Фталазол-Дарница инструкция, аналоги и состав

Склад лікарського засобу.

діюча речовина: phthalylsulfathiazole, 1 таблетка містить фталілсульфатіазолу (фталазолу) 500мг у перерахуванні на 100% суху речовину ;

допоміжні речовини: повідон (полівінілпіролідон низькомолекулярний медичний), крохмаль картопляний, кремнію діоксид колоїдний безводний (аеросил), тальк, кальцію стеарат або магнію стеарат.

Лікарська форма. Таблетки.

Таблетки білого або білого зі злегка жовтуватим відтінком кольору, плоско циліндричної форми з фаскою і рискою.

Фармакотерапевтична група. Протимікробні засоби, що застосовуються при кишкових інфекціях.

Код АТС А07АВ02.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Сульфаніламідний препарат широкого спектра дії, активний відносно грампозитивних та грамнегативних мікроорганізмів − збудників кишкових інфекцій. Має бактеріостатичний ефект, механізм якого обумовлений порушенням синтезу в мікроорганізмах їх ростових чинників фолієвой і дегідрофолієвої кислот, необхідних для синтезу пуринів та піримідинів.

Фармакокінетика. Препарат поволі всмоктується з шлунково–кишкового тракту, основна його кількість затримується в просвіті кишечнику. У тонкому кишечнику розпадається з утворенням сульфатіазолу (норсульфазолу), що володіє високою протимікробною активністю.

Створювана висока концентрація сульфатіазолу в кишечнику, з урахуванням специфічної бактеріостатичної активності відносно кишкової флори, обумовлює ефективність фталілсульфатіазолу при кишкових інфекціях.

Показання для застосування.

Гостра дизентерія, хронічна дизентерія у стадії загострення, коліт (зокрема виразковий), ентероколіти, гастроентерити, амебна дизентерія та паратифозні інфекції (як допоміжний засіб в комплексній терапії), операції на кишечнику (для профілактики гнійних ускладнень).

Протипоказання.

Гіперчутливість до сульфаніламідів. Базедова хвороба, захворювання крові, гострий гепатит. З обережністю призначають при нефрозах, нефриті. Діти до 3 років.

Особливі застереження.

Залежно від характеру захворювання Фталазол-Дарниця можна застосовувати у поєднанні з антибіотиками. Одночасно з препаратом доцільно призначати сульфаніламіди, які добре всмоктуються (сульфадимезин, етазол, етазол-натрій та ін.).

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Препарат легко проникає крізь плаценту та в навколоплідну рідину, в крові плоду та новонародженого його виявляють в ефективних концентраціях. В молоці матері концентрація препарату дорівнює концентрації його в сироватці крові, і немовля з молоком може отримати кількість препарату, достатню для небажаного впливу на його організм. Тому слід рекомендувати припинити на період лікування годування дитини груддю.

Адекватних та суворо контрольованих досліджень з безпеки та ефективності застосування препарату у вагітних жінок не проводилося. Тому застосування препарату в період вагітності і лактації можливо лише у тому випадку, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Препарат не впливає на швидкість нервово-м'язової реакції, його можна призначати водіям та особам, які працюють з потенційно небезпечними механізмами.

Діти. При гострій дизентерії дітям віком від 3 до 6 років препарат призначають по 0,5 г на прийом; дітям від 6 до 12 років по 0,5 - 0,75 г на прийом 4 рази на добу.

При інших інфекціях дітям призначають в 1-й день по 0,1 г/кг маси тіла за добу. Препарат дають рівними дозами кожні 4 год з перервою на ніч. У наступні дні дають по 0,25 - 0,5 г кожні 6 - 8 год. Курс лікування – до 7 днів.

Спосіб застосування та дози.

При гострій формі дизентерії дорослим призначають внутрішньо в 1 - 2-й день по 6 г на добу (кожні 4 години по 1 г), на 3 - 4-й день − по 1 г 4 рази за добу (кожні 6 годин), на 5 - 6-й день − по 1 г 3 рази за добу (кожні 8 годин). На курс лікування всього 25 - 30 г.

Після першого курсу лікування (через 5 - 6 днів) проводять другий курс: 1 - 2-й день − по 1 г через 4 години (вночі через 8 годин), всього 5 г за добу, 3 - 4-й день − по 1 г 4 рази на добу (вночі не дають), всього 4 г за добу; 5-й день − по 1 г 3 рази за добу (вночі не дають), всього 3 г за добу. Протягом другого курсу загальна доза дорівнює 21 г; при легкому перебігу хвороби доза на другий курс може становити до 18 г.

При інших інфекціях дорослим в перші 2 - 3 дні призначають по 1 - 2 г кожні 4 - 6 годин, в наступні 2 - 3 дні − половинні дози. Вищі дози для дорослих: разова − 2 г, добова − 7 г.

Передозування.

Дані про випадки передозування не надходили. У разі його виникнення препарат відміняють та промивають шлунок 2 % розчином натрію гідрокарбонату або суспензією активованого вугілля. Також призначають рясне лужне пиття. Подальше лікування симптоматичне.

Побічні ефекти.

Алергічні реакції (висип, гарячка). Недостатність вітамінів групи В (внаслідок пригнічення кишкової мікрофлори). Агранулоцитоз. Апластична анемія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші форми взаємодій.

Фталазол-Дарниця несумісний з саліцилатами, парааміносаліциловою кислотою, дифеніном (посилення токсичності Фталазолу-Дарниця), оксациліном (зниження активності оксациліну), нітрофуранами (збільшення ризику розвитку анемії та метгемоглобінемії), препаратами чоловічих та жіночих статевих гормонів (пригнічення функції статевих залоз), кальцію хлоридом та вітаміном К (зниження згортання крові). Препарат не можна призначати одночасно з ентеросорбентами та з проносними засобами.

Ефект препарату підсилюють антибіотики та сульфаніламіди, які добре всмоктуються. Мієлотоксичні лікарські засоби посилюють прояви гематотоксичності препарату.

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання. Препарат необхідно зберігати в оригінальній упаковці, в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.

Пользователей также интересует