Кампто инструкция, аналоги и состав

Склад.

Діюча речовина: іринотекан; 1 мл розчину містить 20 мг іринотекану гідрохлориду тригідрату;

 допоміжні речовини: Д-сорбітол, кислота молочна, натрію гідроксид, вода для ін`єкцій.

Лікарська форма. Концентрат для приготування розчину для інфузій.

Фармакотерапевтична група. Антинеопластичні засоби. Код АТС L01XX19.

Клінічні характеристики.

Показання.

Монотерапія або комбінована терапія хворих:

-   на метастатичний рак товстої або прямої кишки, що рецидивував або прогресував після терапії з застосуванням 5-фторурацилу;

-   з попередньо нелікованим метастатичним раком товстої або прямої кишки;

-   з недрібноклітинною формою раку легенів;

-   з дрібноклітинною формою раку легенів;

-   на рак шийки матки;

-   на рак яєчників;

-   на неоперабельний або рецидивний рак шлунка;

-   на рак стравоходу.

Ірінотекан у комбінації з цетукимабом показаний для лікування пацієнтів з рецептором епідермального фактору росту (РЕФР), що експресується при метастатичному колоректальному раку після неефективної цитотоксичної терапієї ірінотеканом .

Іринотекан призначений для монотерапії хворих:

- на неоперабельний або рецидивний рак молочної залози;

- на плоскоклітинний рак шкіри;

- із злоякісною меланомою;

- із злоякісною лімфомою;

- на рак підшлункової залози;

- на гліому.

Протипоказання. Іринотекан протипоказаний пацієнтам з підвищеною чутливістю до діючої речовини або допоміжних складників, в періоди вагітності і годування груддю.

Спосіб застосування та дози.

Іринотекан слід вводити у вигляді розчину для внутрішньовенних інфузій протягом 30-90 хв. Кампто перед інфузією повинен бути розчинений у 5 % декстрозі для ін’єкцій (бажано) або 0,9 % розчині натрію хлориду для ін’єкцій для досягнення кінцевої концентрації 0,12-2,8 мг/мл.

Режим дозування при монотерапії

Режим дозування при монотерапії детально вивчали в терапії метастатичного колоректального раку. Ці режими дозування можуть використовуватися і для лікування пацієнтів з іншими переліченими формами раку.

Початкова доза. Режим щотижневого дозування. Рекомендована початкова доза для монотерапії Кампто становить 125 мг/м2. Нижча початкова доза (наприклад 100 мг/м2) може бути рекомендована в таких випадках: пацієнти віком 65 років і старші, попередня екстенсивна променева терапія, статус тяжкості 2, підвищений рівень білірубіну або рак шлунка. Лікування слід проводити шляхом повторюваних 6-тижневих циклів, що включають у себе щотижневе лікування протягом 4 тижнів з подальшою перервою (2 тижні).

Режим дозування один раз на 2 тижні. Звичайна рекомендована початкова доза Кампто становить 250 мг/м2 кожні 2 тижні шляхом внутрішньовенної інфузії. Нижча початкова доза (наприклад 200 мг/м2) може бути рекомендована в таких випадках: пацієнти віком 65 років і старші, попередня екстенсивна променева терапія, статус тяжкості 2, підвищений рівень білірубіну або рак шлунка.

Режим дозування один раз на 3 тижні. Звичайна рекомендована початкова доза Кампто для режиму дозування один раз на 3 тижні становить 350 мг/м2. Нижча початкова доза (наприклад 300 мг/м2) може бути рекомендована в таких випадках: пацієнти віком 65 років і старші, попередня екстенсивна променева терапія, статус тяжкості 2, підвищений рівень білірубіну або рак шлунка.

Спеціальні групи

Пацієнти з порушеною функцією печінки. Режим монотерапії щотижневий.

Для пацієнтів з порушенням функції печінки рекомендовані такі початкові дози:

-                    при концентрації загального білірубіну в сироватці крові в 1,5-3 рази вище верхньої межі норми, при концентрації АЛТ/АСТ у сироватці крові в £5 разів вище верхньої межі норми початкова доза становить 60 мг/м2;

-                    при концентрації загального білірубіну в сироватці крові в 3,1-5 разів вище верхньої межі норми, при концентрації АЛТ/АСТ у сироватці крові в £5 разів вище верхньої межі норми початкова доза становить 50 мг/м2;

-                    при концентрації загального білірубіну в сироватці крові в <1,5 разів вище верхньої межі норми, при концентрації АЛТ/АСТ у сироватці крові в 5,1-20 разів вище верхньої межі норми початкова доза становить 60 мг/м2;

-                    при концентрації загального білірубіну в сироватці крові в 1,5-5 разів вище верхньої межі норми, концентрації АЛТ/АСТ у сироватці крові в 5,1-20 разів вище верхньої межі норми початкова доза становить 40 мг/м2.

