Пироксан

Pyrroxanum, Піроксан

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: пророксан; (6-[4-(3-фенілпіролідиніл-1)пропіоніл] -бензо- 1,4-діоксану гідрохлорид;

основні фізико- хімічні властивості: білі або з жовтуватим відтінком таблетки, допускається мармуровість;

склад: 1 таблетка містить піроксану 15 мг;

допоміжні речовини: цукор молочний, крохмаль картопляний, тальк, кальцію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Антиадренергічні засоби з периферичним механізмом дії. Код АТС С02СА07.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Препарат має альфа-адреноблокуючу дію як на периферичні, так і на центральні адренорецептори, у тому числі в структурах заднього відділу гіпоталамуса. Перериває проведення еферентного нервового збудження, діючи на постгангліонарні синапси, не впливаючи на передачу збудження у гангліях. Знижує тонус гладкої мускулатури артерій, зменшує загальний опір периферичних судин та системний артеріальний тиск.

Фармакокінетика. Піроксан швидко всмоктується з шлунково- кишкового тракту .

Зв¢язування з білками плазми слабке. Виводиться з організму переважно нирками.

Показання для застосування. Профілактика симпатоадреналових кризів з високим артеріальним тиском при гіпоталамічному синдромі.

Синдром Меньєра, профілактика морської та повітряної хвороби, морфінова та алкогольна абстиненція ( у складі комбінованої терапії ).

Симптоматичний засіб при алергодерматозах та свербежу шкіри.

Спосіб застосування та дози. Застосовують внутрішньо по 15 – 30 мг (1 – 2 таблетки) 2 -3 рази на добу.

Вища разова доза для дорослих - 60 мг, добова –180мг. Курс лікування при хронічному перебігу захворювань тривалий (від 3 місяців до 1,5 – 2 років).

При сверблячих дерматозах – по15 - 30мг перед сном.

Для профілактики морської та повітряної хвороби застосовують 15 - 30 мг за 30-40 хвилин до подорожі.

При морфіновій абстиненції – 45 мг 3 рази на добу протягом 5 днів.

Дітям від 6 місяців до 5 років застосовують по 7,5 мг (1/2 таблетки) 2 – 3 рази на добу; від 5 до 16 років 15мг 2 – 3 рази на добу. Курс лікування 1-3 місяці.

Побічна дія. Можливі: артеріальна гіпотензія, брадикардія, у пацієнтів з ішемічною хворобою серця – виникнення нападів стенокардії.

Протипоказання. Індивідуальна підвищена чутливість до компонентів препарату. Тяжкі форми ішемічної хвороби серця, артеріальна гіпотензія. Порушення мозкового кровообігу, виражена серцева недостатність. Діти віком до 6 місяців. Не рекомендується застосовувати в період годування груддю.

 

Передозування. Симптоми: брадикардія, ортостатичний колапс, різке зниження артеріального тиску.

Лікування: підтримування життєво важливих функцій ( мезатон, ефедрин, кордіамін).

Особливості застосування. З обережністю слід застосовувати у пацієнтів літнього віку. При вагітності застосовують з обережністю під наглядом лікаря, враховуючи співвідношення користь/ризик від застосування. Під час тривалого застосування необхідно контролювати рівень глюкози в крові (можливе підвищення ендогенного інсуліну).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні можливо спотворення дії адреналіну – розвиток депресорного ефекту замість пресорного.

Одночасний прийом з гіпотензивними засобами веде до взаємного підсилення ефекту.

Дія препарату потенціюється нейролептиками ( похідні фенотіазину, бутирофенону, дифенілбутилпіперидину, тіоксантену ).

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, недоступному для дітей і захищеному від світла місці при температурі не більше 25 ˚С.

Термін придатності – 4 роки.

Новости по теме

Роскошная силиконовая грудь может быть контейнером для контрабанды

Роскошная силиконовая грудь может быть контейнером для контрабанды
14:00 13 декабря 2012 г.

Хирургам одной из клиник города Барселона пришлось выполнить совершенно уникальную операцию. По требованию полицейских они удалили из груди молодой женщины силиконовые имплантаты, наполненные кокаином, цена которого составила 130 000 долларов США.

Читать дальше

Врачам пришлось сделать аборт первой в мире женщине с пересаженной маткой

Врачам пришлось сделать аборт первой в мире женщине с пересаженной маткой
07:30 16 мая 2013 г.

К сожалению, турецким медикам пришлось прервать беременность у женщины, которая полтора года назад стала первой пациенткой в мире, которой врачи успешно трансплантировали донорскую матку. Но врачи говорят, что вполне возможна новая беременность.

Читать дальше

«На игле»: из-за грубейшей ошибки врачей 85-летняя старушка стала морфинисткой

«На игле»: из-за грубейшей ошибки врачей 85-летняя старушка стала морфинисткой
15:00 21 сентября 2010 г.

Рамоне Хименес недавно исполнилось 85 лет, старушка никогда ничем не болела, но 2 года назад на жительницу американского города Брукхэйвен обрушились сразу множество несчастий. Бабушка приготовилась к скорой смерти (врачи сообщили ей, что она проживет не более двух месяцев), и к тому же вскоре любимый муж оставил ее. Но… проходил месяц за месяцем, а старушка все еще была жива. И лишь два года спустя новое обследование показало, что Рамона совершенно здорова – но многие месяцы приема морфина вызвали у нее жестокую наркотическую зависимость. Теперь клинике, где два года назад ей поставили страшный диагноз, придется выплатить бабушке огромную денежную компенсацию.

Читать дальше