Слава Україні!

Ротафер Плюс инструкция, аналоги и состав

Ротафер Плюс

Дієтична добавка.

Не є лікарським засобом. Не містить ГМО.

Склад

1 капсула містить:

  • активні речовини: заліза (ІІІ) гідроксид полімальтозний комплекс – 50 мг (еквівалентно 9-20 мг заліза (ІІІ)); цинку глюконат – 50 мг (еквівалентно 7,17 мг цинку); вітамін В1 (тіаміну гідрохлорид) – 2 мг; вітамін В6 (піридоксину гідрохлорид) – 2 мг; вітамін В2 (рибофлавін) – 1 мг; фолієва кислота (вітамін В9) – 350 мкг;
  • допоміжні речовини целюлоза мікрокристалічна (наповнювач), маніт (підсолоджувач), магнію стеарат (наповнювач), двоокис кремнію колоїдний безводний (наповнювач); капсула: желатин та барвники - екстракт з червоної капусти, титану двоокис.

Фармакологічні властивості

Дієтична добавка містить залізо у вигляді полімальтозного комплексу гідроксиду заліза (ІІІ). Цей макромолекулярний комплекс стабільний і не виділяє залізо у вигляді вільних іонів у шлунково-кишковий тракт. Структура макромолекулярного комплексу схожа з природною сполукою заліза – феритином. Завдяки такій подібності залізо (ІІІ) потрапляє з кишечнику в кров шляхом активного всмоктування. Залізо, що всмокталося, зв'язується з феритином і зберігається в організмі, переважно у печінці. Пізніше у кістковому мозку воно включається до складу гемоглобіну. Залізо, що входить до складу полімальтозного комплексу гідрооксиду заліза (ІІІ), не має прооксидантних властивостей, притаманних простим солям заліза.

Тіаміну нітрат (вітамін В1) як кофермент бере участь у вуглеводному обміні, забезпечує нормальне функціонування нервової, серцево-судинної систем і травного тракту.

Рибофлавін (вітамін В2) є важливим компонентом у білковому, жировому та вуглеводному обміні, бере участь у підтримці нормальної зорової функції ока, нормалізує функції шкіри, процеси клітинного дихання. У період вагітності обмежує дію тератогенних факторів.

Піридоксину гідрохлорид (вітамін В6) необхідний для синтезу білків, відновлення функцій печінки, шкіри, нервової системи, покращує ліпідний обмін при атеросклерозі. Під час вагітності особливо необхідний жінкам, які в минулому приймали оральні контрацептиви, що могло призвести до вичерпування депо піридоксину в організмі.

Кислота фолієва бере участь у синтезі амінокислот, нуклеотидів, нуклеїнових кислот; необхідна для нормального еритропоезу. Необхідна для клітинного поділу й у метаболічних процесах разом із вітаміном В12. У період вагітності виконує деякою мірою захисну функцію щодо тератогенних чинників.

Цинк відповідальний за формування пам'яті. При взаємодії з іншими, речовинами в головному мозку, стимулює розумову працездатність. Цинк також підвищує захисні сили організму та відіграє важливу роль у правильному функціонуванні сітківки ока.

Рекомендації щодо застосування

Рекомендується в якості дієтичної добавки до раціону харчування як додаткове джерело заліза, цинку та вітамінів групи В з метою корекції залізо- та цинкдефіцитних станів, гіпо- та авітамінозів групи В.

Спосіб застосування та рекомендована добова доза

Вживати дорослим та дітям віком від 7 років і старше по 1 капсулі на добу під час або відразу після прийому їжі; запивати склянкою (200 мл) питної води.

Курс споживання становить 3-5 місяців (до нормалізації рівня гемоглобіну в крові). Після нормалізації рівня гемоглобіну в крові підтримуючу дозу визначає лікар індивідуально.

Вагітним жінкам слід приймати по 1-2 капсули на добу (до нормалізації рівня гемоглобіну в крові). Потім застосування слід продовжити в дозуванні 1 капсула на добу, як мінімум до пологів (для відновлення запасів заліза).

Перед застосуванням рекомендована консультація лікаря.

Особливості застосування

Під час застосування необхідно контролювати рівень гемоглобіну в крові. Не перевищувати рекомендовану добову дозу; дієтичну добавку не слід використовувати як заміну повноцінного раціону харчування.

Застереження щодо застосування

З обережністю слід застосовувати при виразковій хворобі шлунку та дванадцятипалої кишки, запальних захворюваннях кишечника (ентерит, дивертикуліт, виразковий коліт, хвороба Крона).

Протипоказання

  • індивідуальна чутливість до складових компонентів;
  • підвищений вміст заліза в організмі (наприклад, гемохроматоз, гемосидероз);
  • порушення утилізації заліза (свинцева анемія, сидеробластна анемія, таласемія);
  • незалізодефіцитні анемії (анемія, викликана дефіцитом вітаміну В12; гемолітична анемія або мегалобластна анемія).

Форма випуску

Капсули тверді №30 (15х2): по 15 капсул у блістері, по 2 блістери в картонній коробці.

Маса вмісту 1 капсули

250 мг ± 10 %.

Дата виробництва та строк придатності

Дату виробництва вказано на упаковці. Строк придатності – 3 роки від дати виробництва.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці за температури не вище 25 °С у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці.

Назва (найменування) та повна адреса і телефон виробника

«АДІФАРМ ЛТД», Болгарія, бульвар Сімеоновське шосе 130, Софія 1700 / «ADIPHARM LTD», Bulgaria, 130 Simeonovsko shose Blvd., Sofia 1700; тел.: (+3592) 860 20 00; 860 20 18.

Заявник

«РОТАФАРМ ЛІМІТЕД», ВЕЛИКА БРИТАНІЯ / «ROTAPHARM LIMITED», UNITED KINGDOM.

Імпортер (представник в Україні)

Вказано на упаковці.