Початкові дози для пацієнтів з порушенням функції печінки. Режим монотерапії кожні 3 тижні:

-                    при концентрації загального білірубіну в сироватці крові в 1,5-3 рази вище верхньої межі норми початкова доза становить 200 мг/м2;

-                    при концентрації загального білірубіну в сироватці крові в > 3 рази вище верхньої межі норми застосування препарату не рекомендується (безпека і фармакокінетика іринотекану при застосуванні кожні 3 тижні, не були визначені для пацієнтів, в яких білірубін >3 рази перевищував верхню межу норми, тому даний режим не може бути рекомендований для таких пацієнтів).

Пацієнти з порушеною функцією нирок

Дослідження в цій популяції не проводилися. Тому при лікуванні пацієнтів з порушеною функцією нирок препарат слід застосовувати з обережністю. Іринотекан не рекомендується призначати пацієнтам, які знаходяться на діалізі.

Режими комбінованої терапії

Початкова доза

Іринотекан у комбінації з 5-фторурацилом (5-ФУ) і лейковорином. Кампто у комбінації з 5-фторурацилом (5-ФУ) і лейковорином рекомендується для лікування хворих на метастатичний колоректальний рак.

Рекомендована початкова доза Кампто становить 125 мг/м2, 500 мг/м2 5-фторурацилу і 20 мг/м2 лейковорину. Нижчі початкові дози Кампто (наприклад 100 мг/м2) і 5-ФУ (наприклад 400 мг/м2) можуть бути рекомендовані у таких випадках: пацієнти віком 65 років і старше, попередня екстенсивна променева терапія, статус тяжкості 2, підвищений рівень білірубіну або рак шлунка. Лікування слід призначати в повторювані 6-тижневі цикли, що включають у себе щотижневе застосування препарату протягом 4 тижнів з подальшою перервою на 2 тижні.

Іринотекан у комбінації з цисплатином. Іринотекан досліджувався в комбінації з цисплатином для недрібноклітинного і дрібноклітинного раку легенів, раку шийки матки, раку шлунка і раку стравоходу. Цей режим можна застосовувати в лікуванні пацієнтів з іншими зазначеними формами раку, за винятком колоректального раку.

Рекомендована початкова доза становить 65 мг/м2 іринотекану і 30 мг/м2 цисплатину. Нижча початкова доза Кампто (наприклад 50 мг/м2) може бути рекомендована у таких випадках: пацієнти віком 65 років і старше, попередня екстенсивна променева терапія, статус тяжкості 2, підвищений рівень білірубіну або рак шлунка. Лікування слід призначати в повторювані 6-тижневі цикли, що включають у себе щотижневе застосування препарату протягом 4 тижнів, з подальшою перервою на 2 тижні.

Ірінотекан у комбінації з цетукимабом. Спосіб застосування та дози комбінованого застосування цетукимабу відповідає загальній інформації щодо препарату цетуксимаб. Зазвичай використовуються такі самі дози ірінотекану, як при останніх циклах попереднього режима із застосуванням ірінотекану. Ірінотекан не повинен застосовуватися раніше ніж через 1 годину після закінчення інфузії цетуксимабу.

Тривалість лікування

Для режимів монотерапії та комбінованої терапії лікування додатковими циклами Кампто може бути продовжено на невизначений термін у пацієнтів, в яких досягається позитивна реакція з боку пухлини, або в пацієнтів, в яких пухлина залишається стабільною. Необхідно ретельно контролювати пацієнтів щодо токсичності, а у випадку виникнення токсичних проявів, нечутливих до модифікації дози і звичайного підтримуючого лікування, терапію слід припинити.

Рекомендації щодо модифікації дози

Рекомендоване коригування дози протягом циклу терапії на початку кожного наступного циклу лікування для режимів монотерапії описано в нижченаведеній таблиці. Дані рекомендації ґрунтуються на токсичних властивостях, що виявлені при застосуванні Кампто. Для модифікацій на початку наступного циклу терапії дозу Кампто слід зменшити відповідно до початкової дози попереднього циклу.

