Квадевит инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: таблетки круглої форми з двоопуклою поверхнею, вкриті оболонкою від зеленувато-жовтого до жовтого кольору, можливо неоднорідне забарвлення від зеленувато-жовтого до оранжево-жовтого кольору з оранжевими вкрапленнями. На поперечному розрізі видно два шари;

склад: 1 таблетка містить:

сухого вітаміну А ацетату 500

(ретинолу ацетату)

- 0,00086 г (2500 МО)

вітаміну Е олійного (α-токоферолу ацетату)

- 0,003 г

тіаміну гідрохлориду (вітаміну В1)

- 0,0025 г

або тіаміну гідроброміду (вітаміну В1)

- 0,0032 г

рибофлавіну (вітаміну В2)

- 0,0025 г

піридоксину гідрохлориду (вітаміну В6)

- 0,002 г

кислоти фолієвої

- 0,0001 г

рутину

- 0,01 г

нікотинаміду (вітаміну РР)

- 0,02 г

кислоти аскорбінової (вітаміну С)

- 0,075 г

ціанокобаламіну (вітаміну В12)

- 0,00001 г (10 мкг)

кислоти глутамінової

- 0,05 г

метіоніну

- 0,05 г

кальцію D-пантотенату (вітаміну В5)

 - 0,005 г

фітину

 - 0,03 г

калію хлориду

 - 0,02 г

міді сульфату

 - 0,00156 г

допоміжні речовини: лактоза, тальк, кальцію стеарат, крохмаль картопляний, цукор, магнію карбонат основний, полівінілпіролідон, титану діоксид, тальк, борошно, тропеолін 0 або тропеолін 00 або хіноліновий жовтий, олія соняшникова, віск.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

 

Фармакотерапевтична група. Полівітамінні препарати з іншими добавками. Код А11АВ.

Фармакологічні властивості. Квадевіт - комбінований препарат, що містить вітаміни, амінокислоти, мідь і калій.

Фармакодинаміка. Вітамін А відіграє ключову роль в синтезі білків-ферментів та структурних компонентів тканин, необхідний для формування епітеліальних клітин, кісток і синтезу родопсину, підтримує ділення імунокомпетентних клітин, нормальний синтез імуноглобулінів та інших факторів захисту від інфекцій.

Вітамін Е є фізіологічним антиоксидантом, що захищає клітинні мембрани від пошкодження, стимулює синтез гема та багатьох білків.

Вітамін В1 - важливий кофермент у метаболізмі вуглеводів, бере участь у функціонуванні нервової системи.

Вітамін В2 входить до складу флавінових коферментів – флавінмононуклеотиду (ФМН) та флавінаденіннуклеотіду (ФАД), які приймають участь в окисно-відновних реакціях, і є каталізатором процесів клітинного дихання.

Вітамін В6 відіграє важливу роль у метаболізмі амінокислот, нейротрансмітерів і гемоглобіну.

Вітамін В12 є фактором росту, необхідний для нормального перебігу процесів кровотворення та визрівання еритроцитів, бере участь у синтезі амінокислот, нуклеїнових кислот та мієліну.

Нікотинамід компонент кофактору NAD(H) i NADP(H), частина фактору толерантності до глюкози, бере участь у процесах тканинного дихання, вуглеводного та ліпідного обмінів.

Кислота фолієва необхідна для нормального утворення клітин крові; разом з вітаміном В12 стимулює еритропоез, бере участь у синтезі амінокислот, нуклеїнових кислот, в обміні холіну.

Вітамін С бере участь в окисно-відновних процесах, необхідний для росту та формування кісток, шкіри, зубів, ендотелію капілярів та для нормального функціонування нервової та імунної систем.

Рутин зменшує проникність і крихкість капілярів, бере участь в окисно-відновних процесах, пригнічує дію гіалуронідази.

