Мангогерпин инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

 хімічна назва: 1,3,6,7- тетрагідрокси-2-(b-D-глюкопіра-нозил)-9Н-ксантен-9-он;

основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули з корпусом білого або майже білого кольору, кришечкою блакитно-зеленуватого кольору, розміром “2”, що містять порошок світло-жовтого кольору з зеленкуватим відтінком або без відтінку

склад: 1 капсула містить мангіферину 0,1 г;

допоміжні речовини: лактоза, крохмаль, магнію стеарат, тальк.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Противірусні засоби для системного застосування. Інші противірусні засоби. АТС J05АХ10**.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Противірусна активність препарату поширюється на ДНК – місткі віруси (Herpes simplex I і II типу, Varicella zoster, вірус імунодефіциту людини, цитомегаловіруси). Мангіферин пригнічує репродукцію вірусів на ранніх етапах їх розвитку. Мангіферин спричиняє помірну бактеріостатичну дію до грампозитивних і грамнегативних бактерій, найпростіших і мікобактерій туберкульозу. Терапевтична дія препарату більше виражена на початку захворювання. Мангіферин має імуностимулюючі властивості щодо клітинного і гуморального імунітету, а також здатність індукувати продукцію гама-інтерферону в клітинах крові.

Фармакокінетика. При прийомі внутрішньо добре абсорбується з шлунково-кишкового тракту, і через 1-3 години можна виявити в крові, тканинах печінки, нирок, серця, селезінки, через 12 годин – в незначній кількості в тканинах мозку. Препарат виводиться з сечею і через шлунково-кишковий тракт.

 

Показання для застосування. Лікування первинних і рецидивуючих уражень шкіри і слизових оболонок, спричинених вірусами Herpes simplex I і II типів, профілактика інфекцій, що спричиняють віруси Herpes simplex I і II типів, лікування вітряної віспи, оперізувального лишаю (що спричинені вірусами Varicella zoster), герпетиформної екземи Капоші, дерматозів вірусного генезу (червоного плескатого лишаю), бородавок, гострокінцевих кондилом.

Спосіб застосування та дози. Капсули Мангогерпіну призначають в комплексі з гелем. Терапевтичний ефект препарату найбільше виражений при призначенні на початку захворювання або рецидиву.

Капсули приймають всередину незалежно від приймання їжі. Дорослим і дітям віком понад 12 років призначають по 1–2 капсули 3–4 рази на добу, дітям віком 6–12 років – по 1 капсулі 2–3 рази на добу.

Тривалість курсу лікування 10–30 днів залежно від форми та тяжкості перебігу захворювання.

При гострих і рецидивуючих формах простого герпесу екстрагенітальної локалізації у випадках поширених висипань, а також при наявності гарячки, лімфоаденопатії Мангогерпін призначають дорослим і дітям віком понад 12 років по 1–2 капсули 3–4 рази на добу, дітям віком 6–12 років – по 1 капсулі 2–3 рази на добу і зовнішньо у вигляді 2% гелю протягом 5–14 діб.

Для лікування герпетиформної екземи Капоші Мангогерпін застосовують дорослим і дітям віком понад 12 років по 1–2 капсули 3–4 рази на добу, дітям віком 6–12 років – по 1 капсулі 2–3 рази на добу та гель зовнішньо протягом 7–21 діб. У випадку рецидивуючого перебігу генітального герпесу призначають Мангогерпін всередину дорослим і дітям віком понад 12 років по 1–2 капсули 3–4 рази на добу, дітям віком 6–12 років – по 1 капсулі 2–3 рази на добу протягом 5–14 діб.

При вірусних захворюваннях слизової оболонки ротової порожнини Мангогерпін призначають внутрішньо в тих самих вікових дозах і наносять на уражені ділянки гель протягом 5–15 діб, при ерозивно-виразковій формі червоного плескатого лишаю слизової оболонки ротової порожнини – протягом 2–4 тижнів. При захворюваннях, що викликані Varicella zoster (оперізувальний лишай, вітряна віспа), проводять комбіновану терапію внутрішньо (в тих самих дозах) і місцево гелем протягом 5–21 діб.

При рецидивах проводять повторні курси лікування. Для профілактики рецидивів Мангогерпін призначають внутрішньо через 1 місяць після закінчення лікування і потім в міжрецидивні періоди курсами по 10–14 діб.

Побічна дія. Алергічні реакції.

 

Протипоказання. Індивідуальна чутливість, вагітність, лактація, діти віком до 6 років.

Передозування. Випадків передозування не спостерігалось.

Особливості застосування. Не рекомендується перевищувати встановлені лікарем дози. Не рекомендується застосовувати пацієнтам з тяжким ураженням печінки.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Антацидні препарати, що містять алюміній, знижують всмоктування Мангогерпіну.

 

Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному від світла, недоступному для дітей місці, при температурі не вище 300С.Термін придатності – 3 роки.