Рекомендовані модифікації дози протягом циклу терапії і на початку кожного наступного циклу терапії для Кампто, 5-фторурацилу та фолінової кислоти описані в нижченаведеній таблиці.

Рекомендовані модифікації дози для Кампто і цисплатину на початку кожного циклу терапії, а також рекомендовані модифікації дози протягом циклу терапії описані в нижченаведених таблицях.

Рекомендована модифікація дози цетукимабу при одночасному застосуванні з ірінотеканом слід керуватися повній інформацією призначення препарату цетукимабу.

Всі модифікації дози повинні ґрунтуватися на виявленій токсичності. Не слід розпочинати новий цикл терапії, доки рівень токсичності не досягне рівня 2 або менше. Слід припинити лікування на 1-2 тижні для лікування токсичних наслідків хіміотерапії. Якщо пацієнт не видужав після 2-тижневої перерви, необхідно розглянути припинення застосування Кампто.

Рекомендовані модифікації дози для режиму монотерапії

Не слід розпочинати новий цикл терапії, доки кількість гранулоцитів не відновиться до ³1 500/мм3, а кількість тромбоцитів – до ³100 000/мм3 і повністю не припиниться діарея, пов’язана з попереднім лікуванням. Слід припинити лікування на 1-2 тижні для лікування інтоксикації, спричиненої хіміотерапією. Якщо пацієнт не видужав після 2-тижневої перерви, необхідно припинити застосування Кампто (див. таб. 1).

Таблиця 1. Рекомендовані модифікації дози для режиму монотерапії

Рівень токсичності НІР (загальні критерії токсичності Національного інституту раку) (значення)

Протягом циклу лікування (щотижнево)

Немає токсичності

Підтримувати рівень дози

Нейтропенія

 

1. 1 500 до 1 999/мм3

Підтримувати рівень дози

2. 1 000 до 1 499/мм3

¯ на 25 мг/м2

3. 500 до 999/мм3

Пропустити дозу, потім ¯ на 25 мг/м2, коли повернеться до £ стадії 2

4. < 500/мм3

Пропустити дозу, потім ¯ на 50 мг/м2, коли повернеться до £ стадії 2

Пропасниця, що супроводжується нейтропенією

(4-й рівень нейтропенії і ³ 2-го рівня пропасниці)

Пропустити дозу, після корекції стану – ¯ на 50 мг/м2

Інші гематологічні симптоми токсичності

Модифікація дози при лейкопенії, тромбоцитопенії і анемії протягом циклу терапії і на початку наступного циклу також ґрунтується на НІР–критеріях токсичності і подібна до рекомендацій при нейтропенії

Діарея (частота випорожнення)

 

1. На 2-3 рази/добу > частоти до початку курсу

Підтримувати рівень дози

2. На 4-6 разів/добу > частоти до початку курсу

¯ на 25 мг/м2

3. На 7-9 разів/добу > частоти до початку курсу

Пропустити дозу, потім ¯ на 25 мг/м2, коли відновиться до £ рівня 2

4. На ³10 разів/добу > частоти до початку курсу

Пропустити дозу, потім ¯ на 50 мг/м2, коли відновиться до £ рівня 2

Інші негематологічні симптоми токсичності (за винятком алопеції, анорексії і астенії)

 

1 рівень

Підтримувати рівень дози

2 рівень

¯ на 25 мг/м2

3 рівень

Пропустити дозу, потім ¯ на 25 мг/м2, коли відновиться до £ рівня 2

4 рівень

Пропустити дозу, потім ¯ на 50 мг/м2, коли відновиться до £ стадії 2

Рівень токсичності НІР (загальні критерії токсичності Національного інституту раку) (значення)

На початку наступного циклу лікування (після адекватної терапії) в порівнянні зі стартовою дозою в попередньому циклі лікування (всі модифікації дози ґрунтуються на найгірших попередніх проявах токсичності)

Щотижнево

Кожні 2-3 тижні

Немає токсичності

­ на 25 мг/м2 до максимальної дози 150 мг/м2

 

Нейтропенія

   

