Микогель-КМП инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: miconazole

1-(2,4-дихлоро-бета) 2,4-дихлоро-бензоїл (окси-фенетил)-імідазолнітрат;

основні фізико-хімічні властивості: гель білого або білого зі злегка жовтуватим відтінком кольору, однорідної консистенції, зі слабким специфічним запахом;

склад: в 1 г гелю міститься міконазолу у вигляді нітрату 0,02 г;

допоміжні речовини: карбомер 934 Р, гліцерин, пропіленгліколь, 15% розчин аміаку, спирт етиловий 96%, твин-80, масло вазелінове мндичне, розчин формальдегіду, вода очищена.

Форма випуску. Гель для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група. Протигрибкові засоби для місцевого застосування.

Код АТС D01A C02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Мікогель-КМП є антимікотичним і антибактеріальним засобом. Діюча речовина препарату – міконазолу нітрат – інгібує біосинтез ергостеролу та змінює ліпідний склад мембрани, що викликає загибель клітини гриба. Виражена протигрибкова дія препарату виявляється відносно дерматофітів (Microsporum canis, Trichophyton rubrum, Epidermophyton floccosum та ін.), дріжджеподібних грибів родів Candida, Cryptococcus та деяких інших, а також грибів роду Aspergillus. Виявляє антибактеріальну активність відносно грампозитивних мікроорганізмів (переважно стафілококів) і меншою мірою щодо грамнегативних бактерій.

Фармакокінетика. Практично не всмоктується через непошкоджену шкіру; концентрація міконазолу у плазмі крові при місцевому застосуванні мінімальна.

Показання для застосування. Ураження шкірних покривів та нігтів, що викликані грибами, чутливими до міконазолу; вагінальний кандидоз; дерматомікози, які поєднуються з бактеріальною суперінфекцією.

Спосіб застосування та дози. Мікогель-КМП наносять на уражені ділянки шкіри (не втираючи в неї) тонким шаром 2 рази на день. При необхідності застосовують під оклюзійну пов’язку. Курс лікування становить від 1 до 6 тижнів. Середня тривалість лікування кандидомікозів шкіри –

1 – 3 тижні, інфекцій, що спричинені дерматофітами, – 3 – 4 тижні, при більш затяжних інфекціях – 5 – 6 тижнів. Після зникнення клінічних симптомів захворювання застосування Мікогелю-КМП необхідно продовжувати ще не менше одного тижня. Лікування оніхомікозу після попереднього відшарування ураженої нігтьової пластини здійснюється безперервно протягом мінімум 3 місяців до остаточного формування нового нігтя.

 

Побічна дія. Препарат здебільшого добре переноситься. У поодиноких випадках можуть бути шкірні реакції (почервоніння, відчуття пекучості та ін.). Як і при застосуванні будь-яких інших засобів, які наносяться на шкіру, може виникнути алергічна реакція на міконазол або інший інгредієнт гелю.

Протипоказання. Гіперчутливість до препарату, інфекції шкіри, викликані герпес-вірусами (герпес шкіри, оперізувальний лишай, вітряна віспа)

Передозування. У зв’язку з відсутністю системної абсорбції випадків передозування не відзначено.

 

Особливості застосування. Слід уникати попадання препарату в очі та на відкриті рани. У дитячому віці, у період вагітності та лактації застосування препарату є можливим, оскільки при його місцевому застосуванні системної резорбції міконазолу нітрату не відбувається. З обережністю призначати при порушеннях мікроциркуляції при цукровому діабеті.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодії гелю Мікогель-КМП з іншими препаратами не виявлено, однак його не рекомендується застосовувати одночасно з іншими мазевими формами.

 

Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла місці при температурі від

10 °С до 20 °С.

Термін придатності – 3 роки.

Зберігати в недоступному для дітей місці.