Дипрофол 10 мг инструкция, аналоги и состав

Показания: Для індукції та підтримання загальної анестезії. Для забезпечення седативного ефекту у пацієнтів, яким проводять штучну вентиляцію легень в умовах реанімації. Для забезпечення седативного ефекту при проведенні хірургічних і діагностичних процедур.
Форма випуска: Емульсія для ін’єкцій 1 % по 20 мл в ампулах № 5, по 50 мл у флаконах № 1 (пакування із форми in bulk фірми-виробника Synthon B.V., Нідерланди або Synthon Hispania, S.L., Іспанія (на виробничій дільниці Fresenius Kabi Austria GmbH, Австрія)
Производитель, страна: ПАТ "Фармак", Україна
Действующее вещества: 1 мл емульсії містить пропофолу 10 мг
МНН: Propofol - Пропофол
Регистрация: UA/12758/01/01з 15.02.2013 по 15.02.2018. Приказ 128 від 15.02.2013
Код АТХ:

Склад:

діюча речовина: рropofol;

1 мл емульсії містить пропофолу 10 мг;

допоміжні речовини: олія соєва, лецитин яєчний, гліцерин, кислота олеїнова, натрію гідроксид, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма.Емульсія для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група.

Засоби для загальної анестезiї. Код АТС N01A X10.

Клінічні характеристики.

Показання.

 • Для індукції та підтримання загальної анестезії.
 • Для забезпечення седативного ефекту у пацієнтів, яким проводять штучну вентиляцію легень в умовах реанімації.
 • Для забезпечення седативного ефекту при проведенні хірургічних і діагностичних процедур.

Протипоказання.

 • Пацієнтам з відомою гіперчутливістю до пропофолу або до будь-якої з допоміжних речовин.
 • Дітям віком до 1 місяця (для індукції та підтримання загальної анестезії).
 • Дипрофол® протипоказаний для забезпечення седативного ефекту при інтенсивній терапії пацієнтам віком до 16 років.
 • Дипрофол® не рекомендується для забезпечення седативного ефекту дітям, оскільки безпека та ефективність препарату не підтверджені.
 • До складу Дипрофолу® входить соєва олія, тому препарат не слід застосовувати пацієнтам з гіперчутливістю до арахісу або сої.

Спосіб застосування та дози.

Індукція загальної анестезії

Дорослі

Незалежно від того, проведено чи не проведено премедикацію пацієнту, рекомендується титрувати дозу препарату Дипрофол® (у вигляді болюсної ін’єкції або інфузії приблизно 4 мл (40 мг) кожні 10 секунд для дорослих пацієнтів із задовільним станом здоров’я) залежно від реакції хворого до появи клінічних ознак анестезії. Для більшості дорослих пацієнтів віком до 55 років доза препарату Дипрофол® становить 1,5-2,5 мг/кг. Необхідну загальну дозу можна знизити шляхом зменшення швидкості введення (від 2 до 5 мл (від 20 до 50 мг/хв)). Для пацієнтів віком від 55 років потрібна, як правило, нижча доза. Пацієнтам III і IV класів за шкалою ASA (Американського товариства анестезіологів) слід вводити препарат з меншою швидкістю (приблизно 2 мл (20 мг) кожні 10 секунд).

Пацієнти літнього віку

Для пацієнтів літнього віку для індукції анестезії необхідні нижчі дози препарату.

При зменшенні дози слід враховувати фізичний стан і вік пацієнта. Зменшену дозу слід вводити з меншою швидкістю і титрувати залежно від відповіді пацієнта.

Діти

Дипрофол® не рекомендується для індукції анестезії дітям віком до 1 місяця.

При застосуванні як вступної анестезії дітям Дипрофол® рекомендовано вводити повільно до появи клінічних ознак анестезії. Дозу слід коригувати відповідно до віку та/або маси тіла. Для більшості дітей віком від 8 років для індукції анестезії необхідно, як правило, приблизно 2,5 мг/кг препарату Дипрофол®. Для дітей віком до 8 років необхідна доза може бути вищою. Нижча доза рекомендується для дітей III і IV класів за ASA.

Підтримання загальної анестезії

Дорослі

Анестезію можна підтримувати шляхом введення препарату Дипрофол® у вигляді постійної інфузії або повторних болюсних ін’єкцій для попередження клінічних ознак недостатньої анестезії. Нормалізація стану після анестезії відбувається, як правило, швидко, тому важливо підтримувати введення препарату Дипрофол® до закінчення процедури.

