Гентамицин инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

міжнародна назва: gentamicin;

основні фізико-хімічні властивості: прозорий розчин від безбарвного до світло-жовтого кольору;

склад: 1 мл розчину містить гентаміцину сульфат еквівалентний гентаміцину 3 мг;

допоміжні речовини: бензалконію хлорид, динатрію гідрофосфат, натрію фосфат, натрію хлорид, вода очищена.

Форма випуску. Краплі очні.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються в офтальмології. Протимікробні засоби. Код АТС S01AA11.

Фармакологічні властивості Фармакодинаміка. Гентаміцин - антибіотик групи аміноглікозидів широкого спектра дії. Чинить бактерицидну дію. Являє собою суміш сульфатів гентаміцинів С1, С2, С, які продукує Micromonospora purpurea.

Активний щодо більшості грамнегативних бактерій: Escherichia coli, Klebsiella spp., індол-позитивних і індол-негативних Proteus spp., Enterobacter spp., Providencia stuartii, Salmonella spp., Shigella spp., Acinetobacter spp. та анаеробних грампозитивних коків: Staphylococcus spp. (у тому числі стійких до пеніциліну). Гентаміцин проникає крізь клітинну мембрану бактерій, зв'язується з 30S суб'одиницею бактеріальних рибосом і, тим самим, порушує синтез білка збудника.

Фармакокінетика. Практично не всмоктується в кров при закапуванні в кон'юнктивальний мішок. Проникає у вологу передньої камери ока, склоподібного тіла й тканини рогівки, у кришталику не виявляється. Максимальні рівні гентамицину спостерігаються вже через 30 хвилин після закапування, потім концентрація знижується, головним чином за рахунок вимивання слізною рідиною, залишаючись на терапевтичному рівні протягом 6 годин.

Показання для застосування. Бактеріальні інфекції ока, спричинені чутливою мікрофлорою: блефарит, блефарокон'юнктивіт, бактеріальний дакріоцистит, кон'юнктивіт, кератит, кератокон'юнктивіт, мейбоміт, виразка рогівки, іридоцикліт; профілактика очних інфекцій при хірургічних втручаннях, видаленні чужорідних тіл, опіках, хімічних ушкодженнях очей.

Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям старше 12 років закапують по 1-2 краплі розчину в кон'юнктивальний мішок ураженого ока 3-4 рази на добу. Тривалість лікування - до 14 днів.

Для профілактики очних інфекцій при хірургічних втручаннях, видаленні чужорідних тіл, опіках, хімічних ушкодженнях очей препарат закапують у кон'юнктивальний мішок по 1 краплі 4 рази на добу 3 дні підряд.

Побічна дія. Можливе подразнення, свербіж, печіння, почервоніння очей.

Протипоказання. Підвищена чутливість до антибіотиків аміноглікозидного ряду та інших компонентів препарату, неврит слухового нерва, тяжкі порушення функції нирок, уремія, вагітність, період годування груддю, дитячій вік до 12 років.

Передозування. Багаторазові (понад 5 разів) щоденні інстиляції препарату протягом тижня призводять до набряклості строми рогової оболонки. Потрібно зменшити частоту інстиляцій та призначити симптоматичну терапію. Специфічний антидот відсутній.

Особливості застосування. Щоб запобігти забрудненню розчину, слід не торкатися поверхні крапельниці. Довготривале застосування препарату, яке значно перевищує рекомендоване, може призвести до появи вторинної інфекції, спричиненої грибами або вірусами.

Перед застосуванням препарату м’які контактні лінзи слід зняти і вставити їх знову не раніше, ніж через 15 хв від моменту закапування.

Беручи до уваги можливість сльозовиділення після закапування препарату, не слід застосовувати його безпосередньо перед тим, як сідати за кермо автотранспорту або при роботі зі складними механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не рекомендовано призначати Гентаміцин при одночасному або послідовному застосуванні з ото- або нефротоксичними засобами.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, захищеному від світла місці при температурі від 8 до 25 °С.

Термін придатності − 2 роки.

Термін придатності препарату після розкриття флакона − 4 тижні.

Пользователей также интересует