Амоксил-КМП инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: аmoxicillin;

(2S,5R,6R)-6-[[(2R)-2-аміно-2-(4-гідроксифеніл) ацетил]аміно]-3,3-диметил-7-оксо-4-тіа-

1-азабіцикло[3.2.0]гептан-2-карбонової кислоти, тригідрат;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого з жовтуватим відтінком кольору, плоско-циліндричні з фаскою та рискою;

склад: 1 таблетка містить амоксициліну (у вигляді тригідрату) – 0,25 г або 0,5 г;

допоміжні речовини: крохмаль картопляний, полівінілпіролідон низькомолекулярний медичний, кальцію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Пеніциліни широкого спектра дії. Код J01C A04

 

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Амоксицилін – антибіотик широкого спектра дії із групи амінопеніцилінів. Володіє бактерицидним механізмом дії, який полягає в пригніченні синтезу клітинної стінки чутливих до препарату бактерій. Активний щодо таких мікроорганізмів: грампозитивні бактерії – Staphy1ососсиs sрр. (за винятком штамів, що продукують пеніциліназу), Strерtососсиs sрр.( включаючи Strерtососсиs pneumoniae),Васіllus аnthrасіs, Согуnеbасtеrіиm dірhthегіае (більшість штамів), Егуsереlоthrіх rhusіораthіае, Lіstеrіа mоnосуtоgеnеs, грамнегативні бактерії: Воrrеlіа burgdоrfегі, Еsсhеrісhіа соlі, Наеmорhilus іnfluenzae, Кlеbsіеllа sрр., Lерtоsріrа sрр, Моrахеllа (Вrаhаmеllа саtarrhalis) (більшість штамів), Nеіssеrіа gоnоrrhоеае, Nеіssеrіа mеnіngіtіdis; Рrоtеus mіrаbilіs, Sаlmоnllа sрр., Shіgella sрр., Тгероnеmа раllіdum, Тгероnеmа реrtеnuе; анаеробні бактерії: Еubасtеrіum spp., Сlоstrіdіum реrfringеns, Сlоstrіdіum tetani, Рерtоstreptoсоссиs spp., Рерtососсus spp., Strерtососсиs fаесаlіs.

 У комбінації із метронідазолом проявляє активність щодо Helicobacter pylori. До амоксициліну стійкі мікроорганізми, які продукують пеніциліназу. Неактивний стосовно мікобактерій, мікоплазм, рикетсій, грибів, амеб, плазмодія, вірусів, а також Pseudomonas aeruginosa та Proteus spp. (за виключенням P. mirabilis).

Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо амоксицилін добре всмоктується, досягаючи максимальної концентрації у сироватці крові через 2 години після прийому. Період напіввиведення – 1,5 години. Виводиться із організму у незмінному вигляді через нирки

(60 – 70%)

Показання до застосування. Амоксил®-КМП призначають для лікування інфекцій, викликаних чутливими до препарату мікроорганізмами, у тому числі:

- інфекцій верхніх дихальних шляхів ( середній отит, тонзиліт, синусит);

- інфекцій нижніх дихальних шляхів (бронхіт, пневмонія);

- інфекцій жовчовивідних шляхів і шлунково-кишкового тракту

- інфекцій сечовивідних шляхів (цистит, пієлонефрит, асимптоматична бактеріурія у вагітних);

- гострої неускладненої гонореї;

- інфекцій шкіри і м’яких тканин.

У комбінації з метронідазолом або кларитроміцином застосовують для лікування захворювань травного тракту, асоційованих з Неlісоbасtеr руlоrі (хронічний гастрит, виразкова хвороба шлунка та 12-палої кишки).