Постійна інфузія

Необхідна швидкість введення значно варіює залежно від індивідуальних особливостей пацієнтів, але, як правило, швидкість у межах 4-12 мг/кг/годину забезпечує підтримання адекватної анестезії.

Повторні болюсні ін’єкції

Якщо техника застосування включає повторні болюсні ін’єкції, то вводять зростаючі дози від 25 мг (2,5 мл) до 50 мг (5 мл) відповідно до клінічної необхідності.

Пацієнти літнього віку

Для пацієнтів літнього віку для підтримання анестезії швидкість інфузії або цільову концентрацію також слід зменшувати. Для пацієнтів III і IV класу за ASA буде необхідним додаткове зниження дози і швидкості введення. Пацієнтам літнього віку не слід застосовувати швидке болюсне введення (разове або повторне), оскільки це може призводити до пригнічення роботи серця і дихання.

Діти

Дипрофол® не рекомендується для підтримання анестезії у дітей віком до 1 місяця.

Анестезію можна підтримувати шляхом введення препарату Дипрофол® у вигляді інфузії або повторних болюсних ін’єкцій для попередження клінічних ознак недостатньої анестезії. Необхідна швидкість введення значно варіює залежно від індивідуальних особливостей пацієнтів, але швидкість у межах 9-15 мг/кг/годину, як правило, забезпечує підтримання адекватної анестезії.

Для дітей віком до 3 років порівняно зі старшими дітьми можуть бути необхідними вищі дози препарату у рамках діапазону рекомендованих доз. Дозу слід коригувати індивідуально і з особливою увагою контролювати адекватність анестезії.

Не слід перевищувати максимальну тривалість введення препарату, що становить приблизно 60 хв, за винятком випадків специфічного показання для тривалішого застосування, наприклад, при злоякісній гіпертермії, коли застосування інгаляційних засобів для наркозу неприпустиме.

Забезпечення седативного ефекту під час інтенсивної терапії

Дорослі

Для забезпечення седативного ефекту під час інтенсивної терапії рекомендується вводити препарат Дипрофол® шляхом постійної інфузії. Швидкість інфузії повинна залежати від необхідної глибини седативного ефекту. Для більшості пацієнтів достатній седативний ефект може бути досягнутий при введенні препарату Дипрофол® у дозі 0,3-4 мг/кг/год. Верхня межа швидкості проведення інфузії для забезпечення седативного ефекту в умовах реанімації не повинна перевищувати 4 мг/кг/год, за винятком випадків, коли користь переважає ризики.

Препарат Дипрофол® не показаний для забезпечення седативного ефекту при інтенсивній терапії пацієнтів віком до 16 років.

Препарат Дипрофол® можна розводити 5 % розчином глюкози (див. нижче таблицю щодо розведення та одночасного застосування).

Рекомендовано перевіряти рівні ліпідів у крові при застосуванні препарату Дипрофол® пацієнтам з особливим ризиком розвитку підвищення рівнів жирів. Введення препарату Дипрофол® слід відповідно коригувати, якщо моніторинг вказує на недостатнє виведення жирів з організму. Якщо пацієнту одночасно вводять внутрішньовенно інший засіб, що містить ліпіди, слід зменшити дозу препарату, враховуючи кількість ліпідів, що поступила в організм при інфузії Дипрофолу®.

1 мл препарату Дипрофол® містить приблизно 0,1 г жирів.

Якщо тривалість забезпечення седативного ефекту перевищує 3 дні, рівні ліпідів слід перевіряти в усіх пацієнтів.

Пацієнти літнього віку

Якщо препарат Дипрофол® застосовують для забезпечення седативного ефекту, швидкість інфузії також слід зменшити. Для пацієнтів ІІІ і IV класу за ASA необхідне додаткове зниження дози і швидкості введення препарату. Пацієнтам літнього віку не слід застосовувати швидке болюсне введення (разове або повторне), оскільки це може призводити до пригнічення роботи серця і дихання.

Діти

Препарат Дипрофол® протипоказаний для забезпечення седативного ефекту у дітей віком до 16 років, яким проводиться штучна вентиляція легень при інтенсивній терапії.

Швидкість введення дози Дипрофолу® для забезпечення седативного ефекту в умовах реанімації у дітей не повинна перевищувати рекомендовану, за винятком випадків, коли користь переважає ризики.

