Полифитол-1 инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина червонувато-коричневого кольору, з приємним ароматичним запахом, гіркувата на смак;

склад: 1 мл настойки містить

м’яти перцевої листя подрібненого - 0,03 г,

цмину піщаного (безсмертнику) квітів - 0,01 г,

звіробою продірявленого трави подрібненої - 0,01 г,

полину гіркого трави подрібненої - 0,0001 г,

дуба кори подрібненої - 0,02 г,

лапчатки прямостоячої коренів подрібнених - 0,02 г,

аїру кореневищ подрібнених - 0,01 г,

кульбаби коренів подрібнених - 0,01 г,

кукурудзяних приймочок - 0,01 г;

допоміжні речовини: цукор, спирт етиловий 40%.

Форма випуску. Настойка для перорального застосування.

Фармакотерапевтична група. Комбінація для лікування захворювань печінки і захворювань жовчовивідних шляхів. Код АТС А05С.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Комплексний фітопрепарат, до складу якого входять біологічно активні речовини з листя м’яти перцевої, трави полину гіркого, кукурудзяних приймочок, кори дуба, кореневищ аїру звичайного, квітів цмину піщаного, коренів кульбаби лікарської і коренів лапчатки прямостоячої, трави звіробою, завдяки чому Поліфітол-1 виявляє жовчогінну, спазмолітичну, протизапальну дію, посилює виведення радіоактивного цезію з організму.

Фармакокінетика. Не вивчалась.

Показання для застосування. Препарат Поліфітол-1 призначають хворим при лікуванні хронічних холециститів, холангітів, дискінезій жовчних шляхів, гепатитів, хронічних гастритів, а також як засіб, що прискорює виведення із організму радіонуклідів.

Спосіб застосування та дози. Поліфітол-1 призначають дорослим приймати по 10 мл (1 десертна ложка), 3 рази на день, за 15-30 хв до їди, запиваючи невеликою кількістю води, протягом 10-15 діб. Для посилення виведення радіоактивного цезію препарат призначають по 1 столовій ложці, 3 рази на день, до їди. Курс лікування 2-3 тижні.

Побічна дія. Можливі запаморочення, порушення координації рухів.

Протипоказання. Не рекомендується приймати дітям, вагітним, у період лактації, особам перед роботою, діяльність яких потребує підвищеної уваги; при виразкових хворобах шлунка та дванадцятипалої кишки, калькульозному холециститі, хронічному панкреатиті, хронічному активному гепатиті, активних цирозах печінки, захворюванні тонкої та товстої кишок з діарейним синдромом.

Передозування. При передозуванні можливо запаморочення, порушення координації рухів. Лікування – симптоматичне.

Особливості застосування. Рекомендовано препарат запивати невеликою кількістю води.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не вивчалась.

Умови та термін зберігання. Зберігати в прохолодному (від +8ºС до +15ºС), захищеному від світла та недоступному для дітей місці. При зберіганні можливо випадання осаду, тому перед вживанням вміст флакона потрібно збовтати. Термін зберігання - 2 роки 6 місяців.