1. 1 500 до 1 999/мм3

Підтримувати рівень дози

Підтримувати рівень дози

2. 1 000 до 1 499/мм3

Підтримувати рівень дози

Підтримувати рівень дози

3. 500 до 999/мм3

¯ на 25 мг/м2

¯ на 50 мг/м2

4. < 500/мм3

¯ на 50 мг/м2

¯ на 50 мг/м2

Пропасниця, що супроводжується нейтропенією

(4-й рівень нейтропенії і ³ 2-го рівня пропасниці)

¯ на 50 мг/м2

¯ на 50 мг/м2

Інші гематологічні симптоми токсичності

   

Діарея (частота випорожнення)

   

1. На 2-3 рази/добу > частоти до початку курсу

Підтримувати рівень дози

Підтримувати рівень дози

2. На 4-6 разів/добу > частоти до початку курсу

Підтримувати рівень дози

Підтримувати рівень дози

3. На 7-9 разів/добу > частоти до початку курсу

¯ на 25 мг/м2

¯ на 50 мг/м2

4. На ³10 разів/добу > частоти до початку курсу

¯ на 50 мг/м2

¯ на 50 мг/м2

Інші негематологічні симптоми токсичності (за винятком алопеції, анорексії і астенії)

   

1 рівень

Підтримувати рівень дози

Підтримувати рівень дози

2 рівень

¯ на 25 мг/м2

¯ на 50 мг/м2

3 рівень

¯ на 25 мг/м2

¯ на 50 мг/м2

4 рівень

¯ на 50 мг/м2

¯ на 50 мг/м2

Рекомендовані модифікації дози для комбінованого режиму: Кампто, 5-ФУ і лейковорин

У пацієнтів необхідно відновити функцію кишечника до рівня, що передував лікуванню, без потреби в призначенні проносних засобів щонайменше протягом 24 годин перед наступним призначенням хіміотерапії. Не слід розпочинати новий цикл терапії, доки кількість гранулоцитів не відновиться до ³1 500/мм3, кількість тромбоцитів – до ³100 000/мм3 і не зникне діарея, пов’язана з лікуванням. Слід припинити хіміотерапію на 1-2 тижні для лікування інтоксикації, пов’язаної з хіміотерапією. Якщо пацієнт не видужав після 2-тижневої перерви, слід розглянути питання про припинення застосування Кампто (див. таб. 2).

Таблиця 2. Рекомендовані модифікації дози для комбінованого режиму: Кампто, 5-ФУ і лейковорин.

Рівень токсичності НІР (значення)

Протягом циклу лікування

На початку наступного циклу лікування

Немає токсичності

Підтримувати рівень дози

Підтримувати рівень дози

Нейтропенія

   

1. 1 500 до 1 999/мм3

Підтримувати рівень дозиа

П ідтримувати рівень дозиа

2. 1 000 до 1 499/мм3

¯ на 1 рівень дозиб

Підтримувати рівень дози

3. 500 до 999/мм3

Пропустити дозу, потім ¯ на 1 рівень дози, коли відновиться до £ рівня 2

¯ на 1 рівень дозиб

4. < 500/мм3

Пропустити дозу, потім ¯ на 2 рівні дози, коли відновиться до £ рівня 2б

¯ на 2 рівні дозиб

Пропасниця, що супроводжується нейтропенією

(4-й рівень нейтропенії і ³ 2-го рівня пропасниці)

Пропустити дозу, після корекції стану ¯ на 2 рівні дозиб

¯ на 2 рівні дозиб

Інші гематологічні симптоми токсичності

Модифікації дози при лейкопенії і тромбоцитопенії протягом циклу лікування і на початку наступного циклу терапії також ґрунтуються на критеріях токсичності і подібні до рекомендацій для нейтропенії

Діарея (частота випорожнення)

   

1. На 2-3 рази/добу > частоти до початку курсу

Пропустити дозу, доки не відновиться до початкового рівня (ПР), потім дати ту ж саму дозу

Підтримувати рівень дози

2. На 4-6 разів/добу > частоти до початку курсу

Пропустити дозу, потім ¯ на 1 рівень дози, коли відновиться до ПР

Підтримувати рівень дози

3. На 7-9 разів/добу > частоти до початку курсу

Пропустити дозу, потім ¯ на 1 рівень дози, коли відновиться до ПР

¯ на 1 рівень дози

4. На ³10 разів/добу > частоти до початку курсу

Пропустити дозу, потім ¯ на 2 рівні дози, коли відновиться до ПР

¯ на 2 рівні дози

Інші негематологічні симптоми токсичності (за винятком алопеції, анорексії і астенії)

 