Забезпечення седативного ефекту при проведенні хірургічних або діагностичних процедур

Дорослі

Для забезпечення седативного ефекту при проведенні хірургічних або діагностичних процедур швидкість введення препарату слід підбирати індивідуально і титрувати залежно від клінічної відповіді.

Для більшості пацієнтів для настання седативного ефекту необхідне введення від 0,5 до 1 мг/кг протягом 1-5 хвилин.

Підтримання седативного ефекту можна забезпечувати шляхом титрування інфузії препарату Дипрофол® до необхідного рівня вираженості седативного ефекту; для більшості пацієнтів необхідно від 1,5 до 4,5 мг/кг/год. Крім інфузії можна проводити болюсне введення від 10 до 20 мг, якщо необхідне швидке настання глибокого седативного ефекту. Для пацієнтів ІІІ і ІV класу за ASA може бути необхідним зниження дози і швидкості введення препарату.

Пацієнти літнього віку

Якщо препарат Дипрофол® застосовують для забезпечення седативного ефекту, швидкість інфузії або цільову концентрацію також слід зменшувати. Для пацієнтів ІІІ і ІV класу за ASA необхідне додаткове зниження дози і швидкості введення. Пацієнтам літнього віку не слід застосовувати швидке болюсне введення (разове або повторне), оскільки це може призводити до пригнічення роботи серця і дихання.

Діти

Препарат Дипрофол® не рекомендується для забезпечення седативного ефекту у дітей, оскільки безпека та ефективність препарату не підтверджені.

Застосування

Препарат Дипрофол® не чинить аналгетичної дії і тому, як правило, окрім препарату Дипрофол® необхідне введення додаткових аналгетичних засобів.

Для проведення інфузії препарат Дипрофол® можна застосовувати нерозведеним, використовуючи скляні контейнери, пластмасові шприци, або розведеним тільки 5 % розчином глюкози (для внутрішньовенних інфузій, Бр. Фарм.) у мішках із ПВХ для інфузій або скляних флаконах для інфузій. Розведення, співвідношення якого не повинно перевищувати 1:5 (2 мг пропофолу на 1 мл), слід проводити в асептичних умовах безпосередньо перед введенням; розчин слід використати протягом 6 годин після розведення.

При застосуванні розведеного препарату Дипрофол® рекомендується, щоб об’єм 5 % розчину глюкози, видалений із мішка для інфузій під час процесу розведення, повністю заміщувався об’ємом емульсії препарату Дипрофол® (див. нижче таблицю щодо розведення та одночасного застосування).

Розведений препарат можна вводити з використанням різних технік контролю проведення інфузії, але застосування тільки набору для інфузії не дає можливості повністю уникнути випадкового неконтрольованого інфузійного введення великих об’ємів розведеного препарату Дипрофол®. Бюретки, лічильники крапель або дозуючі насоси завжди повинні входити до складу лінії для інфузії. Ризик неконтрольованої інфузії слід завжди враховувати при розрахунку максимального об’єму препарату Дипрофол® у бюретці.

При застосуванні нерозведеного препарату Дипрофол® для підтримання анестезії рекоменується для контролю швидкості введення завжди використовувати таке устаткування як шприцевий насос або волюметричний інфузійний насос.

Препарат Дипрофол® можна вводити через Y-подібний конектор, встановлений поряд з місцем ін’єкції, при інфузії таких препаратів:

 • 5 % розчин глюкози для внутрішньовенних інфузій;
 • 0,9 % розчин натрію хлориду для внутрішньовенних інфузій;
 • 4 % розчин декстрози з 0,18 % розчином натрію хлориду для внутрішньовенних інфузій.

Препарат Дипрофол® можна попередньо змішувати з альфентанілом для ін’єкцій, що містить 500 мкг/мл альфентанілу, в об’ємному співвідношенні від 20:1 до 50:1. Суміші слід готувати в асептичних умовах і використати протягом 6 годин після приготування.

Для зменшення больових відчуттів на початку введення препарат Дипрофол® можна змішати з 0,5 % або 1 % розчином лідокаїну для ін'єкцій, що не містить консервантів (див. нижче таблицю щодо розведення та одночасного застосування). У цьому випадку слід проводити попередні шкірні проби на переносимість лідокаїну.

Вказівки щодо цільових концентрацій пропофолу наведені нижче. У зв'язку з індивідуальними відмінностями фармакокінетики і фармакодинаміки пропофолу пацієнтам, незалежно від того, чи проведено їм премедикацію, цільову концентрацію пропофолу слід титрувати залежно від клінічної відповіді з метою досягнення необхідної глибини анестезії.