Спосіб застосування та дози. Препарат приймають за призначенням лікаря. Амоксил®-КМП призначають внутрішньо (незалежно від прийому їжі). Режим дозування препарату індивідуальний. Разова доза для дорослих і дітей старших 10 років (з масою тіла більше

40 кг) становить 250 – 500 мг, при тяжкому перебігу хвороби – до 1 г. Для дітей віком

5 – 10 років разова доза становить 250 мг; віком від 2 до 5 років – 125 мг; дітям віком до

 2 років препарат призначають у добовій дозі 30 мг/кг маси тіла. Максимальна доза –

60 мг/кг на добу.

 Для дорослих і дітей інтервал між прийомами становить 8 годин.

У пацієнтів з порушенням функції нирок при кліренсі креатиніну 15 – 40 мл/хв. інтервал між прийомами слід збільшити до 12 годин; при анурії добова доза не повинна перевищувати 2 г.

У комбінації з метронідазолом (1,5 г/добу) добова доза таблеток Амоксилу®-КМП становить 2,25 г (на 3 прийоми). Пацієнтам з вираженим порушенням функції нирок (кліренс креатиніну менше 30 мл/хв.) і/або печінки призначають на добу 1 г метронідазолу і 1,5 г амоксициліну (на 2 прийоми).

Для ерадикації Helicobacter pylori призначають амоксацилін по 1 г 2 рази на добу із метронідазолом по 0,5 г (або кларитроміцин по 0,5 г 2 рази на добу) і лансопразол (омепразол) в стандартній дозі 7 днів.

Побічна дія. При застосуванні Амоксилу®-КМП можливі:

- алергічні реакції (кропив’янка, еритема, набряк Квінке, риніт, кон’юнктивіт; у поодиноких випадках – пропасниця, біль у суглобах, еозинофілія; дуже рідко – анафілактичний шок);

- з боку травного тракту (нудота, блювання, діарея), розвиток суперінфекцій.

При застосуванні в комбінації з метронідазолом можливі:

- нудота, блювання, анорексія, діарея, запор, біль в епігастральній ділянці, глосит, стоматит, у поодиноких випадках – гепатит, псевдомембранозний коліт, інтерстиціальний нефрит, порушення гемопоезу;

- при тривалому застосуванні у високих дозах – запаморочення, атаксія, втрата свідомості, депресія, періодичні нейропатії, судоми.

Протипоказання. Застосування Амоксилу®-КМП протипоказане у випадку підвищеної чутливості до пеніцилінів, цефалоспоринів, а також при інфекційному мононуклеозі.

Застосування препарату у комбінації з метронідазолом протипоказане при захворюваннях нервової системи, порушеннях кровотворення, лімфолейкозі, інфекційному мононуклеозі, вагітності, лактації, підвищеній чутливості до похідних нітроімідазолу. Амоксил®-КМП у комбінації з метронідазолом не рекомендується призначати пацієнтам молодшим 18 років, при захворюваннях травного тракту з тривалою діареєю або блюванням, при тяжкій патології печінки. На фоні комбінованої терапії з метронідазолом не можна вживати алкоголь.

Передозуваня. Симптоми: нудота, блювання, діарея, порушення водно-електролітного балансу.

Лікування: промивання шлунка, застосування ентеросорбентів (активованого вугілля), солеві проносні засоби, корекція водно-електролітного балансу, при необхідності застосовують гемодіаліз.

 

Особливості застосування. З обережністю слід призначати в період вагітності. Виділяється з грудним молоком, що може призвести до сенсибілізації дитини.

При порушенні функції нирок дозу слід встановлювати з розрахунку кліренса креатиніну.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Амоксицилін знижує ефект дії естрогенвмістких контрацептивів. Підвищує всмоктування дігоксину. Зменшує кліренс і підвищує токсичність метотрексату. Виведення із організму через нирки сповільнюється ацетилсаліциловою кислотою, індометацином, сульфінперазоном, оксифенбутазоном, фенілбутазоном.

 

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла місці при температурі від 15 ºС до 25 ºС. Термін придатності – 2 роки.

Зберігати в недоступному для дітей місці.