Омепразол-ФПО инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: оmeprazole; (RS)-5-метокси-2-[[(4-метокси,3,5-диметилпіридин-2-іл)метил]сульфініл]-1Н-бензимідазол;

основні фізико-хімічні властивості: прозорі, безбарвні, з прозорою кришечкою, рожевого кольору капсули;

склад: 1 капсула містить омепразолу 20 мг.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Засоби для лікування пептичної виразки та гастроезофагального рефлюксу. Iнгiбiтори “протонного насоса”. Код АТС А02В С01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Омепразол – противиразковий препарат. Інгiбiтор Н++-АТФ-ази (“протонного насоса”), фермента, що знаходиться в мембранах парiєтальних клiтин слизової оболонки шлунка. Блокує кінцеву стадію утворення хлористоводневої кислоти, що призводить до зниження рівня базальної і стимульованої секреції незалежно від характеру стимулятора. Крім дії на кислотність шлунка, омепразол зменшує загальний об’єм шлункового соку та інгібує утворення пепсину. Маючи високу ліпофільність, препарат легко проникає у парієтальні клітини слизової шлунка, концентрується в них і виявляє цитопротекторну дію.

Виявляє бактерицидну дію на Helicobacter pylori. Ерадикація Helicobacter pylori при одночасному застосуванні омепразолу і антибіотиків дозволяє швидко усунути симптоми захворювання, досягти високого ступеня загоєння ушкодженої слизової та стійкої ремісії, знизити необхідність у тривалій антисекреторній терапії.

Після одноразового прийому 20 мг препарату пригнічення шлункової секреції настає протягом першої години, досягає максимуму через 2 год і триває приблизно 24 год. Здатність парієтальних клітин продукувати хлористоводневу кислоту відновлюється протягом 3-5 днів після закінчення терапії.

Фармакокінетика. Омепразол швидко абсорбується з шулнково-кишкового тракту, пік концентрації у плазмі досягається через 0,5 - 1 год. Біодоступність становить 30 - 40%. Зв’язування з білками становить 90 - 95%. Омепразол практично повністю метаболізується в печінці. Виводиться в основному нирками у вигляді метаболітів.

Показання для застосування. Пептична виразка шлунка та 12-палої кишки; гастроезофагеальна рефлюксна хвороба; хронічний гастрит з підвищеною кислотоутворюючою функцією шлунка в стадії загострення; невиразкова диспепсія; для ерадикації Helicobacter pylori (у комібнації з антибактеріальними засобами); синдром Золлінгера-Еллісона.

Спосіб застосування та дози. Приймають внутрішньо, після їди, не розжовуючи та запиваючи невеликою кількістю рідини.

Дорослим і дітям старше 12 років Омепразол-ФПО рекомендується призначати

при пептичній виразці шлунка та 12-палої кишки – по 1 капсулі 2 рази на добу. Тривалість курсу лікування становить 2 - 6 тижнів;

при гастроезофагеальній рефлюксній хворобі (ГЕРХ) – по 1 капсулі 2 рази на добу. Тривалість курсу лікування – 4 - 8 тижнів. Підтримуюча терапія при ГЕРХ – по 1 капсулі 1 раз на добу протягом 12 місяців;

при хронічному гастриті з підвищеною кислотоутворюючою функцією шлунка в стадії загострення – по 1 - 2 капсули 1 раз на добу. Тривалість курсу лікування – 2 - 3 тижні;

при невиразковій диспепсії – по 1 - 2 капсули 1 раз на добу. Тривалість курсу лікування - 2 - 3 тижні;

для ерадикації Helicobacter pylori (у комбінації з антибактеріальними засобами та препаратами вісмуту) - по 1 капсулі 2 рази на добу, амоксициліну 1 г 2 рази на добу, кларитроміцину по 0,5 г 2 рази на добу протягом 7 діб або по 1 капсулі 2 рази на добу, тетрацикліну 0,5 г 4 рази на добу, метронідазолу по 0,5 г 3 рази на добу, вісмуту субсаліцилату (субнітрат) по 120 мг 4 рази на добу протягом 7 діб;

при синдромі Золлінгера-Еллісона початкова доза препарату становить 3 капсули на добу, за необхідності дозу збільшують до 120 мг на добу (добову дозу 80 мг і більше слід розділяти на два прийоми), курс лікування – 2 - 8 тижнів.

Побічна дія. З боку травного тракту і печінки: діарея або запор, біль у животі, сухість у роті, порушення смакових відчуттів, стоматит, транзиторне підвищення рівня печінкових ферментів у плазмі.

З боку нервової системи: головний біль, запаморочення, збудження, сонливість, безсоння, парестезії, депресія, галюцинації.

З боку опорно-рухового апарату: м’язова слабкість, міалгія, артралгія.

З боку системи кровотворення: лейкопенія, тромбоцитопенія.

Алергічні реакції: кропив’янка, свербіж.

Інші: порушення зору, периферичні набряки, посилене потовиділення, пропасниця, гінекомастія.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату; вагітність і період лактації; дитячий вік до 12 років.

Передозування.

Симптоми: нечіткість зору, сплутаність свідомості, головний біль, посилення потовиділення, сонливість, сухість у роті, нудота, приплив крові до обличчя, тахікардія.

Лікування: промивання шлунка та симптоматичне лікування. Специфічного антидоту не існує.

Особливості застосування. Препарат рекомендується приймати тільки за призначенням лікаря та під його контролем.

Перед початком лікування слід виключити наявність злоякісного новоутворення в травному тракті, особливо при виразці шлунка.

Пацієнтам з порушенням функції печінки або нирок, а також особам літнього віку не потрібна корекція дози. Однак для хворих з тяжкою печінковою недостатністю доза не повинна перевищувати 20 мг (1 капсула) на добу.

Вплив на здатність керувати транспортним засобом і використовувати механізми.

Під час лікування цим препаратом необхідний регулярний медичний нагляд. Здатність керувати автомобілем або працювати з технікою може бути порушеною – ця реакція є дуже індивідуальною. Більшою мірою це стосується початкового періоду лікування, заміни препаратів, а також випадків одночасного вживання алкоголю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному прийомі Омепразолу-ФПО з кетоконазолом може знижуватись абсорбція останнього.

Омепразол-ФПО може уповільнювати виведення діазепаму, варфарину, фенітоїну та інших препаратів, які метаболізуються шляхом мікросомального окислення в печінці. Пацієнти, які приймають ці препарати одночасно з Омепразолом-ФПО, повинні перебувати під наглядом лікаря для корекції дози.

Не доведено взаємодії Омепразолу-ФПО з теофіліном, пропранололом та антацидами при одночасному застосуванні.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дiтей, сухому, захищеному від світла місці при температурі 15°С - 25°С. Термін придатності - 2 роки.

Пользователей также интересует