Эфизол инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: круглі плоскі таблетки з насічкою з одного боку; колір коричневий, мозаїчний;

склад: 1 таблетка містить

 декваліну хлориду

0,25 мг,

 кислоти аскорбінової

30 мг;

допоміжні речовини: глюкози моногідрат, сахарин натрій, пектин, ванілін, сахароза, какао порошок, лактози моногідрат, магнію стеарат.

Форма випуску. Таблетки для смоктання.

 

Фармакотерапевтична група. Препарати, що застосовуються у разі захворювань горла. Різні антисептики.

Код АТС R02А А20.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Ефізол є комбінований препарат з добре вираженою місцевою антисептичною, антибактеріальною і протигрибковою дією. Застосовується при запаленнях горла. Проявляє в основному бактеріостатичну (за деякими даними і бактерицидну) дію відносно ряду грампозитивних и грамнегативних мікроорганізмів, в тому числі штамів, стійких до антибіотиків. Препарат найбільш ефективний при лужному значенні рН (як середовище в порожнині рота). Декваліну хлорид є місцевим антисептиком групи квінолінів. Він являє собою бісчетвертинний квінолін з антисептичною і бактеріостатичною дією. Декваліну хлорид має антисептичну дію – переважно місцеву; антибактеріальну дію – головним чином відносно грамнегативних та грампозитивних мікроорганізмів, переважно відносно гноєтворних збудників та стійких до антибіотиків штамів (піогенні стрептококи, Borreia і т.п.); протигрибкову дію – головним чином проти Candida albicans, деяких видів Trychophyton та епідермофітів. Не виявляє активності проти Mycobacterium. Антибактеріальна дія обумовлена денатурацією білків і ферментів збудників, шляхом розчинення і деполімерізації, а також гліколізом і інактивацію дегідрогеназ – дія оборотна, однак довготривалий контакт із збудником інактивує їх необоротно; порушення синтезу білків на рівні рибосом; цитоліз клітинної мембрани. Поверхневоактивна катіонна дія лежить в основі його бактеріостатичної активності, яка сильніша відносно грампозитивних, ніж по відношенню до грамнегативних мікроорганізмів.

Аскорбінова кислота, що входить до складу препарату, діє на внутрішньоклітинні процеси окислення і відновлення; збільшує синтез специфічних антибактеріальних антитоксинів та покращує функції ретикулоендотелію; зменшує проникність клітинних мембран, покращує стан капілярів судинної стінки та обмежує ексудативні, запальні і алергічні реакції.

Стійкість мікроорганізмів до Ефізолу розвивається повільно, при довготривалому прийомі (більш ніж 15 – 20 діб). Стійкість розвивається швидше відносно мікроорганізмів, стійких до пеніциліну, стрептоміцину і сульфонаміду, в меншому ступені до грампозитивних мікроорганізмів та грибів.

Показання для застосування.

Місцеве антисептичне лікування запальних процесів ротової порожнини і горла, спричинених чутливими до препарату збудниками (катаральні, виразкові, фіброзні гінгівіти, афтозні стоматити, кандидоз (пліснявка), фарингіти, тонзиліти, ларингіти і глосити).

Профілактика інфекцій до та після оперативних втручань в порожнині рота і горла.

Спосіб застосування та дози.

Рекомендовані дози для дорослих та дітей старше 10 років.

Застосовують по 1 таблетці для розсмоктування через кожні 2–3 години (не більше 8–10 таблеток за добу).

Рекомендовані дози для дітей віком від 4 до 10 років.

Застосовують по ½ таблетки для розсмоктування через кожні 2–3 години (не більше 4–5 таблеток на добу).

Таблетки не розжовують. Після прийому пацієнту рекомендується не їсти і не пити протягом 30 хвилин.

Лікування рекомендується продовжувати ще протягом 1–2 діб після зникнення симптомів захворювання. Загальна тривалість лікування не повинна перевищувати 5–7 діб (виникає небезпека порушення розвитку нормальної бактеріальної флори в порожнині рота і в горлі).

Побічна дія. Препарат зазвичай переноситься добре, повідомлень про серйозні побічні дії не було. Проте можливі наступні небажані медикаментозні реакції:

нудота;

дуже рідко можливі алергічні реакції;

відчуття печіння і подразнення в горлі;

сухість в порожнині рота;

дисбактеріоз ротової порожнини (при довготривалому застосуванні).

 

Протипоказання. Гіперчутливість до діючої речовини або будь-якої з допоміжних речовин.

Передозування. Немає даних про випадки передозування препарату.

Особливості застосування. У зв’язку з відсутністю в препараті знеболювального компонента, його не слід використовувати при запальних процесах, що супроводжуються сильним болем у горлі. За наявності основних клінічних симптомів генералізації інфекції необхідно призначати системне антибактеріальне лікування. При появі будь-яких побічних ефектів прийом Ефізолу треба припинити і призначити інший лікарський засіб. Одночасний прийом з іншими препаратами для місцевого лікування слід проводити обережно.

Не зважаючи на низький вміст цукру, препарат у діабетиків слід застосовувати з особливою обережністю, а також контролювати показники цукру в крові.

Препарат не застосовують дітям, молодше 4 років через форму випуску та ризик розвитку аспірації.

Препарат може застосовуватись в період вагітності та під час годування груддю.

Ефізол не впливає на виконання робіт, що потребують підвищеної уваги (керування автотранспортом і робота з механізмами, що рухаються).

 Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Даних про взаємодію з лікарськими засобами немає.

При одночасному прийомі з кайєксалатом (засобом для лікування гіперкаліємії) є вірогідність розвитку важких некротичних уражень шкіри і слизових оболонок, особливо шлунково-кишкового тракту.

 

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25ºС.

Зберігати в місцях, недоступних для дітей!

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазаначеного на упаковці!

Термін придатності – 3 роки.