Сулидин инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: nimesulidе; 4-нітро-2-феноксиметансульфонанілід;

основні фізико-хімічні властивості: гомогенний гель, жовтуватого кольору з характерним запахом без видимих сторонніх включень;

склад: 1 г гелю містить німесуліду 10 мг;

допоміжні речовини: гліцерин моноолеат, гідроксипропілцелюлоза, діетиленгліколю етиловий ефір.

Форма випуску. Гель для зовнішнього застосування.

 

Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальні і протиревматичні засоби.

Код АТС М01А X17.

 

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Німесулід – нестероїдний протизапальний препарат, має протизапальну, знеболювальну та жарознижувальну дії. Належить до високоселективних інгібіторів циклооксигенази–2. Протизапальний ефект німесуліду зумовлений здатністю порушувати синтез простагландинів, інгібувати синтез лейкотрієнів, гальмувати виділення гістаміну з опасистих клітин, пригнічувати утворення фактора активації тромбоцитів, фактора некрозу пухлини, брадикініну і цитокінів, які впливають також на формування больового синдрому. Препарат зменшує утворення аніону супероксиду, запобігає подальшому ушкодженню тканин. Шляхом інгібування колагенази та металопротеази німесулід запобігає деградації хрящової тканини. Зменшує вираженість болю і збільшує обсяг рухів уражених суглобів. Гальмує розвиток остеоартриту. За аналгезуючою активністю не поступається індометацину, диклофенаку або піроксикаму, за протизапальною активністю в 3–4 рази перевищує індометацин.

Фармакокінетика. Швидко всмоктується в підлягаючі тканини, надходить у синовіальну рідину та виявляє виражену місцеву протизапальну та аналгезуючу дії. Системна абсорбція при цьому незначна; через 5 годин після аплікації гелю концентрація основного активного метаболіту (4-гідроксинімесуліду) у плазмі крові не перевищує 100 мкг/л.

Показання для застосування. Періартрит, остеоартрит, тендиніт, тендосиновіт, люмбаго, розтягнення м’язів, зв’язок та запальна патологія опорно-рухового апарату, що супроводжується больовим синдромом.

Спосіб застосування та дози. Призначають дорослим та дітям старше 12 років. Зовнішньо. Приблизно 1 см гелю наносять на ушкоджену ділянку площею приблизно 10х10 см і злегка втирають; процедуру повторюють 3–4 рази на добу. Не слід застосовувати пов’язки. Тривалість терапії визначається індивідуально; ефективність лікування рекомендується оцінювати через 4 тижні.

Побічна дія. Виникають рідко. Можливі місцеві подразнення, еритема, висип, лущення та свербіж шкіри. Повідомлялось про незначні зміни кольору шкіри в місці аплікації препарату, які зникали через кілька днів.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату; дерматити та інфекційні захворювання шкіри; вагітність; період годування груддю. Сулідин протипоказаний хворим, у яких ацетилсаліцилова кислота та інші нестероїдні протизапальні препарати викликали симптоми бронхіальної астми, риніту, набряку Квінке або алергічних висипань на шкірі. Дитячий вік до 12 років.

Передозування. Випадки передозування препарату не описані.

 

Особливості застосування. Препарат призначений тільки для зовнішнього застосування. Хворим похилого віку із значними порушеннями функції нирок та печінки, хворим із застійною серцевою недостатністю; дітям старше 12 років препарат слід застосовувати з обережністю. Гель рекомендується наносити тільки на неушкоджені ділянки шкіри, слід уникати потрапляння на відкриті рани. Не застосовувати гель під повітронепроникними та тугими пов’язками. Слід уникати потрапляння гелю в очі та на слизові оболонки. Необхідно ретельно вимити руки перед та після застосування гелю.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія з іншими лікарськими засобами не вивчалась.

 

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому місці при температурі не вище 25 0 С. Термін придатності – 2 роки.