Індукція і підтримання загальної анестезії

У дорослих пацієнтів віком до 55 років анестезія, як правило, може бути індукована цільовими концентраціями пропофолу у діапазоні від 4 до 8 мкг/мл. Початкова цільова концентрація 4 мкг/мл рекомендована для пацієнтів, яким проведено премедикацію, а концентрація 6 мкг/мл – для пацієнтів, яким не проводилась премедикація. Час індукції при даних цільових концентраціях знаходиться у межах, як правило, 60-120 секунд. Вищі цільові концентрації призведуть до швидшої індукції анестезії, але можуть спричинити більш виражене пригнічення гемодинаміки і дихання.

Меншу початкову цільову концентрацію слід застосовувати пацієнтам віком від 55 років і пацієнтам III і IV класів за ASA. Цільову концентрацію надалі можна поступово збільшувати на величину від 0,5 до 1 мкг/мл з інтервалами в 1 хвилину для досягнення поступової індукції анестезії.

Як правило, необхідна додаткова аналгезія, і величина, на яку можна знижувати цільові концентрації для підтримання анестезії, залежатиме від кількості аналгетиків, що застосовуються одночасно. Цільові концентрації пропофолу у межах від 3 до 6 мкг/мл зазвичай підтримують достатній рівень анестезії.

Прогнозована концентрація пропофолу для пробудження перебуває, як правило, у межах від 1 до 2 мкг/мл і залежить від рівня аналгезії у період підтримання наркозу.

Забезпечення седативного ефекту під час інтенсивної терапії

Зазвичай необхідні цільові концентрації пропофолу в крові в діапазоні 0,2-2 мкг/мл. Введення препарату слід розпочинати з низької цільової концентрації, яку слід титрувати залежно від реакції пацієнта для досягнення необхідної глибини седативного ефекту.

Розведення препарату Дипрофол® і одночасне застосування з іншими лікарськими засобами або інфузійними розчинами (див. також розділ «Додаткові застереження»)

Метод одночасного застосування

Добавка або розчинник

Приготування

Застереження

Попереднє змішування

5 % розчин глюкози для внутрішньовенних інфузій

Змішати 1 частину препарату Дипрофол® і 4 частини 5 % розчину глюкози для внутрішньовенних інфузій у мішках з ПВХ для інфузій або у скляних флаконах для інфузій. При розведенні у мішках з ПВХ рекомендується, щоб мішок був повним, а розведений розчин готувати шляхом видалення частини об'єму розчину для інфузії із заміщенням еквівалентним об'ємом препарату Дипрофол®.

Готують в асептичних умовах безпосередньо перед застосуванням. Суміш зберігає стабільність протягом 6 годин.

Лідокаїну гідрохлорид для ін’єкцій (0,5 % або 1 % без консервантів)

Змішати 20 частин препарату Дипрофол® і 1 частину 0,5 % або 1 % розчину лідокаїну гідрохлориду для ін'єкцій.

Готувати суміш в асептичних умовах, безпосередньо перед застосуванням. Застосовувати тільки для індукції.

Альфентаніл для ін’єкцій (500 мкг/мл)

Змішати препарат Дипрофол® з альфентанілом для ін’єкцій у об’ємному співвідношенні від 20:1 до 50:1.

Готувати суміш в асептичних умовах; застосовувати протягом 6 годин після приготування.

Одночасне введення через Y-подібний

конектор

5 % розчин декстрози для внутрішньовенного введення

Одночасне введення здійснювати за допомогою Y-подібного

конектора

Розташовувати

Y-подібний

конектор поряд з місцем ін’єкції.

0,9 % розчин натрію хлориду для внутрішньовенних інфузій

Див. вище.

Див. вище.

4 % розчин декстрози з 0,18 % розчином натрію хлориду для внутрішньовенних інфузій

Див. вище.

Див. вище.

Побічні реакції.

Загальні

Індукція анестезії, як правило, проходить плавно, з мінімальними ознаками збудження. Найчастіше повідомлялося про фармакологічно передбачувані для анестезуючих засобів побічні реакції, такі як артеріальна гіпотензія. Враховуючи характер анестезії та стан пацієнтів, яким проводиться інтенсивна терапія, реакції, про які повідомлялося, можуть бути пов’язані з процедурами, що проводились, або зі станом пацієнтів.