1 рівень

Підтримувати рівень дози

Підтримувати рівень дози

2 рівень

Пропустити дозу, потім ¯ на 1 рівень дози, коли відновиться до £ рівня 1

Підтримувати рівень дози

3 рівень

Пропустити дозу, потім ¯ на 1 рівень дози, коли відновиться до £ рівня 2

¯ на 1 рівень дози

4 рівень

Пропустити дозу, потім ¯ на 2 рівні дози, коли відновиться до £ рівня 2

¯ на 2 рівні дози

При мукозитах/стоматитах зменшують дозу лише 5-фторурацилу, але не Кампто

а – відповідно до стартової дози попереднього циклу лікування;

б – Кампто – 1 рівень зменшення дози становить 25 мг/м2; 5-фторурацил – 1 рівень зменшення дози становить 100 мг/м2; доза лейковорину залишається 20 мг/м2.

Модифікації дози на початку нового циклу комбінованої терапії цисплатину та Кампто (мг/м2)

Ґрунтується на максимальній токсичності, що спостерігалась у попередньому циклі

Не слід розпочинати новий цикл терапії, доки кількість гранулоцитів не відновиться до ³1 500/мм3, а кількість тромбоцитів – до ³100 000/мм3 і повністю не припиниться діарея, пов’язана з лікуванням. Слід припинити лікування на 1-2 тижні для корекції токсичних проявів, пов’язаних з лікуванням. Якщо пацієнт не видужав після 2-тижневої перерви, слід припинити застосування Кампто (див. таб. 3).

Таблиця 3. Модифікації дози на початку нового циклу комбінованої терапії цисплатину та Кампто (мг/м2)

Рівень токсичності НІР

Цисплатина

Камптоб

Гематологічні

   

Рівень 0,1,2, або 3

Підтримувати рівень дози

Підтримувати рівень дози

Рівень 4

¯ на 1 рівень дози

¯ на 1 рівень дози

Пропасниця, що супроводжується нейтропенієюв, сепсис, тромбоцитопенія, що потребує трансфузії

¯ на 1 рівень дози

¯ на 1 рівень дози

Негематологічні

   

Діарея

   

Рівень 0, 1 або 2

Підтримувати рівень дози

Підтримувати рівень дози

Рівень 3 або 4

Підтримувати рівень дози

¯ на 1 рівень дози

Блювання

   

Рівень 0, 1 або 2

Підтримувати рівень дози

Підтримувати рівень дози

Рівень 3

¯ на 1 рівень дози

Підтримувати рівень дози

Рівень 4

¯ на 1 рівень дози

¯ на 1 рівень дози

Сироватковий креатинін

   

<1,5 мг/дл

Підтримувати рівень дози

Підтримувати рівень дози

1,5-2 мг/дл

¯ на 2 рівні дози

Підтримувати рівень дози

> 2 мг/дл

Пропустити дозу

Підтримувати рівень дози

Ототоксичність

   

Рівень 0 або 1

Підтримувати рівень дози

Підтримувати рівень дози

Рівень 2

¯ на 1 рівень дози

Підтримувати рівень дози

Рівень 3 або 4

Припинити застосування цисплатину

Підтримувати рівень дози

Нейротоксичність

   

Рівень 0 або 1

Підтримувати рівень дози

Підтримувати рівень дози

Рівень 2

¯ на 1 рівень дози

Підтримувати рівень дози

Рівень 3 або 4

Припинити застосування цисплатину

Підтримувати рівень дози

Інші негематологічні симптоми токсичності

   

Рівень 0, 1 або 2

Підтримувати рівень дози

Підтримувати рівень дози

Рівень 3 або 4

¯ на 1 рівень дози

¯ на 1 рівень дози

а – цисплатина – рівень зменшення дози = 7,5 мг/м2;

б – Кампто - рівень зменшення дози = 10 мг/м2;

в – нейтропенія з пропасницею визначається за критеріями загальної токсичності, версія 2 – температура ≥38,5 ºС і супроводжується нейтропенією <1×109/л.

Таблиця 4. Модифікації дози протягом комбінованого режиму цисплатину та Кампто (мг/м2).