Кальція пантотенат входить до складу коферменту А, необхідний для нормального функціонування циклу три карбонових кислот, синтезу АТФ, продукції гормонів та антитіл, синтезу ацетилхоліну, засвоєння з кишечнику іонів калію, глюкози, вітаміну Е та ін.

Мідь - есенціальний мікроелемент, приймає активну участь в метаболізмі заліза, синтезі гемоглобіну, дозріванні ретикулоцитів, анаболічних процесах.

Калій бере участь в електролітному обміні, проведенні нервових імпульсів.

Фітин складна органічна сполука фосфору, що мітить суміш кальцієвих та магнієвих солей інозитфосфорних кислот; стимулює кровотворення, підсилює ріст та розвиток кісткової тканини, покращує функцію нервової системи.

Кислота глутамінова приймає участь в метаболічних процесах, сприяє знешкодженню та виділенню аміаку, стимулює передачу збудження в синапсах ЦНС.

Метіонін відноситься до незамінних амінокислот, необхідний для росту та азотистої рівноваги організму, приймає участь в процесах переметилювання та транссульфування, попереджує жирову інфільтрацію клітин печінки.

Вітаміни та мікроелементи знаходяться в Квадевіті у фізіологічних, збалансованих дозах, відповідають потребам організму людини.

Фармакокінетика. Фармакокінетика препарату не вивчалась.

Показання для застосування. Препарат показаний як профілактичний та лікувальний засіб

при гіповітамінозі, підвищеній потребі організму у вітамінах в наслідок незбалансованого харчування, дотримання спеціальної дієти, непереносимістю окремих продуктів харчування;

для задоволення підвищеної потреби у вітамінах в період одужання після перенесених тяжких захворювань, операцій, травм та стресових станів, променевої та хіміотерапії;

для покращення розумової та фізичної працездатності;

для підвищення загальної резистентності організму та профілактики інфекційних захворювань у період епідемій (грипу та ін.), сезонних загострень хронічних захворювань;

у похилому віці - для оптимізації обміну речовин і роботи ендокринних залоз, профілактики передчасного старіння;

для стимуляції загоювання ран, опіків;

з метою зниження токсичності та зменшення побічної дії лікарських засобів, підсилення функціональної активності печінки;

у комплексному лікуванні атеросклерозу, порушень мозкового кровообігу та серцево-судинної недостатності, зниження імунної резистентності організму.

Спосіб застосування та дози. Препарат призначають внутрішньо, після їди.

З метою профілактики Квадевіт призначають дорослим по 1 таблетці на добу, людям похилого віку – по 1 таблетці 2 рази на добу.

З метою лікування застосовують по 2 таблетки 3 рази на добу. Курс лікування - 3-4 тижні. Повторні курси проводять після 3-х місячної перерви.

 

Побічна дія. У рекомендованих дозах препарат добре переноситься та рідко спричинює побічні ефекти, які, як правило, пов’язані з індивідуальним неприйняттям одного з компонентів препарату. У цьому випадку можливі алергічні реакції (свербіж, гіперемія шкіри, шкірні висипання) та розлади ШКТ, що вимагають відміни препарату.

 

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату, дитячий вік до 14 років.

 

Передозування. Про випадки передозування препарату Квадевіт не повідомлялось.

 

Особливості застосування. При прийомі Квадевіту, як і інших полівітамінних препаратів, необхідна повноцінна білкова дієта, що сприяє кращому засвоєнню та обміну вітамінів, особливо водорозчинних.

Не призначати з іншими вітамінними та полівітамінними препаратами, особливо з тими, що містять у своєму складі жиророзчинні вітаміни.

Клінічні дані про безпечність та ефективність застосування препарату в періоди вагітності та лактації відсутні.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія Квадевіту з іншими лікарськими засобами не описана.

 

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла місці при температурі від 15 до 25ºС.

Зберігати в недоступному для дітей місці. Термін зберігання – 2 роки.

 

Пользователей также интересует