Побічні ефекти за частотою виникнення класифікують за такими категоріями: дуже часто (> 1/10); часто (> 1/100 і < 1/10); нечасто (> 1/1000 і < 1/100); рідко (> 1/10 000 і < 1/1000); дуже рідко (< 1/10 000).

Порушення загального стану та стани, пов’язані зі способом застосування препарату: дуже часто – місцевий біль при введенні (може бути мінімізований шляхом введення у великі вени передпліччя і ліктьової ямки, а також шляхом додавання розчину лігнокаїну); часто – симптоми відміни у дітей (після раптового припинення введення препарату Дипрофол® під час проведення інтенсивної терапії).

З боку судинної системи: часто – артеріальна гіпотензія (рідко при артеріальній гіпотензії може бути необхідним внутрішньовенне введення розчинів та зменшення дози Дипрофолу®), приливи крові у дітей (після раптового припинення введення препарату Дипрофол® під час проведення інтенсивної терапії); нечасто – тромбоз і флебіт.

З боку серця: часто – брадикардія (серйозна брадикардія виникає рідко, були поодинокі повідомлення про асистолію) ; дуже рідко – набряк легенів.

З боку дихальної системи: часто – тимчасове апное під час індукції.

З боку шлунково-кишкового тракту: часто – нудота і блювання протягом фази відновлення; дуже рідко – панкреатит.

З боку нервової системи: часто – головний біль протягом фази відновлення; рідко – епілептиформні рухи, включаючи судоми і опістотонус під час введення, підтримання і відновлення стану; дуже рідко – післяопераційна непритомність.

З боку кістково-м’язової системи та сполучної тканини: дуже рідко – рабдоміоліз (коли пропофол застосовували у дозах понад 4 мг/кг/год пацієнтам для досягнення седативного ефекту в умовах реанімації).

Травми, отруєння і ускладнення процедур: дуже рідко – післяопераційна гарячка.

З боку сечовидільної системи: дуже рідко – зміна кольору сечі після тривалого введення.

З боку імунної системи: дуже рідко – анафілаксія (може включати ангіоневротичний набряк, бронхоспазм, еритему і артеріальну гіпотензію).

З боку репродуктивної системи і молочних залоз: дуже рідко – сексуальне розгальмування.

Повідомлялося про набряк легенів, артеріальну гіпотензію, асистолію, брадикардію і судоми. Рідко спостерігались рабдоміоліз, метаболічний ацидоз, гіперкаліємія або серцева недостатність, іноді з летальним наслідком, при застосуванні пропофолу у дозах понад 4 мг/кг/год для досягнення седативного ефекту в умовах реанімації.

Повідомлення стосовно неліцензійного застосування препарату Дипрофол® для індукції анестезії новонародженим вказують на те, що може розвиватись пригнічення роботи серця і дихання при застосуванні режиму дозування для дітей.

Місцеві

Місцевий біль, що може виникати протягом початкової фази анестезії препаратом Дипрофол®, можна мінімізувати шляхом одночасного введення лігнокаїну (див. розділ «Спосіб застосування та дози»), а також шляхом введення у великі вени передпліччя і ліктьової ямки. Тромбоз і флебіт спостерігаються рідко. Клінічні випадки екстравазації і дослідження на тваринах вказують на мінімальну реакцію з боку тканин. Внутрішньоартеріальні ін’єкції тваринам не спричиняли місцевих реакцій з боку тканин.

Передозування.

Випадкове передозування, ймовірно, призводитиме до пригнічення серцевої діяльності та дихання. У разі пригнічення дихання слід провести штучну вентиляцію легенів із застосуванням кисню. При пригніченні серцево-судинної діяльності голову пацієнта слід опустити донизу, а при тяжкому стані застосовують замінники плазми крові і пресорні засоби.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Безпека застосування препарату Дипрофол® у період вагітності не встановлена. Тому Дипрофол® не слід застосовувати у період вагітності, за винятком випадків нагальної потреби. Однак Дипрофол® застосовували при перериванні вагітності у І триместрі.

Препарат Дипрофол® проникає через плаценту і може призводити до неонатальної депресії.

Препарат не слід застосовувати для анестезії в акушерстві, за винятком випадків нагальної потреби.

У випадках введення препарату Дипрофол® жінкам, які годують груддю, безпека для новонароджених не була встановлена. На час застосування препарату годування груддю слід припинити і розпочати його не раніше ніж через 24 години після припинення застосування препарату.

