Энтеросгель инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

хімічна назва: гідрогель метилкремнієвої кислоти;

основні фізико-хімічні властивості: препарат являє собою гель білого кольору, без запаху і смаку, нерозчинний у воді; має глобулярну пористу структуру кремнійорганічної матриці (молекулярна губка), яка характеризується сорбційною дією відносно середньомолекулярних токсичних метаболітів;

Склад: гідрогель метилкремнієвої кислоти;

Форма випуску. Гель для перорального застосування.

Фармакотерапевтична група. Ентеросорбенти. Код АТС А07В С10.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Ентеросгель при внутрішньому застосуванні проявляє детоксикаційну дію. Препарат ефективно адсорбує із вмісту кишечнику та крові (через мембрани з капілярів ворсинок слизової оболонки кишечнику) середньомолекулярні токсичні речовини, продукти незавершеного метаболізму, сприяє виведенню інкорпорованих радіонуклідів. Препарат Ентеросгель усуває прояви токсикозу, покращує функцію кишечнику, печінки, нирок, нормалізує показники крові та сечі. Як ефективний детоксикант Ентеросгель сприяє покращанню імунітету.

Фармакокінетика. Препарат обволікає слизову оболонку шлунка та кишечнику, захищає її від ерозивних процесів. Ентеросгель з кишечнику не всмоктується.

Показання для застосування. Ентеросгель застосовують для дезінтоксикації організму при хронічній нирковій недостатності, спричиненій пієлонефритом, полікістозом нирок, нефролітіазом; при токсичному гепатиті, вірусному гепатиті А і В, гепатохолециститі, цирозі печінки та холестазі різної етіології, гастритах зі зниженою кислотністю, ентероколітах, колітах, діареї; при отруєнні алкоголем і наркотичними засобами; алергічних реакціях, шкірних захворюваннях (діатези, нейродерміти); при опіковій інтоксикації; гнійно-септичних процесах, що супроводжуються інтоксикацією; токсикозах вагітних першої половини вагітності; у комплексній терапії дисбактеріозу кишечнику.

Спосіб застосування та дози. Перед вживанням 15 г Ентеросгелю (столова ложка) розтирають об стінки посуду при поступовому додаванні порціями води загальною кількістю до 30 мл до утворення однорідної пасти.

Застосовують внутрішньо тричі на добу за 1,5–2 години до або через 2 години після їжі або прийому медикаментів. Добова доза препарату для дорослих – 45 г. Для дітей до 5 років разова доза препарату становить 5 г (чайна ложка), добова - 15 г; для дітей від 5 до 14 років разова доза - 10 г (десертна ложка), добова - 30 г.

Курс лікування - від 7 до 14 діб. При тяжких формах захворювань протягом перших трьох діб застосовується подвійна доза, а при хронічному перебігу хвороби (механічна жовтяниця, цироз печінки тощо) можливе більш тривале застосування препарату.

Побічна дія. При перших прийомах препарату може мати місце короткочасний запор. Для його запобігання людям, схильним до запору, у перші два дні прийому на ніч рекомендується очищувальна клізма.

Протипоказання. Не виявлені. Використання препарату може бути обмежене у зв’язку з непрохідністю кишечнику. Після усунення непрохідності кишечнику застосування Ентеросгелю не протипоказано.

Передозування. Перевищення максимальних разових доз не призводить до токсичної дії.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. За умови дотримання способу застосування (Ентеросгель та інші медикаменти приймаються роздільно в часі), препарат може використовуватись у комплексній терапії з іншими лікарськими і профілактичними засобами, у тому числі з бактерійними препаратами (біфідум-, лактобактерії та ін.), фітопрепаратами, адаптогенами, імуномодуляторами.

Умови та термін зберігання. Зберігають при кімнатній температурі. Термін зберігання – 3 роки. Після розкриття упаковки препарат слід зберігати за тих же умов, у герметично закритому посуді, який запобігає його висиханню.