Полькортолон инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

міжнародна назва: триамцинолон (Triamcinolone);

основні фізико-хімічні властивості: біла або майже біла однорідна маса, що просвічується, жирна, з приємним запахом мазевої основи;

cклад: 1 г мазі містить триамцинолону ацетоніду 1 мг;

допоміжні речовини: вазелін білий, ланолін безводний, кислота лимонна, пропіленгліколь.

Форма випуску. Мазь.

 

Фармакотерапевтична група. Кортикостероїди для застосування в дерматології.

 Код АТС D07 AB09

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Триамцинолон – фторований глюкокортикостероїд з вираженою протизапальною, протиалергічною, протиексудативною та протисвербіжною дією. Легко проникає у роговий шар шкіри, забезпечуючи довготривалу дію.

Фармакокінетика. Всмоктування триамцинолону ацетоніду через шкіру збільшується після застосування на ніжній шкірі в ділянці складок або на шкірі обличчя, на шкірі з ушкодженим епідермісом і ураженій запальним процесом. Окрім того, всмоктування збільшується при частому застосуванні лікарського засобу або після його нанесення на великі ділянки шкіри. В осіб молодого віку всмоктування через шкіру значно більше, ніж у дорослих.

Показання для застосування.

Підгострі і хронічні неінфіковані дерматити, які супроводжуються стійким свербежем або гіперкератозом: себорейний дерматит, атопічний дерматит, алергічна контактна екзема, поліморфна еритема, червоний вовчак, псоріаз, плескатий лишай.

Спосіб застосування та дози.

Препарат призначений для місцевого застосування. Мазь слід нанести тонким шаром на уражену шкіру 1 - 2 рази на добу.

Лікування не слід проводити безперервно більше 2 тижнів. Не можна застосовувати на шкірі обличчя довше 1 тижня. Протягом тижня рекомендується застосувати не більше 1 туби.

При підвищеній ліхенізації або надмірному гіперкератозі дозволяється застосовувати оклюзійну пов’язку, яку слід змінювати кожні 24 – 48 год. Слід з обережністю застосовувати препарат дітям віком від 2 років, тільки 1 раз на добу, на невеликій ділянці шкіри; не наносити на шкіру обличчя. Тривалість курсу лікування – від 3 днів до 2 тижнів.

Побічна дія.

Можуть спостерігатися наступні побічні ефекти: вугри, післястероїдна пурпура, пригнічення росту епідермісу, атрофія підшкірної клітковини, сухість шкіри, надмірний ріст волосся на тілі або алопеція, знебарвлення або гіперпігментація шкіри, атрофія та порушення цілісності шкіри, телеангіоектазія, періоральний дерматит, запалення волосяних фолікулів, вторинні інфекції. В окремих випадках можуть з’явитися: кропив’янка, плямисто-папульозне висипання або загострення існуючих змін. Застосування мазі під оклюзійною пов’язкою, враховуючи підвищене всмоктування, може спричинити сильну системну дію, яка проявляється у виді набряків, гіпертензії, підвищеної чутливості до інфекцій. При зовнішньому застосуванні на шкірі повік може іноді розвинутися катаракта або глаукома.

Протипоказання.

Не рекомендують застосовувати Полькортолон при вірусних та первинних бактеріальних і грибкових інфекціях шкіри, новоутвореннях шкіри, звичайних та рожевих вуграх, періоральному дерматиті (dermatitis perioralis), після профілактичних щеплень, а також у разі підтвердженої підвищеної чутливості до триамцинолону ацетоніду або інших глюкокортикостероїдів і до компонентів препарату. Не слід застосовувати дітям віком до 2 років.

Не рекомендується застосовувати препарат під час вагітності, особливо довготривало та на великих ділянках шкіри. Не можна застосовувати препарат у І триместрі вагітності.

Передозування.

При тривалому застосуванні на великих ділянках шкіри можуть з’явитися симптоми передозування, що проявляються посиленням побічних ефектів (набряки, гіпертензія, гіперглікемія, підвищена чутливість до інфекцій), а в тяжких випадках – розвитком хвороби Кушинга. Однак у зв’язку з місцевим застосуванням препарату вказані симптоми спостерігалися дуже рідко. Терапія симптоматична.

Особливості застосування.

Уникати довготривалого застосування. Не застосовувати безперервно довше 2 тижнів. При довготривалому застосуванні на великих ділянках шкіри збільшується частота прояву побічних ефектів. У разі розвитку інфекції у місці застосування мазі, слід провести відповідне антибактеріальне або протигрибкове лікування. Якщо симптоми інфекції не зникають, слід зупинити застосування мазі на період лікування інфекції.

Слід уникати нанесення препарату на повіки або шкіру навколо очей пацієнтам, хворим на закритокутову та відкритокутову глаукому, а також пацієнтам з катарактою, враховуючи можливість посилення симптомів захворювання.

На шкірі обличчя, пахвини, а також у пахвовій ділянці застосовувати тільки у разі особливої необхідності, оскільки можливе підвищення всмоктування та високий ризик розвитку побічних ефектів (телеангіектазії, dermatitis perioralis), навіть після нетривалого застосування.

Слід обережно застосовувати лікарський засіб за наявності атрофії підшкірної клітковини, переважно особам похилого віку.

Під час лікування не рекомендується робити щеплення проти віспи, а також проводити інші види імунізації.

Застосування під час вагітності та лактації

Не можна застосовувати препарат у І триместрі вагітності.

Слід бути особливо обережними при застосуванні мазі матерям, що годують груддю. В окремих випадках можна застосовувати короткочасно на невеликих ділянках шкіри. Не застосовуйте на шкірі грудей.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами та механізмами

Лікарський засіб не обмежує психічну та рухову здатність, а також здатність керувати транспортними засобами та механізмами.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При місцевому застосуванні не виявлена. Полькортолон може посилювати дію імуносупресивних лікарських засобів і послаблювати дію імуностимулюючих лікарських засобів.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 OС в місці, недоступному для дітей. Термін придатності – 2 роки. Забороняється застосовувати препарат після дати, зазначеної на упаковці