Діти.

Детальну інформацію див. у розділі «Спосіб застосування та дози».

Препарат Дипрофол® не рекомендується для застосування при загальній анестезії дітям віком до 1 місяця. Безпека і ефективність застосування препарату Дипрофол® для забезпечення (фонового) седативного ефекту у дітей віком до 16 років не підтверджені. Хоча причинного взаємозв’язку не встановлено, при неліцензійному застосуванні повідомлялося про серйозні побічні реакції при (фоновій) седації у пацієнтів віком до 16 років (включаючи випадки з летальним наслідком). Зокрема такими реакціями були метаболічний ацидоз, гіперліпідемія, рабдоміоліз і/або серцева недостатність. Указані реакції найчастіше спостерігались у дітей з інфекціями респіраторного тракту, які отримували препарат у дозах, що перевищували рекомендовані для дорослих для забезпечення седативного ефекту при інтенсивній терапії.

Особливості застосування.

Препарат Дипрофол® повинні вводити анестезіологи або, у відповідних ситуаціях, лікарі, які пройшли підготовку з надання допомоги хворим під час інтенсивної терапії. Стан пацієнтів слід постійно контролювати, а обладнання для підтримання прохідності дихальних шляхів, для проведення штучної вентиляції легенів, для збагачення киснем, а також інші реанімаційні засоби повинні бути постійно готові до використання. Препарат Дипрофол® не повинен вводити персонал, який проводить діагностичну або хірургічну процедуру.

При застосуванні препарату Дипрофол® для забезпечення седативного ефекту під час проведення оперативних або діагностичних процедур, стан пацієнта необхідно постійно контролювати для виявлення ранніх ознак артеріальної гіпотензії, обструкції дихальних шляхів і недостатнього насичення крові киснем.

Як і при застосуванні інших седативних засобів, при застосуванні препарату Дипрофол® для забезпечення седативного ефекту під час проведення оперативних процедур у пацієнта можуть виникати мимовільні рухи. Протягом проведення процедур, що вимагають нерухомості пацієнта, такі мимовільні рухи можуть бути небезпечними для ділянки оперативного втручання.

Як і при застосуванні інших анестетиків і седативних препаратів для внутрішньовенного введення, пацієнтів слід попередити не вживати алкоголь принаймні протягом 8 годин до і після введення препарату Дипрофол®.

Препарат Дипрофол® слід з обережністю застосовувати як седативний засіб пацієнтам, яким проводять певні процедури, при яких спонтанні рухи є особливо протипоказаними, наприклад при хірургії ока.

Як і при застосуванні інших седативних препаратів для внутрішньовенного введення, при одночасному призначенні препарату Дипрофол® і таких депресантів центральної нервової системи, як потужні аналгетики, седативний ефект може бути більш вираженим; також слід пам’ятати про можливість пригнічення дихальної і серцево-судинної системи.

Слід дотримуватись особливої обережності під час болюсного введення з метою проведення оперативних процедур у пацієнтів з гострою легеневою недостатністю або пригніченням дихання.

Одночасне застосування з депресантами центральної нервової системи, наприклад з алкоголем, засобами для загальної анестезії, наркотичними аналгетиками, буде призводити до більш вираженого їхнього седативного ефекту. Якщо препарат Дипрофол® застосовувати у комбінації з депресантами центральної дії для парентерального введення, може розвиватись тяжке пригнічення дихальної і серцево-судинної системи. Рекомендується вводити препарат Дипрофол® після аналгетика, а дозу слід ретельно титрувати до досягнення відповіді у пацієнта.

Протягом індукції анестезії може розвиватись артеріальна гіпотензія і тимчасове апное залежно від дози і застосування препаратів для премедикації або інших засобів.

Іноді при розвитку артеріальної гіпотензії може бути необхідним внутрішньовенне введення розчинів і зменшення швидкості введення препарату Дипрофол® протягом періоду підтримання анестезії.

Необхідно, щоб минув достатній період часу перед випискою пацієнта з лікарні для забезпечення повної нормалізації стану після загальної анестезії.

Дуже рідко після застосування препарату Дипрофол® можливий період післяопераційної непритомності, що може супроводжуватися підвищенням м’язового тонусу. Такому стану може передувати/не передувати період пробудження. Хоча відновлення стану є спонтанним, слід встановити належне спостереження за станом непритомного пацієнта.

