Вобэнзим® инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: круглі, двоопуклі драже з гладкою, блискучою поверхнею червоно-оранжевого кольору, з характерним запахом;

склад: 1 драже містить панкреатину 345 протеол. Євр. Фарм. Од. (115 мг), папаїну 90 F.I.P.-Од. (60 мг), бромелаїну 225 F.I.P.-Од. (45 мг), ліпази 34 F.I.P.-Од. (10 мг), амілази 50 F.I.P.-Од. (10 мг), трипсину 360 F.I.P.-Од. (24 мг), хімотрипсину 300 F.I.P.-Од. (1 мг), рутину 50 мг;

допоміжні речовини: лактоза, крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат, кислота стеаринова, вода очищена, кремнію діоксид колоїдний, тальк;

ядро: сахароза, тальк, кальцію карбонат, кислоти метакрилової і метилметакрилату сополімер, шелак, титану діоксид, глина біла, барвник жовтогарячий S (Е 110), барвник яскраво-червоний 4 R (Е 124), повідон, макрогол 6000, триетилцитрат, ванілін, віск відбілений, віск карнаубський.

 

Форма випуску. Драже.

 

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовують при патології опорно-рухового апарату. Код АТС M09A B.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. ВОБЕНЗИМ являє собою комбінацію високоактивних ферментів рослинного і тваринного походження з протизапальною, протинабряковою, фібриногенолітичною, фібринолітичною, імуномодулюючою і вторинною знеболюючою дією.

ВОБЕНЗИМ позитивно впливає на перебіг запального процесу, обмежує патологічні прояви аутоімунних та імунокомплексних процесів.

ВОБЕНЗИМ прискорює лізис токсичних продуктів обміну речовин і некротичних тканин. Поліпшує розсмоктування гематом і набряків, нормалізує проникність стінок судин.

ВОБЕНЗИМ нормалізує в’язкість крові та мікроциркуляцію. Поліпшує живлення тканин киснем і поживними речовинами.

ВОБЕНЗИМ справляє гіполіпідемічну, імунокоригуючу та антиоксидантну дію, впливаючи на фактори ризику реінфаркту.

Фармакокінетика. Після перорального прийому частина ензимів всмоктується в тонкому кишечнику в кров, де досягає максимальної концентрації через 2-4 години, решта бере участь у травленні і виводиться з калом. В крові протеолітичні ферменти зв’язуються зі специфічним білком – α2-макроглобуліном, утворюючи комплекс, в якому ензим зберігає свою активність відносно низькомолекулярних пептидів і захищається від інактивації іншими інгібіторами плазми. Комплекс “фермент-α2М” (активна форма α2М) транспортується в пошкоджені тканини, де реалізує свою лікувальну дію шляхом як гідролізу запальних пептидів, так і рецепторного механізму, контролю активності імуноактивних речовин (цитокінів, факторів росту) і процесу фібринолізу, видалення імунних комплексів, молекул адгезії.

Період напіввиведення становить 8 годин.

Показання для застосування. Препарат застосовують для лікування і профілактики у складі комбінованої терапії при: запаленнях ЛОР-органів та дихальних шляхів, при синуситах, бронхітах, бронхопневмонії; панкреатиті, виразковому коліті, хворобі Крона; розсіяному склерозі, ішемічній хворобі серця, інфаркті міокарда, вторинній профілактиці ре інфаркту; ревматоїдному артриті, несуглобовому ревматизмі, остеоартрозі, хворобі Бехтерева, хворобі Шегрена; запальних процесах в хірургії, посттравматичних набряках, в тому числі післяопераційних, пластичних і реконструктивних операцій; тромбофлебітах, посттромботичному синдромі, васкулітах, облітеруючому тромбангіїті, профілактиці рецидивуючих флебітів, лімфедемі, вторинному лімфатичному набряку; запаленні сечовивідних шляхів, циститі, цистопієліті, простатиті; хронічній інфекції у гінекології, аднекситі, мастопатії; переломі, запальних процесах м’яких тканин, дисторзії, вивихах, хронічному посттравматичному процесі, травмі у спортивній медицині.

 

Спосіб застосування та дози. Залежно від тривалості і тяжкості захворювання на початку лікування рекомендується для дорослих доза від 5 до 10 драже тричі на добу. Підтримуюча доза – від 3 до 5 драже тричі на добу. Курсова доза препарату підбирається індивідуально. Для дітей доза препарату розраховується залежно від маси тіла і становить 1 драже на 6 кг маси тіла на добу. Курс терапії при гострих захворюваннях – від 2 тижнів до одужання, а при загостреннях хронічних захворювань лікування триває до чітких ознак ремісії.

Драже рекомендується приймати не менше, ніж за 30 хвилин до їди, не розжовуючи, запиваючи великою кількістю води (200 мл).

Побічна дія. ВОБЕНЗИМ добре переноситься пацієнтами. В окремих випадках спостерігались незначні зміни консистенції і запаху калу. Зрідка може виникати алергічна реакція (наприклад шкірні висипання), яка зникає після припинення лікування ВОБЕНЗИМОМ, або зменшення дози. Великі дози препарату можуть спричинювати тимчасове відчуття переповненості шлунка, метеоризм і дуже рідко – дискомфорт. Цьому можна запобігти, розділивши денну дозу на більшу кількість одинарних доз – на чотири або п’ять.

 

Протипоказання. Індивідуальна гіперчутливість до компонентів препарату. Тяжкі уроджені чи набуті порушення згортання крові (гемофілія, тяжкі ураження печінки), захворювання, пов’язані з підвищеною ймовірністю кровотеч.

 

Передозування. Навіть при тривалому застосуванні високих доз препарату токсичних дій не виявлено, можливий розлад випорожнення, діарея, що минають через 1-3 дні після відміни препарату без додаткового лікування.

Особливості застосування.

В періоди вагітності і лактації до застосування ВОБЕНЗИМУ слід ставитися зі звичайною для цього стану обережністю і проводити лікування під контролем лікаря.

При захворюваннях шлунково-кишкового тракту, декомпенсації серцевої діяльності, при емфіземі легенів, цирозі печінки, панкреатиті потрібно визначатись у кожному окремому випадку щодо можливості призначення.

Препарат приймають не розжовуючи, натщесерце, за 30-40 хвилин до їди і запивають не менше ніж 200 мл води.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному прийомі ВОБЕНЗИМУ з іншими ліками випадки несумісності не спостерігались. У разі одночасного прийому з антибіотиками препарат ВОБЕНЗИМ підвищує їх концентрацію в плазмі крові і вогнищі запалення.

 

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, темному місці при кімнатній (15-25ºС) температурі. Термін придатності – 2,5 року.