Грунтується на максимальній токсичності, що виявлялася на початку циклу

Рівень токсичності НІР

Цисплатина

Камптоб

Гематологічні

   

Рівень 0 або1

Підтримувати рівень дози

Підтримувати рівень дози

Рівень 2

¯ на 1 рівень дози

¯ на 1 рівень дози

Рівень 3

¯ на 2 рівні дози

¯ на 2 рівні дози

Рівень 4

Пропустити дозу

Пропустити дозу

Пропасниця, що супроводжується нейтропенієюв, сепсис, тромбоцитопенія, що потребує трансфузії

Пропустити дозу

Пропустити дозу

Негематологічні

   

Діарея

   

Рівень 0 або1

Підтримувати рівень дози

Підтримувати рівень дози

Рівень 2

Підтримувати рівень дози

¯ на 1 рівень дози

Рівень 3

Підтримувати рівень дози

Пропустити дозу

Рівень 4

Пропустити дозу

Пропустити дозу

Блювання

   

Рівень 0, 1 або 2

Підтримувати рівень дози

Підтримувати рівень дози

Рівень 3

¯ на 1 рівень дози

Підтримувати рівень дози

Рівень 4

¯ на 1 рівень дози

¯ на 1 рівень дози

Сироватковий креатинін

   

<1,5 мг/дл

Підтримувати рівень дози

Підтримувати рівень дози

1,5-2 мг/дл

¯ на 2 рівні дози

Підтримувати рівень дози

> 2 мг/дл

Пропустити дозу

Підтримувати рівень дози

Ототоксичність

   

Рівень 0 або 1

Підтримувати рівень дози

Підтримувати рівень дози

Рівень 2

¯ на 1 рівень дози

Підтримувати рівень дози

Рівень 3 або 4

Припинити застосування цисплатину

Підтримувати рівень дози

Нейротоксичність

   

Рівень 0 або 1

Підтримувати рівень дози

Підтримувати рівень дози

Рівень 2

¯ на 1 рівень дози

Підтримувати рівень дози

Рівень 3 або 4

Припинити застосування цисплатину

Підтримувати рівень дози

Інші негематологічні симптоми токсичності

   

Рівень 0 або 1

Підтримувати рівень дози

Підтримувати рівень дози

Рівень 2,3 або 4

Пропустити дозу

Пропустити дозу

а – цисплатин – рівень зменшення дози = 7,5 мг/м2;

б – Кампто - рівень зменшення дози = 10 мг/м2;

в – нейтропенія з пропасницею визначається за критеріями загальної токсичності, версія 2 – температура ≥38,5ºС і супроводжується нейтропенією <1×109/л.

Побічні реакції.

Дані побічних ефектів екстенсивно накопичувалися та аналізувалися для програми досліджень при метастатичному колоректальному раку, що рецидивує або прогресує після терапії на основі 5-ФУ (друга черга), і представлені нижче. Очікується, що побічні ефекти для інших призначень будуть подібними до таких при колоректальному раку другої черги.

Побічні ефекти, що наведені у даному розділі стосуються ірінотекану. Відсутні дані, щодо впливу цетукимабу на профіль безпеки ірінотекану або навпаки. У комбінації з цетукимабом додатково повідомляється про побічні ефекти притаманні цетукимабу (наприклад такі, як вугреподібний висип), тому також слід звернутися до повної інформації, що стосується призначення цетуксимабу.

Від 100 – до 125–мг/м2 режиму дозування монотерапії

Щотижневий режим дозування іринотекану був оцінений у пацієнтів з метастатичною карциномою товстого кишечника або прямої кишки, що рецидивувала або прогресувала після терапії 5-ФУ. Випадки смерті були, ймовірно, пов’язані з препаратом. Спостерігалася сукупність медичних явищ, що є відомими ефектами іринотекану (мієлосупресія, нейтропенічний сепсис без пропасниці, тонкокишкова непрохідність, накопичення рідини, стоматит, нудота, блювання, діарея і дегідратація). Пропасниця, що супроводжується нейтропенією, визначена за НІР як 4-та стадія нейтропенії і 2-га стадія пропасниці. Первинними побічними діями, пов’язаними з препаратом, були діарея з/або без нудоти і/або блювання; нейтропенія/лейкопенія з/або без діареї і/або пропасниця; нудота і/або блювання.

Протягом циклу лікування і для наступних циклів на основі індивідуальної переносимості пацієнтам були проведені корекції дози іринотекану. Найбільш загальними причинами зниження дози були пізня діарея, нейтропенія і лейкопенія.

