Калий-нормин инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика :

міжнародна та хімічна назва : potassium chloride;

основні фізико-хімічні властивості : ледь випуклі округлі таблетки білого кольору з мармуроподібним малюнком, без запаху, гіркуватого смаку.

склад : 1 таблетка містит: калію хлориду 1 г;

допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний, полівінілбутирал, спирт цетиловий, магнію стеарат, тальк.

Форма випуску. Таблетки пролонгованої дії.

Фармакотерапевтична група. Мінеральна речовина. Препарати калію. Код АТС А12В А01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Калій є внутрішньоклітинним іоном, який поряд з натрієм забезпечує ізотонічність клітин, поповнює дефіцит калію, активує деякі цитоплазматичні ферменти; регулює синтез білка, транспорт амінокислот, електрофізіологічних процесів (автоматизм, збудливість, провідність у міокарді), бере участь у проведенні нервового імпульсу, регулює м’язову збудливість, зменшує кардіотоксичний ефект серцевих глікозидів, не пригнічує позитивну іонотропну дію,  уповільнює частоту серцевих скорочень, сприяє підвищенню вмісту ацетилхоліну, має помірну діуретичну дію.

Фармакокінетика. Препарат швидко всмоктується в тонкому кишечнику травного тракту, однак калій вивільнюється поступово із таблетки ретард і не має подразнюючої дії. В органах розподіляється рівномірно, переважно внутрішньоклітинно, екскретує з сечею.

 

Показання для застосування. Профілактика та лікування гіпокаліємії різного генезу, у тому числі тієї, що викликана різними станами (блюванням, діареєю, гіперальдостеронізмом, поліурією, при хронічній нирковій недостатності), гіпокаліємії, зумовленої лікарською терапією (прийом салуретиків, глюкокортикоїдів, серцевих глікозидів); при передозуванні серцевих глікозидів.

Спосіб застосування та дози. Дозу встановлюють індивідуально на підставі вмісту калію в крові та захворювання. Необхідність у поповненні калію виникає, коли його добова втрата в організмі перевищує 200 мкМоль. Для попередження втрати призначають 1 - 2 таблетки (1 - 2 г на добу з розрахунку на калію хлорид), при суттєвій нестачі 3 - 6 таблеток, максимальна доза - 6 таблеток на добу. Таблетки застосовують під час або після їди з великою кількістю рідини без розжовування. За один прийом вживають не більше 2 таблеток.

Досвіду призначення препарату дітям немає.

 

 

Побічна дія. Гіперкаліємія (особливо при зниженні функції нирок), іноді блювання, пронос, метеоризм, відчуття дискомфорту в животі. У поодиноких випадках поява виразок на слизовій оболонці шлунка або кишечнику, кровотеча, перфорація та непрохідність кишечнику, парестезії, зниження артеріального тиску.

Протипоказання. Гіперкаліємія різного генезу, гостра ниркова недостатність (з оліго- або анурією), ретенційна уремічна стадія при хронічній нирковій недостатності, системний ацидоз, при діабетичному ацидозі, гостра дегідратація, значні опіки, кишкова непрохідність, атріо-вентрикулярна блокада, захворювання травного тракту, прийом калій-зберігаючих сечогінних препаратів, вагітність, лактація.

Передозування. Симптоми: м’язовий гіпотонус, парестезії кінцівок, порушення серцевої діяльності (зміни провідності, аритмії, зупинка серця).

Лікування: симптоматичне.

Особливості застосування. З обережністю призначають пацієнтам з порушенням атріо-вентрикулярної провідності. При застосуванні препарату у високих дозах (4 - 6 г на добу) необхідний регулярний контроль за концентрацією калію в крові та періодичний – за електрокардіограмою, а також кислотно-лужною рівновагою крові, особливо у випадку серцевого та ниркового захворювання. Необхідно лікувати також нестачу магнію, яка може супроводжувати нестачу калію.

При рентгенологічному дослідженні живота слід попередити лікаря про прийом таблетки Калій-норміну, тому що останній дає тінь на знімку в перші 8 годин, після прийому.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Рекомендується обережно призначати разом з: інгібіторами АПФ, калій-зберігаючими сечогінними (небезпека гіперкаліємії), бета-блокаторами (можливість атріо-вентрикулярної блокади), гепарином (посилення кровотечі), нестероїдними протизапальними препаратами (посилення побічної дії на травний тракт).

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому місці при температурі 15 - 25ºС.

Термін зберігання 3 роки.

Використовувати не пізніше дати, вказаної на упаковці.