Форт-гель инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: кетопрофен (ketoprofen), [2-(3-бензоїлфеніл)-пропіонова кислота];

основні фізико-хімічні властивості: гель безбарвний, майже прозорий, однорідної консистенції, з ароматним запахом;

склад: 1 г гелю містить 0,025 г кетопрофену;

допоміжні речовини: спирт етиловий 96%, карбомер (карбопол 980 або 934 Р), триетаноламін, олія лавандова, вода очищена.

 

Форма випуску. Гель 2,5 %.

 

Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальні засоби для місцевого застосування. Кетопрофен. Код АТС М02АА10.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Кетопрофен, діюча речовина препарату, належить до НПЗЗ (нестероїдних протизапальних засобів), похідних пропіонової кислоти. При місцевому застосуванні кетопрофен виявляє ефективну протизапальну та аналгетичну дію, гальмує агрегацію тромбоцитів. Механізм дії пов’язаний з пригніченням біосинтезу простагландинів, кінінів, інших медіаторів запалення і болю, зниженням активності нейтрофілів, стабілізацією мембран лізосом, зменшенням проникності капілярів, покращенням мікроциркуляції.

ФОРТ-ГЕЛЬ забезпечує місцеве лікування уражень суглобів, сухожиль, зв’язок, м’язів, шкіри, вен, лімфатичних судин і вузлів, що супроводжуються запаленням і болем. При суглобовому синдромі послаблює біль у суглобах у стані спокою та при рухах, уранішню скутість і припухлість суглобів, сприяє підвищенню об’єму рухів.

Спеціально розроблена основа, носій діючої речовини, сприяє глибокому проникненню препарату в тканини організму без виникнення генералізованих побічних явищ.

Фармакокінетика. Нанесений на шкіру лікарський засіб швидко проникає в проблемну ділянку і тривало підтримує в ній терапевтичну концентрацію. Всмоктування в загальний кровообіг, навпаки, перебігає повільно. При нанесенні на шкіру гелю з вмістом від 50 до 150 мг кетопрофену утворює через 5 – 8 годин у плазмі крові концентрацію діючої речовини не більше 0,08 – 0,15 мкг/мл, що практично не справляє на організм клінічно значущої дії.

 

Показання для застосування. Ураження і болі суглобів, сухожиль, зв’язок, м’язів та м’яких тканин, що спричинені запально-дегенеративними процесами (ревматизм, періартрит, артросиновіїт, тендиніт, тендосиновіїт, бурсит, міозит, остеохондроз хребта) та травмами (забиття, вивихи, розтягнення або розриви зв’язок та сухожиль, ушкодження колінного меніска, кривошия), посттравматичні болі. Патологія периферичної нервової системи (невралгія, радикуліт, люмбаго). Комбінована терапія запальних захворювань вен, лімфатичних судин, лімфовузлів (флебіт, перифлебіт, лімфангоїт, поверхневий лімфаденіт) і шкірних покривів (еритема). Суглобовий синдром (ревматоїдний артрит, остеоартрит, анкілозуючий спондиліт, подагра).

Спосіб застосування та дози. Видавлюючи із туби 3 – 5 см гелю або більше, залежно від розміру ураженої ділянки, препарат наносять тонким шаром і обережно втирають до повного всмоктування 2 рази на добу. Тривалість курсу лікування – 3 тижні.

 

Побічна дія. У поодиноких випадках можливі гіперемія шкіри, свербіж у місці нанесення гелю, алергічні реакції.

 

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату, мокнучі дерматози, екзема, інфіковані саднини, рани.

Передозування. Системних проявів, пов’язаних з резорбцією препарату, не виявлено.

 

Особливості застосування. Слід запобігати потраплянню препарату в очі, на рани та слизові оболонки. Доцільність застосування препарату під час вагітності та годування груддю визначається лікарем. Оклюзивні (здавлюючі) пов’язки підвищують ефективність терапії препаратом. Для попередження реакцій фотосенсибілізації під час використання препарату не рекомендується знаходитись під дією сонячних променів.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Дотепер взаємодія кетопрофену у вигляді гелю для зовнішнього застосування з іншими лікарськими препаратами не виявлена.

 

Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному від світла місці, при температурі не вище 25 °C. Зберігати в недоступному для дітей місці. Термін придатності – 2 роки.