Сикод инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: прозорі овальні капсули з м’якого желатину, які містять прозору жовтувату в’язку рідину;

склад: 1 капсула містить жиру печінки тріски 300 мг;

допоміжні речовини: желатин, гліцерин, метилпарабен, пропілпарабен, етилпарабен, вода очищена.

Форма випуску. Капсули.

 

Фармакотерапевтична група. Засоби, які знижують рівень холестерину і тригліцеридів.

Код АТС С10А Х.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Препарат тваринного походження, дія якого визначається ефектами вітамінів і ненасичених жирних кислот, що входять до його складу, виявляє А- і D-вітамінну, гіполіпідемічну, вазодилатуючу дію.

Гальмує агрегацію тромбоцитів, поліпшує реологічні властивості крові. Ненасичені жирні кислоти беруть участь у синтезі арахідонової кислоти, лейкотрієнів і простагландинів; знижують концентрацію холестерину сироватки крові.

Ретинол (вітамін А) бере участь в обмінних процесах у слизових оболонках і шкірі, у формуванні зорових пігментів, необхідних для нормального сутінкового і колірного зору, забезпечує цілісність епітеліальних тканин, регулює ріст кісток.

Колекальциферол (вітамін D) регулює обмін Са2+ і фосфатів, процес побудови структури кісток; підвищує абсорбцію Са2+ у кишечнику.

Фармакокінетика. Риб’ячий жир всмоктується у тонкому кишечнику, добре проникає у всі тканини, активізується і депонується у печінці. Період напіввиведення – 18 - 31 день.

Показання для застосування. Гіпо- та авiтаміноз А та D, захворювання очей (пігментний ретиніт, ксерофтальмія, гемоералопія, кератомаляція), системна терапія уражень шкіри та слизових оболонок, гіпотрофії, гострих і хронічних респіраторних захворювань, запальних та ерозивних уражень травного тракту, сечовивідних шляхів, прискорення загоювання ран і зрощування кісткових переломів.

Спосіб застосування та дози. Препарат призначають дорослим і дітям від 12 років, по 1 - 2 капсули 3 рази на добу. Рекомендовано застосовувати препарат курсами (2 - 3 місяці). Після 2 - 3 місяців застосування необхідно провести контроль параметрів крові і залежно від цього результату продовжувати курс лікування.

Побічна дія. При застосуванні рекомендованих доз побічна дія не виявлена. У поодиноких випадках може виникнути алергічна реакція у вигляді свербежу, шкірних висипань.

 

Протипоказання. Підвищена чутливість до жиру печінки тріски. Порушення згортання крові; ідіопатична гіперкальціємія; нефроуролітіаз, гіпервітаміноз D; гіперкальціурія; кальцієвий нефроуралітіаз; тиреотоксикоз; туберкульоз легенів (активна форма); хронічна печінкова недостатність. Вагітність і лактація. Діти до 12 років.

 

Передозування. При тривалому застосуванні препарату може виникнути сонливість, млявість, головний біль, нудота, блювання, біль у кістках нижніх кінцівок, демінералізація кісток.

Лікування: зменшити дозу або тимчасово припинити застосування Сикоду та призначити симптоматичне лікування.

 

Особливості застосування. З обережністю призначають хворим на гострий і хронічний нефрит, при декомпенсації серцевої діяльності, хронічній жовчокам’яній хворобі і хронічному панкреатиті (можливо загострення процесу).

Немає посилань, що препарат впливає негативно на водіїв, осіб, які працюють зі складними механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні препарату з іншими лікарськими засобами, які містять вітаміни А і D, існує можливість розвитку вітамінної інтоксикації.

Застосовувати препарат одночасно із серцево-судинними препаратами і препаратами, які впливають на коагуляцію крові, необхідно з обережністю: можливо зниження лікувального ефекту.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 3 роки.