Мумиё инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: супозиторії коричневого або темно-коричневого кольору. Допускається наявність білого нальоту на поверхні супозиторію;

склад: 1 супозиторій містить мумійо 0,2 г;

допоміжні речовини: жир твердий.

Форма випуску. Супозиторії ректальні.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що впливають на систему травлення та метаболічні процеси.

Код АТС A16AX10**.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Специфічна дія препарату обумовлена комплексом біологічно активних речовин органічної природи (похідні оксикумарину, бензоламінооцтова (гіпурова) кислота, бензойна кислота, стероїди, фосфоліпіди, альбуміни, камеді, гумінові речовини, смоли і смолоподібні речовини, амінокислоти: аспарагінова, гліцин, серин, аланін, лізин, аргінін, лейцин, тирозин, фенілаланін, глютамін, метіонін, валін, триптофан; органічні кислоти: адипінова, бурштинова, лимонна, щавлева, вітаміни Р та вітаміни групи В) і неорганічної: мікро- і макроелементи (мідь, залізо, марганець, цинк, кобальт, калій, кальцій, загальний фосфор, магній, олово, алюміній, кадмій, хром, вісмут, нікель, титан, молібден, ванадій, кремній, свинець, натрій, бор, берилій та ін.).

Препарат регулює обмінні процеси в організмі, має репаративну та адаптогенну дію, імунокорегуючі властивості, нормалізуючи клітинні, гуморальні ланки імунітету і фактори специфічного захисту організму (підвищує вироблення власного інтерферону та природних кілерів), сприяє нормалізації вмісту холестерину в плазмі крові, рівня гемоглобіну, еритроцитів, лейкоцитів, а також відновленню печінкових клітин після перенесеного гострого вірусного та токсичного гепатитів, виявляє антиоксидантну та мембранозахистну дію, має антибактеріальні та протизапальні властивості.

Фармакокінетика. Мумійо володіє кумулятивними властивостями – повільно виводиться із організму, завдяки чому має пролонговану дію.

Показання для застосування. Препарат призначають для лікування парапроктитів, геморою і тріщин прямої кишки, виразково-некротичних уражень прямої кишки, виразкової хвороби шлунка та 12-палої кишки, ерозивних езофагітів, гастритів, бульбітів, холециститів, гепатитів, колітів, при переломах кісток, кістково-гнійних інфекціях, для лікування ран, опіків, трофічних виразок та пролежнів, при пригніченні імунітету та кровотворної функції у дітей і хворих після зовнішнього і внутрішнього опромінення, для лікування артритів, радикулітів, невралгій, невритів периферичних нервів. Препарат показаний як профілактичний засіб при порушеннях ліпідного обміну, особам літнього віку, ослабленим хворим та дітям для відновлення резистентності організму, поліпшення процесів адаптації та підвищення опірності організму до дії несприятливих факторів навколишнього середовища, при психічних і фізичних перевантаженнях, стресі.

Спосіб застосування та дози. Препарат вводять глибоко в пряму кишку. Як профілактичний засіб призначають дорослим по 1 супозиторію 1 раз на добу протягом одного місяця. При необхідності курс лікування повторити через 4-6 місяців. При загостренні захворюваннь препарат призначають дорослим – по 1 супозиторію через кожні 12 год протягом 10 днів, потім, після 7-денної перерви повторюють 10-денний курс лікування. Дітям від 2 років – по 1 супозиторію на добу протягом 10 днів. При необхідності курс лікування можна повторити.

Побічна дія. Не встановлено.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату. Діти до 2 років.

Передозування. Не встановлене.

Особливості застосування. Перед застосуванням бажано випорожнення кишечнику. Під час вагітності та годування груддю лікування проводиться в випадках, коли передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Невідома.

Умови та термін зберігання. В сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі від 8°С до 15°С.

Термін придатності – 2 роки.