Пироксан инструкция, аналоги и состав

Pyrroxanum, Піроксан

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: пророксан; (6-[4-(3-фенілпіролідиніл-1)пропіоніл] -бензо- 1,4-діоксану гідрохлорид;

основні фізико- хімічні властивості: білі або з жовтуватим відтінком таблетки, допускається мармуровість;

склад: 1 таблетка містить піроксану 15 мг;

допоміжні речовини: цукор молочний, крохмаль картопляний, тальк, кальцію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Антиадренергічні засоби з периферичним механізмом дії. Код АТС С02СА07.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Препарат має альфа-адреноблокуючу дію як на периферичні, так і на центральні адренорецептори, у тому числі в структурах заднього відділу гіпоталамуса. Перериває проведення еферентного нервового збудження, діючи на постгангліонарні синапси, не впливаючи на передачу збудження у гангліях. Знижує тонус гладкої мускулатури артерій, зменшує загальний опір периферичних судин та системний артеріальний тиск.

Фармакокінетика. Піроксан швидко всмоктується з шлунково- кишкового тракту .

Зв¢язування з білками плазми слабке. Виводиться з організму переважно нирками.

Показання для застосування. Профілактика симпатоадреналових кризів з високим артеріальним тиском при гіпоталамічному синдромі.

Синдром Меньєра, профілактика морської та повітряної хвороби, морфінова та алкогольна абстиненція ( у складі комбінованої терапії ).

Симптоматичний засіб при алергодерматозах та свербежу шкіри.

Спосіб застосування та дози. Застосовують внутрішньо по 15 – 30 мг (1 – 2 таблетки) 2 -3 рази на добу.

Вища разова доза для дорослих - 60 мг, добова –180мг. Курс лікування при хронічному перебігу захворювань тривалий (від 3 місяців до 1,5 – 2 років).

При сверблячих дерматозах – по15 - 30мг перед сном.

Для профілактики морської та повітряної хвороби застосовують 15 - 30 мг за 30-40 хвилин до подорожі.

При морфіновій абстиненції – 45 мг 3 рази на добу протягом 5 днів.

Дітям від 6 місяців до 5 років застосовують по 7,5 мг (1/2 таблетки) 2 – 3 рази на добу; від 5 до 16 років 15мг 2 – 3 рази на добу. Курс лікування 1-3 місяці.

Побічна дія. Можливі: артеріальна гіпотензія, брадикардія, у пацієнтів з ішемічною хворобою серця – виникнення нападів стенокардії.

Протипоказання. Індивідуальна підвищена чутливість до компонентів препарату. Тяжкі форми ішемічної хвороби серця, артеріальна гіпотензія. Порушення мозкового кровообігу, виражена серцева недостатність. Діти віком до 6 місяців. Не рекомендується застосовувати в період годування груддю.

 

Передозування. Симптоми: брадикардія, ортостатичний колапс, різке зниження артеріального тиску.

Лікування: підтримування життєво важливих функцій ( мезатон, ефедрин, кордіамін).

Особливості застосування. З обережністю слід застосовувати у пацієнтів літнього віку. При вагітності застосовують з обережністю під наглядом лікаря, враховуючи співвідношення користь/ризик від застосування. Під час тривалого застосування необхідно контролювати рівень глюкози в крові (можливе підвищення ендогенного інсуліну).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні можливо спотворення дії адреналіну – розвиток депресорного ефекту замість пресорного.

Одночасний прийом з гіпотензивними засобами веде до взаємного підсилення ефекту.

Дія препарату потенціюється нейролептиками ( похідні фенотіазину, бутирофенону, дифенілбутилпіперидину, тіоксантену ).

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, недоступному для дітей і захищеному від світла місці при температурі не більше 25 ˚С.

Термін придатності – 4 роки.

Новости по теме

Кесарево сечение – легче для мамы, но небезопасны для ребенка

Кесарево сечение – легче для мамы, но небезопасны для ребенка
16:59 11 января 2009 г.

Американские специалисты обнаружили, что, по сравнению с родами, наступающими в срок 39 недель и позднее, повторные операции кесарева сечения, произведенные ранее 39 недель беременности, связаны с более высоким риском тяжелых осложнений у родившихся детей. У последних в дальнейшем может наблюдаться респираторный дистресс-синдром, требующий искусственной вентиляции легких в условиях отделений интенсивной терапии

Читать дальше

Повышенное артериальное давление у больных сахарным диабетом

Повышенное артериальное давление у больных сахарным диабетом
11:05 23 мая 2008 г.

Врачи не всегда вносят необходимые изменения в гипотензивную терапию или назначают новую пациентам, которые болеют сахарным диабетом и артериальной гипертензией (повышенным артериальным давлением)

Читать дальше

5 кг 667 г – это рекорд: родилась девочка богатырского телосложения

5 кг 667 г – это рекорд: родилась девочка богатырского телосложения
13:00 21 марта 2011 г.

Это фото, на котором счастливая бабушка держит на руках свою внучку и ее двоюродного брата, родившихся с разницей в несколько дней, обошло многие британские издания. Нетрудно заметить, что один из новорожденных почти в 2 раза крупнее другого. Так оно и есть: «малышка» установила новый национальный рекорд: она появилась на свет с весом 5 кг 667 г. К удивлению врачей и мамы новорожденной, роды прошли быстро и без каких-либо осложнений, причем акушерам даже не пришлось прибегать к кесаревому сечению – рождение девочки произошло естественным образом.

Читать дальше