При застосуванні препарату Дипрофол® пацієнтам з епілепсією можливий ризик виникнення судом.

Як і при застосуванні інших анестетиків для внутрішньовенного введення, з обережністю призначають препарат пацієнтам з порушеннями з боку серця, системи дихання, нирок і печінки, а також при гіповолемії, пацієнтам літнього віку або ослабленим пацієнтам.   

Ризик розвитку відносної вагусної гіперактивності може посилюватись, оскільки препарат Дипрофол® не виявляв ваголітичної активності; це асоційовано з повідомленнями про брадикардію (іноді глибоку), а також асистолію.   

Слід розглянути питання про внутрішньовенне введення антихолінергічного засобу перед індукцією анестезії або протягом підтримання анестезії, особливо у випадках, коли є вірогідність переважання вагусного тонусу або коли препарат Дипрофол® застосовують у комбінації з іншими засобами, що можуть спричиняти брадикардію.

Належну увагу слід приділяти пацієнтам з порушеннями метаболізму жирів, а також з іншими станами, що вимагають обережного застосування ліпідних емульсій.

При проведенні електроконвульсивної терапії застосування препарату не рекомендоване.

Як і при застосуванні інших анестетиків, протягом періоду відновлення можливе сексуальне розгальмування.

Також рідко повідомлялося про випадки метаболічного ацидозу, рабдоміолізу, гіперкаліємії і/або швидкопрогресуючої серцевої недостатності (іноді з летальним наслідком) у дорослих, які отримували препарат протягом більше 58 годин у дозах, що перевищували 5 мг/кг/год. Така доза перевищує максимальну дозу 4 мг/кг/год, що нині рекомендована для забезпечення седативного ефекту в умовах реанімації. У таких пацієнтів були головним чином (але не тільки) серйозні травми головного мозку з підвищеним внутрішньочерепним тиском. При серцевій недостатності у таких випадках, як правило, не спостерігалось відповіді на підтримуюче лікування інотропними засобами. Лікарям, якщо це можливо, не слід перевищувати дозу 4 мг/кг/год. При призначенні препарату слід пам’ятати про такі можливі побічні реакції і розглянути питання про зниження дози препарату Дипрофол® або переведення на альтернативний седативний засіб при появі перших ознак виникнення таких симптомів. Пацієнтам з підвищеним внутрішньочерепним тиском слід проводити відповідне лікування для підтримання тиску перфузії головного мозку протягом таких змін у лікуванні.

Додаткові застереження

Препарат Дипрофол® не містить антимікробних консервантів і може бути сприятливим середовищем для росту мікроорганізмів. Препарат слід струсити перед застосуванням. Не використовувати препарат, якщо спостерігається розділення фаз емульсії після струшування. Набирати препарат Дипрофол® слід в асептичних умовах у стерильний шприц або крапельницю безпосередньо після розкриття ампули або після розгерметизації флакона. Введення слід розпочинати негайно. Асептичні умови слід забезпечити як щодо препарату Дипрофол®, так і до обладнання для введення протягом iнфузiї. Будь-які препарати або розчини, додані в інфузійну лінію з препаратом Дипрофол®, слід вводити якнайближче до місця розташування канюлі. Препарат Дипрофол® не можна вводити через мікробіологічний фільтр.

Препарат Дипрофол® і всі шприци, що містять Дипрофол®, призначені для разового використання для кожного окремого пацієнта. При застосуванні для тривалого підтримання анестезії або забезпечення седативного ефекту при інтенсивній терапії рекомендовано систему для інфузії і резервуар з препаратом Дипрофол® через відповідні інтервали часу видаляти і заміняти.

Препарат Дипрофол® не рекомендується для застосування новонародженим для індукції і підтримання анестезії. Дані щодо застосування не за показаннями вказують на те, що коли діапазон доз для дітей (віком від 1 місяця до 16 років) застосовують новонародженим, може виникати відносне передозування, що може призводити до пригнічення роботи серця і дихання.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Пацієнтів слід інформувати про те, що анестезія може негативним чином вплинути на здатність виконання процесів, що вимагають навиків управління автотранспортом або іншою технікою.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Препарат Дипрофол® застосовують при проведенні спинномозкової та епідуральної анестезії, а також разом з лікарськими засобами, що часто застосовують для премедикації. З міорелаксантами, інгаляційними засобами і аналгетиками фармакологічної несумісності не спостерігалось. Інші дози препарату Дипрофол® можуть бути необхідними у випадку, коли загальну анестезію застосовують як доповнення до методів місцевої анестезії.

