивостями водорозчинних вітамінів групи В та вітаміну С, що входять до його складу і є складовими ферментних систем; активно впливають на різні функції організму: регулюють енергетичні й обмінні процеси в організмі, нормалізують роботу органів і систем, прискорюють процеси регенерації тканин, підвищують працездатність організму при психічному і фізичному навантаженні, сприяють підвищенню опірності організму інфекційним захворюванням, адаптації до стресу.

Вітамін В1 нормалізує функціональну активність нервової, серцево-судинної і травної систем.

Вітамін В2 є важливим компонентом у білковому, жировому і вуглеводному обміні, бере участь у підтримці нормальної гостроти зору, нормалізує функції шкіри.

Вітамін В6 необхідний для регенерації шкірних покривів і клітин печінки, відновлення роботи нервової системи, поліпшує жировий обмін при атеросклерозі.

Кислота фолієва крім антианемічного впливу у період вагітності захищає плід від впливу тератогенних факторів, бере участь в обміні і синтезі аміно- і нуклеїнових кислот.

Вітамін РР є специфічним протипелагричним засобом, поліпшує вуглеводний обмін.

Кальцію пантотенат відіграє важливу роль у процесах окислювання, бере участь у вуглеводному і жировому обміні, у синтезі ацетилхоліну, що бере участь у передачі нервових імпульсів.

Вітамін В12 впливає на процеси нормального дозрівання всіх клітин організму, особливо клітин крові і печінки, впливає на роботу нервової системи і печінки.

Вітамін С відіграє важливу роль у регулюванні окисно-відновних процесів, вуглеводного обміну, зсілості крові, регенерації тканини, нормальної проникності капілярів, утворенні стероїдних гормонів і складових сполучної тканини, сприяє підвищенню опірності організму інфекційним захворюванням.

Фармакокінетика. Препарат добре всмоктується в травному тракті, продукти його обміну виводяться з організму переважно з калом і сечею.

Показання для застосування. Лікування гіпо- і авітамінозів, спричинених недостатнім надходженням або підвищеною потребою у вітамінах: стреси, хронічні захворювання, у період підвищених розумових і фізичних навантажень, у періоди вагітності та лактації, для поліпшення обміну речовин і загального стану всіх вікових груп, при активному занятті спортом, у період відновлення після тяжких захворювань, після антибіотико- та хіміотерапії, до і після хірургічних операцій, при нерегулярному та одноманітному харчуванні, у комплексному лікуванні хворих на атеросклероз, ішемічну хворобу серця та із захворюваннями печінки.

 

Спосіб застосування та дози. Комплевіт приймають під час їди, запиваючи достатньою кількістю води.

Дорослим і підліткам старше 14 років призначають по 1–2 капсули 1 раз на день, курс лікування – 20 днів. За необхідності через 2 місяці проводять повторний курс.

 

Побічна дія. При дотриманні запропонованого режиму дозування і тривалості курсу прийому препарату побічні ефекти не спостерігалися.

 

Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату, дитячий вік до 14 років.

Передозування. При значному перевищенні терапевтичних доз препарату, недотриманні рекомендованих схем лікування можуть розвиватися нудота, блювання, розлади кишечнику. У випадках передозування необхідно зробити промивання шлунка, призначити активоване вугілля; у подальшому лікування симптоматичне.

Особливості застосування. Можливо забарвлення сечі в жовтий колір, що є цілком нешкідливим фактором і пояснюється присутністю в препараті рибофлавіну.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат може застосовуватись у комплексній терапії з препаратами для лікування основного захворювання (коронаролітики, гіпотензивні, заспокійливі, протизапальні засоби, гепатопротектори, антибіотики, бронхо- і муколітики та ін.). Не рекомендується застосування з іншими вітамінними препаратами.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі від 15 до 25ºС.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Термін придатності 1 рік.