Солковагин инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: прозорий безбарвний розчин з характерним запахом у флаконах зі світлого скла ;

склад: 1 мл розчину містить кислоти азотної 70 % – 578,4 мг, кислоти оцтової 99% – 20,4 мг, кислоти щавлевої дигідрату – 58,6 мг, цинку нітрату гексагідрату – 6,0 мг;

допоміжні речовини: вода очищена.

Форма випуску. Розчин для місцевого застосування.

 

Фармакотерапевтична група. Препарати для застосування в гінекології.

Код АТС G02С Х02.

Фармакологічні властивості. Солковагін – комбінований препарат для місцевого лікування доброякісних уражень шийки матки. Завдяки своєму складу Солковагін по-різному діє на різні типи епітелію шийки матки. Після нанесення препарату на ерозію і зону перетворення Солковагін викликає негайну прижиттєву фіксацію ектопічного циліндричного епітелію та субепітеліальної строми.

Багатошаровий плаский епітелій достатньо стійкий до дії препарату і практично не зазнає змін. Процес фіксації займає всього декілька хвилин і супроводжується блідо-жовтуватим або сірим забарвлюванням тканини. Некротизована тканина являє собою захисний шар, під яким знову відбувається утворення багатошарового плаского епітелію.

Через декілька днів некротизований епітелій злущується.

Фармакокінетика. Кислоти та нітрат цинку, що є складовими частинами Солковагіну, викликають швидку девіталізацію та фіксацію патологічно змінених тканин. Цей процес, певно, не супроводжується значним всмоктуванням; беручи до уваги мінімальну терапевтичну дозу, системна дія препарату здається малоймовірною.

Показання для застосування. Цервікальна ектопія, зона трансформації, Ovula Nabothi (після розтину), поліпи цервікального каналу, післяопераційні гранульоми (наприклад, після гістероектомії).

Спосіб застосування та дози. Препарат призначений тільки для місцевого застосування і може наноситися виключно спеціалістом-гінекологом. Під час процедури слід обробляти тільки зону ураження, уникаючи потрапляння розчину на шкіру зовнішніх статевих органів та епітелію піхви.

Очистити шийку матки від виділень ватним тампоном. Обробка шийки матки 3% розчином оцтової кислоти дає можливість чіткіше визначити межі ураження.

Просочити розчином Солковагіну ватний тампон, накручений на дерев’яну паличку. Обробити зону ураження.

Через 1 – 2 хвилини обробку повторити новим ватним тампоном, змоченим у розчині Солковагіну.

Лікування Солковагіном проводиться амбулаторно і не передбачає будь-яких обмежень у прийнятті водних процедур і у статевому житті.

При лікуванні великої за розміром і достатньо глибокої ерозії після першого курсу рекомендується провести контроль і повторити лікування через 4 – 6 днів.

Пацієнтці необхідно знову прийти на контрольне обстеження через 4 тижні після лікування. Якщо результати обстеження незадовільні, необхідно провести повторний курс лікування (2 аплікації) і призначити після цього новий контрольний візит через 4 тижні.

Порядок використання і знищення упаковки.

Відкрити кришку флакона.

Просочити ватний тампон.

Після використання покласти ватний тампон у флакон і зламати дерев’яну паличку.

Закрити флакон каучуковою пробкою, щоб уникнути потрапляння залишків розчину Солковагіну на навколишні предмети, потім викинути в контейнер для сміття.

Побічна дія. При застосуванні Солковагіну не було відзначено ніяких побічних ефектів.

Протипоказання. Злоякісні зміни шийки матки (підозра на малігнізацію), дисплазії, вагітність.

Передозування. Передозування препарату неможливе, оскільки в одному флаконі міститься кількість розчину Солковагіну тільки для однієї процедури.

Особливості застосування. Застосування препарату не призводить до утворення рубців або деформації каналу шийки матки.

Солковагін – це препарат, що містить концентровані кислоти, тому необхідно уникати контакту розчину з одягом, шкірою і особливо слизовою оболонкою очей.

У випадку потрапляння розчину Солковагіну на шкіру зовнішніх статевих органів або епітелію піхви слід негайно промити зону потрапляння водою. При потраплянні розчину в очі негайно промити водою або краще нейтралізуючим розчином, наприклад 1% розчином бікарбонату натрію.

Взаємодія з лікарськими засобами. Досі не були відзначені випадки взаємодії Солковагіну з іншими препаратами.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі 15 – 25°С у недоступному для дітей місці.

Не слід використовувати препарат після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці. Можливе утворення кристалічного осаду є наслідком температурних коливань (наприклад зниження температури під час транспортування). Короткочасне нагрівання (1 – 2 хв.) до 40°С призводить до розчинення осаду.

Термін придатності – 3 роки.