Эслидин инструкция, аналоги и состав

Показания: Гастроентерологія. Жирова дистрофія печінки різної етіології; гострий та хронічний гепатит (окрім вірусного); цироз печінки; токсичні ураження печінки (алкогольне, наркотичне, медикаментозне), порушення функції гепатоцитів (як ускладнення при інших захворюваннях); перед- та післяопераційне лікування при операціях у ділянці гепатобіліарної зони.Дерматологія. Псоріаз у складі комплексної терапії.
Форма випуска: Капсули, 300 мг/100мг № 30 (10х3), № 50 (10х5)
Производитель, страна: ВАТ "Нижфарм"/ТОВ "МАКІЗ-ФАРМА", Російська Федерація/Російська Федерація
Действующее вещества: 1 капсула містить ліпоїду ППЛ-400 (фосфоліпіди) (у перерахунку на 100 % вміст поліненасичених фосфоліпідів із соєвого лецитину) - 300 мг, метіоніну (у перерахунку на 100% речовину) - 100 мг
Регистрация: UA/12320/01/01з 22.06.2012 по 22.06.2017. Приказ 222 від 16.04.2015
Код АТХ:

Склад лікарського засобу:

діючі речовини: ліпоїд ППЛ-400 (фосфоліпіди), метіонін;

1 капсула містить ліпоїду ППЛ-400 (фосфоліпіди) (у перерахунку на 100 % вміст полі -ненасичених фосфоліпідів із соєвого лецитину) - 300 мг, метіоніну (у перерахунку на 100% речовину) -100 мг;

допоміжні речовини: олія соєва.

Капсули тверді желатинові: титану діоксид (Е171), оксид заліза чорний (Е 172), оксид заліза червоний (Е172), оксид заліза жовтий (Е 172), вода очищена, желатин.

Лікарська форма. Капсули.

Капсули тверді желатинові № 0 – корпус світло-коричневого кольору та кришечка коричневого кольору. Вміст капсул – жовто-коричнева або коричнева однорідна маса від мазеподібної до більш щільної консистенції з характерним запахом.

Назва і місцезнаходження виробника. ВАТ “НИЖФАРМ”. Російська Федерація, 603950, м. Нижній Новгород, ГСП-459, вул. Салганська, 7;

ТОВ «МАКІЗ-ФАРМА», Російська Федерація,  м. Москва, