Лактовит форте инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули з корпусом білого та кришечкою зеленого кольору/ або тверді желатинові капсули з корпусом жовтого кольору та кришечкою сірого кольору і/ або рожевого кольору;

склад: 1 капсула містить фолієвої кислоти BP - 1,5 мг, вітаміну B12 BP - 15 мкг,

Lactic Acid Bacillus (Bacillus coagulans (Lb. sporogenes) - 120 мільйонів спор;

допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний зневоднений, тальк очищений, лактоза та оболонка капсули.

 

Лікарська форма.

Капсули.

 

Фармакотерапевтична група. Антидіарейні мікробні препарати. Лактобактерії, комбінації. Код ATС А07F А51.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Лактовіт форте це комбінований препарат, до складу якого входять бактерії молочної кислоти, фолієва кислота та вітамін B12.

Терапевтичний ефект Лактовіту форте визначають бактерії молочної кислоти, що мають антагоністичну активність відносно патогенних і умовно-патогенних мікроорганізмів, та утворюють сприятливі умови для розвитку корисної мікрофлори кишечнику. Бактерії здійснюють ферментативне розщеплення білків, жирів та складних вуглеводів ( також при лактазній недостатності у дітей) та сприяють процессам відновлення слизової оболонки кишечнику.

Фолієва кислота (вітамін В9) необхідна для нормального лейко- та еритропоезу, синтезу амінокислот та нуклеінових кислот, пуринів і піримідінів. Під час вагітності захищає організм від дії тератогенних факторів.

Вітамін В12 (Ціанокобаламін) активізує обмін вуглеводів, білків та ліпідів, бере участь у синтезі нуклеїнових кислот; стимулює еритропоез, нормалізує функцію печінки та нервової системи. Виявляє синергічну дію при прийомі разом з фоліевою кислотою.

Фармакокінетика. На сьогодні відсутні фармакокінетичні моделі для дослідження у людини складних біологічних речовин, які складаються з компонентів з різною молекулярною вагою. Фолієва кислота добре всмоктується у шлунково-кишковому тракті, метаболізується в печінці і тканинах, виводиться з жовчю і сечею.

Показання для застосування.

Лактовіт форте призначають для лікування дорослих і дітей, починаючи з перших місяців життя, що страждають на хронічні коліти різної етіології, у тому числі неспецифічні виразкові коліти, соматичні захворювання, ускладнені дисбактеріозами, що виникли в результаті застосування антибіотиків, сульфаніламідних препаратів та інших причин; осіб, що перенесли гострі кишкові інфекції, при наявності дисфункції кишкового тракту або виділенні патогенних і умовно-патогенних бактерій, а також в акушерсько-гінекологічній практиці при неспецифічних запальних захворюваннях геніталій та передпологовій підготовці вагітних групи “ризику” із порушенням чистоти вагінального секрету до III-IV ступеня.

При проведенні підтримуючої терапії при кропивниці, екземі, дитячому діатезі, атопічному дерматиті.

Спосіб застосування та дози.

Призначається дорослим та дітям два рази на день, за 40 хвилин до їди.

Добові дози для дорослих і дітей залежно від віку: дітям до 2 років по 1 капсулі, відкривши капсулу та розчинивши вміст в молоці; старше 2 років по 2 капсули; дорослим – 2, максимально 4 капсули.

Тривалість застосування:

при затяжному і хронічному перебігу дизентерії, післядизентерійному коліті, доліковуванні реконвалесцентів після гіпертонічної кризи, а також при тривалій кишковій дисфункції не встановленої етіології лікування проводять не менше 4 - 6 тижнів;

при неспецифічному виразковому коліті, а також хронічних колітах і ентероколітах лікування проводять до 1,5 - 2 місяців;

при дисбактеріозах різної етіології лікування проводять протягом 3 - 4 тижнів.

Для закріплення отриманого клінічного ефекту через 10 - 14 днів після закінчення курсу лікування при відсутності повної нормалізації мікрофлори призначають підтримуючі дози препарату (половину денної дози) протягом 1 - 1,5 місяців. При захворюваннях, що перебігають із рецидивами, доцільні повторні курси лікування. У цих випадках перед призначенням препарату необхідно повторне дослідження мікрофлори.

В акушерсько-гінекологічній практиці Лактовіт форте застосовують внутрішньо в звичайних дозах.

Для передпологової підготовки вагітних групи “ризику” препарат призначають по 2 капсули, 1 раз на добу, протягом 5 - 8 днів. Лікування проводять під контролем відновлення чистоти вагінального секрету І - II ступеня, появи лактофлори і зникнення клінічних симптомів захворювання.

Вагітність і лактація

Лактовіт Форте, при наявності показань щодо прийому, у період вагітності і годування груддю приймається у звичайних добових дозах.

 

Побічна дія.

Не виявлено побічних ефектів при застосуванні Лактовіт форте у капсулах.

Протипоказання.

Чутливість до лактози чи іншого компонента препарата.

 

Передозування.

На сьогодні про випадки передозування Лактовіт форте не повідомлялось.

Особливості застосування.

Для зберігання життєздатності компонентів препарату бажано не запивати Лактовіт форте гарячими напоями.

Немовлятам препарат можна давати безпосередньо перед годуванням, відкривши капсулу та змішавши її з молоком.

Через високу антибіотикостійкість лактобактерій застосування препарату не перешкоджає антибіотикотерапії.

Терапію Лактовітом форте можна призначати після курсу лікування бактеріофагами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

При одночасному прийомі фолієва кислота зменшує ефекти фенітоіну, піримідону, ПАСК, сульфосалазину, пероральних контрацептивів.

Умови та термін зберігання.

Зберігати при кімнатній температурі (15-25 °С), у захищеному від світла та недоступному для дітей місці.

Термін придатності – 2 роки.

Пользователей также интересует