Герпетад крем инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: aciclovir; (9-(2-гідрокси) етоксиметилгуанін);

основні фізико-хімічні властивості: білий або майже білий однорідний крем без агломератів, без грубих грудочок або забруднень, з характерним запахом;

склад: 1 г крему містить ацикловіру 50 мг;

допоміжні речовини: гліцерин моностеарат, диметикон 350 cps, спирт цетиловий, парафін рідкий, парафін м’який білий, пропіленгліколь, вода очищена.

Форма випуску. Крем.

 

Фармакотерапевтична група. Противірусні засоби для системного застосування.

Код АТС D06B B03.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Ацикловір є фармакологічно неактивною речовиною, яка трансформується в противірусний засіб тільки після проникнення у клітини, інфікованої вірусами звичайного герпесу (HSV), вірусами vericella zoster (VZV) або вірусами Епштейна-Барра. Ця активація ацикловіру зазнає каталітичної дії з боку тимідинкінази вірусів HSV або VZV-ферменту, необхідної для реплікації названих вірусів, тобто вірусна тимідинкіназа, що є в клітинах, інфікованих вірусами герпесу, фосфорилює ацикловір в ацикловіру монофосфат, який має спорідненість з вірусною ДНК-полімерази, що в 10 - 30 разів перевищує спорідненість з клітинною ДНК-полімерази, і, таким чином, селективно інгібує активність вірусного ферменту.

Крім того, вірусна ДНК-полімераза вводить ацикловір до складу вірусної ДНК, унаслідок чого відбувається обрив ланцюга при синтезі ДНК. Ці окремі стадії призводять загалом до редукції розмноження вірусів.

Фармакокінетика. Фармакокінетичні дослідження показали мінімальний рівень системної абсорбції ацикловіру після повторного місцевого застосування ацикловіру.

Показання для застосування. Простий герпес шкіри, генітальний герпес (первинний та рецидивуючий), лабіальний герпес, оперізувальний лишай, вітряна віспа.

 

Спосіб застосування та дози. Крем слід наносити ватним тампоном тонким шаром на інфіковані ділянки шкіри 5 разів на добу приблизно з 4-годинними інтервалами, за винятком нічного часу. При нанесенні слід спостерігати за тим, щоб не тільки видимі ознаки герпесу (пухирці, здуття, почервоніння) були покриті кремом, а й на прилеглі ділянки був нанесений препарат. Тривалість лікування становить загалом 5 днів. В окремих випадках лікування повинно тривати доти, поки пухирці не покриються кіркою або не загояться. Тривалість лікування не повинна перевищувати 10 днів.

 

Побічна дія. Іноді спостерігаються почервоніння, сухість і лущення шкіри, яка оброблялася кремом. Після застосування крему може спостерігатися печіння або поколювання на ділянках шкіри, яку обробляють.

У поодиноких випадках застосування Герпетаду крему спостерігається контактний дерматит.

 

Протипоказання. Підвищена чутливість до ацикловіру або інших компонентів препарату.

 

Передозування. Про передозування Герпетаду при місцевому застосуванні повідомлень немає.

 

Особливості застосування. Крем Герпетад не рекомендують використовувати з метою профілактики рецидивів зараження вірусом герпесу. Для ефективності лікування препарат потрібно застосовувати при перших ознаках захворювання (печіння, свербіж, відчуття напруження та гіперемія шкіри). Якщо шкірні висипання досягли стадії гнояка або струпа, лікування кремом слід припинити.

Руки слід ретельно вимити після застосування крему.

Крем не застосовувати у ротовій порожнині, у ділянці очей і у піхві.

Лікування Герпетад кремом у генітальній або анальній ділянках при одночасному використанні презервативів із латексу може призвести через допоміжні речовини – парафін – до зниження міцності їх і тим самим до зниження ефективності презервативу.

Вагітність. Системний вплив ацикловіру при місцевому застосуванні дуже незначний.

Лактація. Обмежені дані вказують на те, що при системному застосуванні препарат потрапляє в материнське молоко. Хоча кількість, яку отримує немовля внаслідок застосування матір’ю крему Герпетад, дуже незначна, застосовувати його слід у жінок, які годують груддю, тільки у випадках якщо користь від призначення Герпетаду крему перевищує ризик його застосування.

Вплив на здатність керувати автомобілем та іншими механізмами.

Даних немає.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Невідома.

 

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 3 роки.