Аскопар инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або білого з кремуватим або рожевуватим відтінком кольору. На поверхні таблеток допускається мармуровість;

склад: 1 таблетка містить кислоти ацетилсаліцилової 0,2 г, парацетамолу 0,2 г, кофеїну 0,04 г;

допоміжні речовини: крохмаль картопляний, полівінілпіролідон низькомолекулярний медичний, кальцію стеарат.

 

Форма випуску. Таблетки.

 

Фармакотерапевтична група. Засоби, що діють на нервову систему. Аналгетики й антипіретики. Парацетамол, комбінації без психолептиків. Код АТС N02B E51.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Комбінований препарат, дія якого обумовлена компонентами, що входять до його складу. Здійснює аналгетичну, жарознижувальну, протизапальну, антиагрегантну, психостимулюючу дію. Ацетилсаліцилова кислота інгібує циклооксигеназу, порушуючи синтез простагландинів і продукцію АТФ, має протизапальну, аналгезуючу, жарознижувальну дії, гальмує агрегацію тромбоцитів. Кофеїн підвищує рефлекторну збудливість спинного мозку, збуджує дихальний і судиноруховий центри, розширює кровоносні судини кістякових м’язів, головного мозку, серця, нирок, знижує агрегацію тромбоцитів; зменшує сонливість, почуття втоми, підвищує розумову і фізичну працездатність. У даній комбінації кофеїн у малій дозі сприяє нормалізації тонусу судин мозку і прискоренню кровообігу. Парацетамол має аналгетичну, жарознижувальну і слабку протизапальну дії; пов’язані з його впливом на центр терморегуляції у гіпоталамусі і менш вираженою здатністю інгібувати синтез простагландинів у периферичних тканинах.

 

Показання для застосування. Аскопар застосовують як знеболювальний засіб при слабкому або помірно вираженому больовому синдромі (головний біль, мігрень, зубний біль, невралгія, біль у м’язах і суглобах, болі при порушеннях менструального циклу), а також як жарознижувальний засіб при інфекційно-запальних захворюваннях, що супроводжуються підвищенням температури.

 

Спосіб застосування та дози. Призначають дорослим внутрішньо по 1 таблетці, 2 - 3 рази на день після їди, запиваючи невеликою кількістю води. Вища добова доза - 6 таблеток Аскопару в 3 прийоми.

Курс лікування залежить від ефективності терапії і, як правило, не повинен перевищувати 10 днів.

За необхідності після перерви в 7 - 10 днів курс можна повторити.

Дітям від 5 до 7 років призначають по ¼ таблетки 2 рази на добу; 7 - 10 років – по ½ таблетки 2 - 3 рази на добу.

Побічна дія. Препарат звичайно добре переноситься хворими. Побічні ефекти в більшості випадків незначні, мають минущий характер і не вимагають припинення лікування.

В окремих випадках можуть спостерігатися алергічні реакції (шкірний свербіж, кропив’янка), виразково-геморагічні ушкодження шлунка і 12-палої кишки (біль у епігастральній ділянці, поява крові у випорожненнях), загострення бронхіальної астми, загострення гепатиту, гломерулонефриту.

 

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату, виразкова хвороба шлунка та 12-палої кишки, шлунково-кишкові кровотечі, зниження швидкості зсідання еритроцитів, тяжкі порушення функції печінки і нирок, перший триместр вагітності.

 

Передозування. Симптоми: блідість шкірних покривів, нудота, блювання.

Лікування: Відміна препарату, лікування симптоматичне.

 

Особливості застосування. З обережністю застосовувати при подагрі, захворюваннях нирок, дітям молодше 12 років з гіпертермією на фоні вірусних захворювань (ризик розвитку синдрому Рейє).

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Посилює дію гепарину, пероральних антикоагулянтів, резерпіну, стероїдних гормонів і протидіабетичних засобів. Одночасне призначення з іншими НПЗЗ, метотрексатом збільшує ризик розвитку побічних ефектів. Зменшує ефективність спіронолактону, фуросеміду, гіпотензивних засобів, протиподагричних засобів, що сприяють виведенню сечової кислоти. Барбітурати, рифампіцин, саліциламід, протиепілептичні препарати та інші стимулятори мікросомального окислювання сприяють утворенню токсичних метаболітів парацетамолу, що впливають на функцію печінки. Метоклопромід прискорює всмоктування парацетамолу. Під впливом парацетамолу час виведення хлорамфеніколу збільшується у 5 разів. При повторному прийомі парацетамол може посилити дію антикоагулянтів (похідних дикумарину). Кофеїн прискорює всмоктування ерготаміну. Одночасний прийом таблеток Аскопар і етанолу підвищує ризик розвитку гепатотоксичних ефектів.

 

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці, при температурі не вище 25°С.

Термін придатності - 3 роки.