Аллохол инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

основні хіміко-фізичні властивості: таблетки, вкриті оболонкою, від жовто-зеленого до жовтогарячого кольору, з двоопуклою поверхнею. На поперечному розламі видно ядро, оточене двома шарами оболонки;

склад: 1 таблетка містить жовчі згущеної (у перерахунку на безводну речовину) або жовчі сухої (у перерахунку на безводну речовину) – 80 мг, порошку часнику сушеного – 40 мг, листя кропиви – 5 мг, вугілля активованого – 25 мг;

допоміжні речовини: магнію оксид, крохмаль картопляний, аеросил, кальцію стеарат, цукор, повідон, магнію карбонат основний, титану діоксид, тальк, тропеолін О або тартразин, віск бджолиний, масло вазелінове.

 

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

 

Фармакотерапевтична група. Жовчогінні засоби. Код АТС А05А Х10**.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Алохол покращує секреторну функцію печінкових клітин, викликаючи помірний холеретичний ефект. Стимулює синтез жовчних кислот; підвищує осмотичний градієнт між жовчю і кров’ю, що зумовлює збільшення фільтрації в жовчні капіляри води та електролітів; прискорює тік жовчі жовчними шляхами, попереджаючи поширення висхідної інфекції і зменшуючи інтенсивність запального процесу; знижує можливість випадання холестерину в осад із наступним утворенням каменів. Процес холатоутворення відбувається в основному за рахунок таурохолевої та дезоксихолевої кислот, які містяться в сухій жовчі. Збільшення виходу жовчі в просвіт кишечнику сприяє рефлекторному підвищенню секреторної та рухової діяльність травного тракту, покращує емульгування харчових жирів та, в цілому, процеси травлення. Складові часнику, які входять до складу засобу, пригнічують процеси бродіння в кишечнику, зменшуючи метеоризм.

Фармакокінетика. Препарат добре всмоктується в кишечнику, швидко включаючись в гепатодуоденальну циркуляцію.

 

Показання для застосування. Хронічні холецистити, неускладнена жовчокам’яна хвороба, дискінезія жовчного міхура, постхоліцистектомічний синдром, запори, гіпотонія кишечнику, неускладнений холестероз жовчного міхура.

 

Спосіб застосування та дози. Дорослим призначають по 1–2 таблетки 3–4 рази на день після їди протягом 3–4 тижнів. При загостренні захворювання Алохол приймають по 1 таблетці 2–3 рази на день після їди протягом 1–2 місяців. При необхідності курс лікування повторюють 2–3 рази з перервою в 3 місяці.

Дана лікарська форма не показана для лікування дітей.

 

Побічна дія. Алергічні реакції, діарея.

 

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату, гострі гепатити, гострі та підгострі дистрофії печінки, обтураційна жовтяниця, гострий ентероколіт.

Передозування. Гостре отруєння засобом не описане.

 

Особливості застосування. Перші ознаки поліпшення стану з’являються лише на 5–8 добу після початку лікування (зменшення болів у правому підребер’ї, зникнення диспесичних явищ).

З обережністю застосовують препарат при жовчокам’яній хворобі. Не застосовують препарат у випадку, коли розмір каменів за даними УЗД більше 10 мм.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Сумісне застосування Алохолу з холеретиками, синтетичними або рослинного походження, посилює жовчоутворення; комбінація препарату з проносними препаратами призводить до ліквідації запорів; препарат сприяє кращому всмоктуванню жиророзчинних вітамінів; застосовування Алохолу з антисептиками або хіміотерапевтичними засобами при інфекційних процесах у печінці або жовчних шляхах покращує терапевтичну ефективність останніх.

 

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому місці при температурі не вище 25 0С. Термін придатності – 4 роки.

Пользователей также интересует