Левомицетина раствор спиртовой 0,25% инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: chloramphenicol; Д-(-)-трео-1-пара-нітрофеніл-2-дихлорацетиламіно-пропандіол-1,3;

основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна рідина із запахом спирту;

склад: 100 мл препарату містять левоміцетину - 0, 25 г;

допоміжні речовини: спирт етиловий 70 %.

Форма випуску. Розчин для зовнішнього застосування, спиртовий.

Фармакотерапевтична група. Антибіотики для місцевого застосування.

Код АТС D06A X02.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка Препарат виявляє антимікробну дію при місцевому застосуванні відносно більшості грампозитивних і грамнегативних бактерій. Впливає на збудників стійких до антибіотиків групи пеніциліну, стрептоміцину, сульфаніламідів. Стійкість до самого левоміцетину розвивається повільно. Механізм протимікробної дії обумовлений здатністю порушувати процеси синтезу білка. Дія антибіотика, в основному, бактеріостатична.

Фармакокінетика. При зовнішньому застосуванні препарат погано проникає через неушкоджену шкіру і слизові оболонки, тому резорбтивна дія слабка. Бактеріостатична дія при нанесенні на поверхню залежить від величини ураженої ділянки, кількості гною, механічних перешкод. У середньому протимікробний ефект зберігається протягом 6 - 12 год, після чого нанесення препарату слід повторити.

 

Показання для застосування. Препарат призначають зовнішньо при опіках, порізах,

тріщинах шкіри, отитах та інших захворюваннях, ускладнених гнійною патологією.

Спосіб застосування та дози. Змазують уражені поверхні шкіри (можна застосовувати під оклюзійну пов’язку). Тривалість застосування залежить від характеру патологічного процесу, його вираженості, досягнутого ефекту. При гнійних отитах препарат закапують у вушний прохід (по 2 - 3 краплі). Процедуру повторюють 1 - 2 рази на день, а при значних виділеннях, які змивають нанесений розчин – до 3 - 4 разів на день.

Побічна дія. При тривалому застосуванні можливі порушення з боку картини крові, функцій печінки і нирок, розвиток дисбактеріозу. При передозуванні препарату можливо подразнення шкіри і слизових оболонок, місцеві алергічні реакції у вигляді висипів, свербіжу, почервоніння і набряклості тканин.

Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату, дефіцит ферменту глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, гостра інтермітуюча порфірія, захворювання шкіри (псоріаз, екзема, грибкові ураження).

Особливості застосування. Не застосовують у новонароджених.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія не відома.

 

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла місці, при кімнатній температурі (15-25°С). Термін придатності - 2 роки.

Пользователей также интересует