Натрия хлорид инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

міжнародна назва: sodium chloride;

основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна, стерильна, апірогенна рідина, солонувата на смак; іонний склад, ммоль\л: Na+ - 154; Cl¯ - 154. Теоретична осмолярність - 308 мосмоль\л, рН 5 - 7,5.

склад: 100мл інфузійного розчину містять натрія хлориду - 0,9 г;

допоміжні речовини: вода для ін’єкцій

 

Форма випуску: розчин для інфузій

 

Фармакотерапевтична група: Розчини для внутрішньовенного введення. Розчини електролітів. Код АТС В05Х А03.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Розчин натрія хлориду 0,9% нормалізує водно-сольовий баланс і ліквідує дефіцит рідини в організмі людини, який розвивається при дегідратації або у зв’язку з акумуляцією позаклітинної рідини у вогнищах великих опіків і травм, при операціях на органах черевної порожнини, перитоніті.

Розчин натрія хлориду 0,9% поліпшує реологічні властивості крові і перфузію тканин, підвищує ефективність гемотрансфузійних заходів при масивних крововтратах і тяжких формах шоку.

Чинить також дезінфекційний ефект внаслідок короткочасного підвищення об’єму рідини, зниження концентрації токсичних продуктів у крові, активації діурезу.

Фармакокінетика. Швидко виводиться із судинної системи.

Препарат утримується у судинному руслі короткий час і дуже швидко переходить до інтерстиціального сектору та внутрішньоклітинно. Через 1 годину в судинах залишається лише близько половини введеного розчину. Дуже швидко солі та рідина починають виводитись нирками, підвищуючи діурез.

 

Показання для застосування. Дегідратація, гіпонатріємія, гіпохлорємія, інтоксикації різної етіології, тяжкий перебіг післяопераційного періоду, великі опіки, шок, тривала діарея, нестримне блювання, гострі масивні крововтрати, тривалі гарячкові стани, неможливість перорального введення необхідної добової норми води та електролітів, приготування розчинів лікарських засобів для зовнішнього та парентерального застосування.

Може застосовуватися місцево для промивання ран, очей, слизової оболонки носа, а також катетерів і систем для трансфузії.

Спосіб застосування та дози. Призначають внутрішньовенно, підшкірно, внутрішньом’язово, ректально та зовнішньо.

Вводять внутрішньовенно, крапельно в об’ємі 4-10мл\кг\годину, залежно від клінічної ситуації та рівня втрати рідини до 3 літрів на добу; вводять підшкірно, перорально; призначають у клізмах по 75-100 мл; застосовують для промивання ран, очей, слизових оболонок. Дітям внутрішньовенно крапельно по 5 - 10 мг\кг маси тіла у поєднанні з 5% розчином глюкози (часто у співвідношенні об’ємів 1:1 або 1:1-2 відповідно).

Побічна дія. Відсутня.

Протипоказання. Гіпергідратація, гіперхлоемія, гіпернатріємія, хлоридний ацидоз, стани, пов’язані з небезпекою розвитку набряку мозку та легень, захворювання, які лікуються великими дозами кортикостероїдів. Відносним протипоказанням є виражені порушення видільної функції нирок, декомпенсовані вади серця. Не застосовують препарат для промивання очей при офтальмологічних операціях.

 

Передозування. Спостерігаються тільки при порушенні правил інфузії. Може призвести до хлоридного ацидозу, гіпергідратації, збільшення виведення калію з організму. При появі симптомів наведених станів, введення препарату слід відмінити.

 

Особливості застосування. З обережністю вводять хворим з порушеною видільною фунуцією нирок; при шокових станах і втратах крові одночасно здійснюють гемотрансфузії, переливають плазму і плазмозамінники; при тривалому введенні, особливо у великих об’ємах, контролюють вміст електролітів, діурез.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат сумісний з більшістю лікарських засобів, тому його застосовують для розчинення різних лікарських засобів.

Одночасне призначення з кортикостероїдами чи кортикотропіном потребує постійного контролю рівня електролітів крові.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому місці, при кімтантій температурі. Термін придатності - 3 роки.

Пользователей также интересует