Фервекс для взрослых малина инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: гранульований порошок від ясно-рожевого до ясно-бежевого кольору, допускаються вкраплення темно-рожевого кольору, легкорозчинний у воді;

склад: 1 пакетик містить феніраміну малеату 25 мг, парацетамолу 500 мг, кислоти аскорбінової 200 мг;

допоміжні речовини: сахароза, кислота лимонна безводна, акація, натрію сахаринат, ароматизатор малиновий натуральний.

Форма випуску.

Порошок для приготування розчину для перорального застосування.

Фармакотерапевтична група.

Аналгетики і антипіретики. Код АТС: N02B E51.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Основу препарату складає комбінація ефективних і безпечних лікарських засобів, що діють на основні ланки в патогенезі застудних захворювань. Парацетамол має жарознижуючу і знеболюючу дію; кислота аскорбінова – компенсує потреби організму у вітаміні С, що зростають при застудних захворюваннях; феніраміну малеат - блокатор Н1-гістамінових рецепторів, забезпечує десенсибілізуючу дію, що виявляється зменшенням запальної реакції слизових оболонок верхніх дихальних шляхів (поліпшується носове дихання, зменшується нежить, зникають чхання та сльозотеча). Приготовлений як теплий розчин з приємним смаком і ароматом, препарат зменшує явища інтоксикації організму.

Фармакокінетика.

Парацетамол після прийому внутрішньо швидко і майже цілком всмоктується у травному каналі. Максимальна концентрація парацетамолу в плазмі досягається через 30-60 хвилин після прийому. Парацетамол метаболізується переважно в печінці з утворенням неактивних сполук з глюкуроновою кислотою і сульфатами. У незначній кількості (менше 4 %) метаболізується шляхом окислювання з утворенням цистеїну і меркаптопурової кислоти (за участі цитохрому Р450).

Виводиться із сечею, в основному у вигляді метаболітів. У незміненому вигляді виводиться приблизно 5% від прийнятої дози.

Період напіввиведення становить 2–2,5 години. Метаболізм парацетамолу у пацієнтів з печінковою недостатністю не змінюється.

Кислота аскорбінова (вітамін С) легко всмоктується у травному каналі. Після всмоктування циркулює в плазмі і концентрується в залозах внутрішньої секреції. У великих кількостях міститься в корковому і мозковому шарах надниркової залози. Вміст аскорбінової кислоти в лейкоцитах і тромбоцитах вище, ніж у плазмі крові. Кислота аскорбінова частково метаболізується до щавлевої кислоти або інших водорозчинних метаболітів, а частково виводиться нирками у незміненій формі. Катаболізм кислоти аскорбінової становить 2,2-4,1% від загального її запасу в організмі, що у свою чергу оцінюється в 1500 мг. Вважається, що цього запасу організму вистачає на 1-1,5 місяця за відсутності вітаміну С в їжі. Екскреція його із сечею починається після насичення депо більше 1 500 мг. У хворих зі зниженими запасами вітамін С може не з’являтись у сечі навіть при введенні у великій кількості внутрішньо чи парентерально. Період напіввиведення кислоти аскорбінової становить від 12,8 до 29,5 доби.

Феніраміну малеат добре всмоктується з травного каналу і легко проникає в тканини. Період напіввиведення з плазми становить 1-1,5 години, виділяється з організму переважно нирками.

Показання для застосування.

Симптоматичне лікування застудних захворювань, грипу, ринофарингіту, алергічного риніту які проявляються

пропасницею;

головним болем;

нежитем (ринітом);

чханням і сльозотечею.

Спосіб застосування та дози.

Внутрішньо дорослим і дітям старше 15 років препарат призначають по 1 пакету 2-3 рази на добу. Вміст пакетика розчиняють у склянці холодної або теплої води. Пацієнтам із симптомами застудного захворювання краще приймати теплий розчин. Перший прийом слід зробити якнайскоріше після появи перших симптомів захворювання. Розчин приймають зразу після приготування. Інтервал між прийомами повинен бути не менше 4 годин.

Для пацієнтів з порушеннями функції нирок при кліренсі креатиніну <10 мл/хв. інтервал між прийомами повинен бути не менше 8 годин.

 

Побічна дія.

Можливі: сухість у роті, порушення акомодації, затримка сечі, підвищена збудливість (особливо у людей похилого віку).

Рідко: алергійні реакції (висипання, кропив’янка).

Дуже рідко: тромбоцитопенія.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до компонентів препарату;

виражене порушення функції печінки;

закритокутова глаукома;

аденома передміхурової залози;

діти до 15 років.

 

Передозування.

При передозуванні токсична дія препарату може бути зумовлена парацетамолом, який входить до його складу. Відомо, що прийом парацетамолу в дозі більше 4 г на добу (для дорослих) може токсично впливати на печінку. Симптоми інтоксикації (нудота, блювання, анорексія, біль у животі, посилення пітливості) звичайно виникають у перші 24 години.

Особливості застосування.

Алкоголь підсилює седативну дію феніраміну малеату.

Препарат може спричинювати сонливість, що робить небезпечним керування транспортними засобами та роботу з механізмами.

Даних відносно негативного впливу препарату на вагітність і лактацію немає, однак призначати препарат у ці періоди слід з великою обережністю.

При призначенні препарату хворим на цукровий діабет, або особам, які знаходяться на дієті, що виключає цукор, необхідно пам’ятати, що 1 пакетик препарату містить 11,5 г сахарози.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Поєднання зі снодійними, аналгетиками та інгібіторами моноаміноксидази може підсилювати пригнічуючу дію на центральну нервову систему.

Одночасний прийом з антигістамінними препаратами, антидепресантами, протипаркінсонічними препаратами, холінолітичними спазмолітиками може давати атропіноподібний ефект, що виявляється сухістю в роті, порушенням акомодації, затримкою сечі, запором.

Умови та термін зберігання.

ЗБЕРІГАТИ В НЕДОСТУПНОМУ ДЛЯ ДІТЕЙ МІСЦІ.

Зберігати у сухому місці при температурі 15 – 25 °С.

Термін придатності – 4 роки.