Одночасне застосування інших депресантів ЦНС, таких як препарати для премедикації, засоби для інгаляційного наркозу, аналгетики, можуть доповнювати седативний, анестезуючий ефекти пропофолу і пригнічення роботи серця і дихання.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Пропофол є засобом короткої дії для загальної анестезії зі швидким початком дії, що настає приблизно через 30 секунд. Зазвичай відновлення після загальної анестезії відбувається швидко. Механізм дії, як і всіх засобів для загальної анестезії, недостатньо ясний. Однак вважається, що седативний/знеболювальний ефект пропофолу зумовлений позитивною модуляцією інгібуючої функції нейромедіатора ГАМК через ліганд-керовані ГАМКА рецептори.

Як правило, при застосуванні препарату Дипрофол® для індукції і підтримання анестезії спостерігається зниження середнього артеріального тиску і незначні зміни частоти серцевих скорочень. Однак гемодинамічні показники, як правило, залишаються відносно стабільними протягом періоду підтримання анестезії, а частота виникнення небажаних гемодинамічних змін є низькою.

Хоча після застосування препарату Дипрофол® може виникати пригнічення дихання, всі ефекти якісно подібні до тих, що виникають при застосуванні інших анестезуючих засобів для внутрішньовенного введення, і легко піддаються контролю в клінічних умовах.

Препарат Дипрофол® зменшує церебральний кровотік, внутрішньочерепний тиск і церебральний метаболізм. Зменшення внутрішньочерепного тиску більш виражене у пацієнтів з підвищеними вихідними показниками внутрішньочерепного тиску.

Вихід з наркозу відбувається зазвичай швидко, з ясною свідомістю і низькою частотою виникнення головного болю, післяопераційної нудоти і блювання.

Загалом після анестезії препаратом Дипрофол® частота виникнення післяопераційної нудоти і блювання менша, порівняно з такою при застосуванні засобів для інгаляційної анестезії. Це може бути пов'язано з менш вираженою здатністю пропофолу викликати блювання.

Препарат Дипрофол® при концентраціях, що зазвичай досягаються у клінічних умовах, не пригнічує синтез гормонів кори надниркових залоз.

Фармакокінетика. Зниження концентрацій пропофолу після болюсного введення дози або після припинення інфузії можна описати за допомогою трикамерної відкритої моделі зі швидким розподілом (період напіврозподілу становить 2-4 хв), швидким виведенням (період напіввиведення становить від 30 до 60 хв) і повільнішою кінцевою фазою, при якій відбувається перерозподіл пропофолу зі слабкоперфузованої тканини.

Пропофол швидко розподіляється і швидко виводиться з організму (загальний кліренс становить від 1,5 до 2 л/хв). Виведення пропофолу відбувається шляхом метаболізму, головним чином у печінці, внаслідок чого утворюються неактивні кон’югати пропофолу і відповідний йому хінол, що виводяться з сечею.

Якщо препарат Дипрофол® застосовують для підтримання анестезії, його концентрації у крові асимптоматично досягають показників рівноважного стану, відповідного швидкості введення. Фармакокінетика є лінійною у межах рекомендованих швидкостей проведення інфузії препарату Дипрофол®.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості: однорідна емульсія білого кольору. Емульсія не має виявляти ознак розшарування.

Несумісність.

Дипрофол® не можна змішувати з іншими медичними препаратами, за винятком тих, які зазначені у розділі «Спосіб застосування та дози».

Термін придатності. 3 роки.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

Після розкриття ампули (флакона) без розведення – 12 годин; після розведення – 6 годин.

Умови зберігання.

Зберігати в захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С . Не заморожувати. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По20 мл вампулі. По 50 мл у флаконі. По 5 ампул або по 1 флакону у пачці (пакування із форми in bulk фірми-виробника Synthon B.V., Нідерланди або Synthon Hispania, S.L., Іспанія (на виробничій дільниці Fresenius Kabi Austria GmbH, Австрія)).

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник.

ПАТ «Фармак».

Місцезнаходження.

Україна, 04080, м. Київ, вул. Фрунзе, 63.

Аналоги

ВНИМАНИЕ! Перед применением проконсультируйтесь со своим лечащим врачом

Совпадает код ATХ + действующие вещества + форма випуска

Международное название Propofol - Пропофол
Код АТХ N01AX10
Форма выпуска эмульсия