Від 300– до 350–мг/м2 режиму дозування монотерапії один раз на 3 тижні

Хворі на метастатичний колоректальний рак, в яких хвороба прогресувала після попередньої терапії 5-ФУ, отримували іринотекан один раз кожні 3 тижні. Випадки смерті були потенційно пов’язані з лікуванням іринотеканом і віднесені відповідно до нейтропенічної інфекції, діареї 4-го ступеня і астенії.

Перелік побічних ефектів. Побічні ефекти, пов’язані із застосуванням препарату (рівень 1-4 НІР), які були виявлені більше, ніж у 10 % пацієнтів при режимом щотижневого дозування.

Порушення з боку травного тракту – пізня діарея, нудота, блювання, рання діарея, спазми кишечнику/біль, анорексія, стоматит.

Порушення з боку кровоносної та лімфатичної системи – лейкопенія, анемія, нейтропенія.

Загальні порушення – астенія, пропасниця.

Порушення метаболізму і обміну речовин – зменшення ваги тіла, дегідратація.

Порушення з боку шкіри та підшкірної клітковини – алопеція.

Порушення з боку серцево-судинної системи – тромбоемболічні стани (включають стенокардію, артеріальний тромбоз, геморагічний та ішемічний інсульт, тромбофлебіт глибоких вен, емболію судин нижніх кінцівок, зупинку серця, інфаркт міокарда, ішемію міокарда, порушення периферичного кровообігу, емболію легеневих судин, раптову смерть, тромбофлебіт, тромбоз, порушення серцево-судинної системи).

Перелік побічних ефектів НІР 3-го і 4-го рівня, які спостерігалися в клінічних дослідженнях режимів дозування щотижня й один раз кожні 3 тижні (N=620), наведений нижче:

Порушення з боку травного тракту – пізня діарея, нудота, спазми кишечника/біль.

Порушення з боку кровоносної та лімфатичної системи – лейкопенія, нейтропенія.

Порушення з боку шкіри та підшкірної клітковини – алопеція.

Побічні ефекти НІР 3-го і 4-го рівня, пов’язані із застосуванням препарату, які спостерігалися у клінічних дослідженнях у 1-10 % пацієнтів:

Інфекції та інвазії – інфекція.

Порушення з боку травного тракту – блювання, рання діарея, запор, анорексія, мукозит.

Порушення з боку кровоносної та лімфатичної системи – анемія, тромбоцитопенія.

Загальні порушення – астенія, пропасниця, біль.

Порушення метаболізму і обміну речовин – дегідратація, гіповолемія

Гепатобіліарні порушення – білірубінемія.

Дихальні, торакальні і медіастинальні порушення – диспное.

Зміни лабораторних показників – підвищений рівень креатиніну.

Побічні ефекти НІР 3-го і 4-го рівня, пов’язані із застосуванням препарату, які спостерігалися в клінічних дослідженнях у менше, ніж 1 % хворих:

Інфекції та інвазії – сепсис.

Порушення травного тракту – захворювання прямої кишки, кандидоз травного тракту.

Порушення кровоносної та лімфатичної системи – пропасниця, нездужання.

Загальні порушення – астенія, пропасниця, біль.

Порушення метаболізму і обміну речовин – зменшення ваги, гіпокаліємія, гіпомагнеземія.

Порушення з боку шкіри і підшкірної клітковини – висипи.

Розлади нервової системи – розлади ходи, сплутаність свідомості, головний біль.

Серцеві розлади – гіпотензія, синкопе.

Розлади сечовивідної системи – інфекції сечовивідного тракту.

Розлади репродуктивної системи – біль у молочних залозах.

Зміна лабораторних показників – підвищений рівень лужної фосфатази, збільшення активності γ‑глютамілтранспептидази (GGTP).

Повідомлено про такі додаткові випадки, пов’язані з препаратом у клінічних дослідженнях з іринотеканом, які не задовольняють критерії, зазначені вище як у >10 % 1-4–го рівня НІР, або як 3-го і 4-го рівня НІР, пов’язаних з препаратом випадків: риніт, підвищене слиновиділення, міоз, сльозотеча, підвищене потовиділення, гіперемія, брадикардія, запаморочення, екстравазація, синдром лізису пухлини і утворення виразок товстого кишечника.

Постреєстраційні спостереження

Порушення з боку серцево-судинної системи

Випадки ішемії міокарда під час застосування ірінотекану спостерігалися переважно у пацієнтів з існуючими супутніми серцевими захворюваннями, іншими відомими факторами ризику серцевих захворювань або попередньої цитотоксичної хім