Алмагель® НЕО инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: суспензія білого або майже білого кольору зі смаком та запахом апельсина;

склад: 5 мл суспензії містять

алюмінію гідроксиду гелю в перерахуванні на алюмінію гідроксид 340 мг;

магнію гідроксиду пасти в перерахуванні на магнію гідроксид 395 мг;

емульсії симетикону в перерахуванні на полідиметилсилоксан 36 мг;

допоміжні речовини: розчин пероксиду водню, сорбіт Е 420, натрію сахарин, гідроксіетилцелюлоза, кислоти лимонної моногідрат, етилпарагідроксибензоат Е 214, пропілпарагідроксибензоат Е 216, пропіленгліколь, макроголь 400, ароматизатор апельсиновий, етанол, вода очищена.

Форма випуску. Суспензія для перорального застосування.

Фармакотерапевтична група. Антациди. Комбінації простих солей і вітрогінні (антифлатуленти). Код АТС А02АF02.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Алмагель® Нео - збалансований гель алюмінію гідроксиду та магнію гідроксиду у комбінації з вітрогінним компонентом - симетиконом. Чинить тривалу антацидну дію, виявляє м'який проносний ефект, усуває запори та знижує метеоризм у хворих із виразкою шлунка.

Нейтралізуюча дія та цитопротективна активність препарату забезпечують захист слизової оболонки шлунка та її загоювання при ушкодженні.

Компоненти препарату добре дисперговані, завдяки чому збільшується їх активна поверхня, забезпечується більш тісний контакт з поверхнею слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки, уповільнюється евакуація вмісту шлунка та подовжується нейтралізуюча дія.

Цитопротекторна активність не залежить від кислотонейтралізуючої властивості, а пов'язана з активацією синтезу простагландинів, які стимулюють секрецію слизу та бікарбонатів зі слизової оболонки шлунка.

Зважаючи на здатність препарату зв'язувати жовчні кислоти та лізолецитин, а також чинити гастропротекторну дію, Алмагель® Нео можна застосовувати для лікування дуодентального езофагіту.

Симетикон, який входить до складу препарату, сприяє усуненню метеоризму.

Симетикон є стабільною силіконовою сполукою, яка не всмоктується з травного каналу, спричиняє природне вивільнення газів та їх поглинання стінками кишечнику.

Симетикон чинить свою дію у просвіті тонких кишок і виводиться з організму в незміненому вигляді.

Фармакокінетика. Алюмінію гідроксид нейтралізує соляну кислоту в шлунку, утворюючи алюмінію хлорид. Під впливом лужного середовища кишечнику останній перетворюється в лужні солі алюмінію, які погано всмоктуються та виводяться з калом. При нормальній функції нирок сироватковий рівень алюмінію практично не змінюється.

Близько 10 % магнію з магнію гідроксиду всмоктується з кишечнику. Магнію гідроксид нейтралізує соляну кислоту в шлунку та перетворюється у магнію карбонат, причому концентрація іонів магнію в крові майже не змінюється.

У хворих з хронічною нирковою недостатністю рівень іонів алюмінію та магнію може підвищитись до токсичних значень унаслідок порушення їх виведення.

Показання для застосування. Захворювання травного тракту, які перебігають з підвищеною або нормальною кислотністю шлункового соку та з підвищеним газоутворенням.

Препарат застосовують самостійно або в комбінації з іншими лікарськими засобами при:

гастриті та дуоденіті;

пептичній виразці шлунка та дванадцятипалої кишки;

пептичних ерозіях;

рефлюкс-езофагіті;

дуоденогастральному рефлюксі;

невиразковій диспепсії;

дискомфорті внаслідок підвищеного газоутворення.

Спосіб застосування та дози.

Алмагель® Нео застосовують для лікування дорослих та дітей старше 14 років.

Препарат не розводять. Не рекомендоване вживання будь-якої рідини протягом 30 хв після прийому лікарського засобу.

Перед застосуванням Алмагель® Нео ретельно збовтують.

Для швидкого усунення печії, болю, відчуття печіння та важкості в шлунку застосовують 2-3 мірні ложки (10 - 15 мл суспензії) 4 рази на добу, через годину після їди та ввечері перед сном. Після досягнення необхідного ефекту дозу зменшують до 10 мл 4 рази на добу.

Максимальну добову дозу (60 мл суспензії) можна застосовувати не довше 4 тижнів.

