Фарингин инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: холіну саліцилат, (2-hydroxyethyl) trimethylammonium salicylate;

основні фізико-хімічні властивості: прозорі, від білого до жовтуватого кольору, двоопуклі, у формі циліндру таблетки зі смаком м’яти. Дозволяється наявність включень у вигляді бульбашок повітря;

склад: 1 таблетка містить холіну саліцилату 150 мг;

допоміжні речовини: ізомальт М безводний, ліказин 80/55 безводний, олія м’яти перцевої, аспартам, ацесульфам.

 

Форма випуску. Таблетки для смоктання.

 

Фармакотерапевтична група. Засоби для місцевого застосування в стоматології. Код АТС A01 AD11.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Холіну саліцилат є похідним саліцилової кислоти, що є нестероїдним протизапальним засобом з аналгетичним і жарознижуючим ефектом. Протизапальний ефект саліцилатів залежить головним чином від пригнічення активності циклооксигенази, що відіграє головну роль у зменшенні синтезу циклічних супраоксидів і медіаторів запалення, таких як тромбоксани, простагландини та простацикліни.

Аналгетичний ефект саліцилатів зумовлений двома механізмами: центральним (через пригнічення підкіркових структур) і периферичним (шляхом зменшення больової чутливості у нервових закінченнях).

Жарознижуючий ефект залежить також від пригнічення синтезу простагландинів.

Наявність холіну збільшує слиновиділення, що також сприяє протизапальному ефекту препарату.

Препарат має слабку бактерицидну дію.

Фармакокінетика.

З огляду на фармацевтичну форму препарату (таблетки для смоктання), фармакокінетичні дані не наведені. Лише дуже незначна кількість препарату абсорбується з шлунково-кишкового тракту, тому системний ефект є дуже незначним. Похідні саліцилової кислоти зв’язуються з білками у 70-90%. Період напіввиведення препарату у низьких дозах становить 2-4 години. Об’єм розподілення варіює від 0,1 л/кг до 0,35 л/кг. Загальний кліренс препарату залежить від рН сечі та концентрації препарату у сироватці крові і варіює від 7,3 до 21 мл/кг/год. Метаболізується у печінці шляхом гідролізу з утворенням саліцилової кислоти з подальшою кон’югацією з гліцином і глюкуронідом. 10% саліцилатів виводится із сечею у незміненій формі.

 

Показання для застосування.

Інфекційно-запальні захворювання слизової оболонки ротової порожнини та горла, стоматит, гінгівіт, періодонтит, фарингіт.

 

Спосіб застосування та дози.

Дорослі та підлітки від 12 років:

розсмоктувати по 1 таблетці 4 - 6 разів на день.

Діти від 6 до 12 років: максимальна доза не повинна перевищувати 4 таблеток на день.

Якщо симптоми не будуть зменшуватись протягом 1-2 днів, слід переглянути лікування. Курс лікування визначається індивідуально.

 

Побічна дія.

Рідко при застосуванні пероральних саліцилатів можуть виникати такі побічні ефекти:

алергічні реакції (почервоніння або висип на шкірі, кашель, закладеність носа, набряк обличчя, утруднення ковтання та дихання);

ушкодження слизової оболонки шлунково-кишкового тракту (біль у животі, блювання, шлунково-кишкові кровотечі).

Дуже рідко при застосуванні саліцилатів у дітей до 12 років можливо виникнення синдрому Рейє.

 

Протипоказання.

Гіперчутливість до саліцилатів, інших нестероїдних протизапальних засобів, до будь-якого компонента препарату. Препарат не призначається хворим з варикозно розширеними венами стравоходу через ризик кровотечі.

 

Передозування.

Оскільки Фарингін практично не всмоктується з шлунково-кишкового тракту, його передозування є дуже малоймовірним.

 

Особливості застосування.

З обережністю препарат застосовується для лікування хворих із запальними процесами у шлунково-кишковому тракті, при виразковій хворобі шлунка або бронхіальній астмі.

Оскільки Фарингін містить аспартам, він протипоказаний хворим на фенілкетонурію.

Через ризик розвитку синдрому Рейє з особливою обережністю препарат застосовують для лікування дітей до 12 років.

Препарат не застосовується в періоди вагітності і годування груддю дитини без консультації лікаря.

Вагітність

Безпека застосуванння Фарингіну під час вагітності не встановлена. За даними дослідів на тваринах, спостерігаються уроджені вади нервової трубки, внутрішніх органів та скелетної системи. Тривале застосування саліцилатів у високих дозах під час останнього триместру вагітності може призводити до затримки пологів і кровотечі.

Саліцилати проникають крізь плаценту.

Застосовувати Фарингін під час вагітності можна лише тоді, коли, на думку лікаря, очікувана користь від застосування препарату для матері буде вищою за можливий ризик для плоду та дитини.

Лактація

Саліцилати проникають у грудне молоко. Тому, у випадку, коли лікування препаратом необхідно, слід припинити годування груддю.

Вплив на здатність керувати автомобілем та іншими механізмами

Встановлено, що препарат цілком безпечний і не впливає на психофізичну здатність керувати автомобілем і складними механізмами.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Імовірність взаємодії Фарингіну з іншими препаратами є дуже малою.

Саліцилати зменшують дію нестероїдних протизапальих засобів, підсилюють дію седативних, гіпнотичних, гіпоглікемічних та антикоагулянтних засобів при їх спільному застосуванні.

Стероїдні та нестероїдні протизапальні засоби, антиагреганти та фібринолітичні засоби можуть збільшувати ризик шлункових кровотеч при застосуваннні разом із саліцилатами.

Умови та термін зберігання.

Зберігати в недоступному для дітей, сухому місці при температурі нижче 30°С.

Термін придатності – 2 роки.