Побічна дія. При застосуванні препарату можуть спостерігатися зміна смаку (відчуття присмаку крейди), нудота, блювання, діарея, зміна кольору калових мас. Тривале застосування Алмагелю® Нео або прийом високих доз можуть спричинити синдром дефіциту фосфору (втрата апетиту, м'язова слабкість, зменшення маси тіла) та тривалий запор через вміст алюмінію, а у хворих з нирковою недостатністю можуть виникнути нейротоксичність, остеомаляції, остеопороз, гіпермагніємія та порушення електролітного балансу.

Протипоказання.

- Гіперчутливість до будь-яких діючих та/або допоміжних речовин, які входять до складу

 лікарського засобу;

- тяжкі порушення функції нирок через небезпеку розвитку магніємії та підвищення

 сироваткових концентрацій алюмінію;

- кишкова непрохідність;

- підозра на апендицит;

- кровотечі з травного каналу нез'ясованого походження;

- виразковий коліт;

- стани, які спричиняють порушення водно-електролітного балансу.

Передозування. Тривале застосування Алмагелю® Нео може спричинити гіпермагніємію, незважаючи на те, що препарат майже не всмоктується з травного каналу. Симптоми передозування проявляються швидкою стомлюваністю, почервонінням обличчя, виснаженням, м'язовою слабкістю та неадекватною поведінкою.

Необхідно терміново припинити застосування препарату та провести симптоматичне лікування.

Особливості застосування. Препарат звичайно добре переноситься, але, незважаючи на це, необхідно з обережністю застосовувати його хворим з порушенням функції печінки, а також при хворобі Альцгеймера.

Вагітність і годування груддю.

У період вагітності та годування груддю Алмагель® Нео застосовують тільки за призначенням лікаря у разі, якщо очікувана користь для матері переважає можливий ризик для плода дитини.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами або працювати зі складними механізмами.

Немає даних щодо негативного впливу на здатність керувати транспортними засобами або працювати зі складними механізмами.

Однак необхідно зважати, що кожна разова доза (5 мл) лікарського засобу містить:

- 113 мг етанолу, наявність якого може негативно вплинути на стан пацієнтів із захворюваннями печінки та мозку, в осіб з алкогольною залежністю, епілепсією, у вагітних та жінок, які годують груддю;

 - 475 мг сорбітолу, який протипоказаний при природженій непереносимості фруктози і може спричинювати подразнення шлунка та діарею. Допоміжні речовини пропілпарагідроксибензоат та етилпарагідроксибензоат можуть спричинити кропив'янку. Звичайно ці реакції уповільненого типу. Іноді можливий розвиток алергічних реакцій негайного типу, у тому числі бронхоспазму. Під час лікування хворих з нирковою недостатністю необхідно контролювати в динаміці показники стану нирок, сироватковий рівень алюмінію та магнію.

При тривалому застосуванні препарату необхідно забезпечити надходження до організму достатньої кількості фосфору, тому що алюмінію гідроксид зв'язується з фосфатами та знижує їх всмоктування з травного каналу. Підвищується виведення кальцію із сечею, що може призвести до порушень кальцієво-фосфатної рівноваги та створити умови для розвитку остеомаляції.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Алмагель® Нео зменшує всмоктування каптоприлу, дигоксину, пропранололу, антибіотиків групи тетрацикліну, Н2-блокаторів, пероральних залізовмісних препаратів, ізоніазиду, пеніциламіну, фенотіазивних препаратів, кетоконазолу. Зважаючи на це, перелічені лікарські засоби приймають за 2 години до або через 2 години після застосування Алмагелю® Нео.

Препарат не застосовують одночасно з хінолінами.

Алмагель® Нео може порушити виведення хінідину з проявами хінідинової токсичності, особливо у хворих з нирковою недостатністю.

Одночасне застосування з холінергічними засобами знижує їх ефективність.

При застосуванні з цитратами може виникнути системний алкалоз, підвищитись всмоктування алюмінію та розвинутись алюмінієва токсичність, особливо у хворих з нирковою недостатністю.

Застосування Алмагелю® Нео разом з лікарськими засобами, які мають кишковорозчинну оболонку, може призвести до більш швидкого розчинення оболонки та подразнення шлунка і дванадцятипалої кишки.

Препарат може знизити всмоктування фолієвої кислоти.

Одночасне застосування з саліцилатами спричиняє значне зниження рівня саліцилатів у сироватці крові. При комбінованому застосуванні з левотироксином можливе зменшення його гормональної дії. Пірензепин посилює та подовжує дію Алмагелю® Нео.

Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Не заморожувати!

Після першого розкриття первинної упаковки суспензію можна зберігати протягом 30 днів у зазначених умовах.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Термін придатності – 2 роки.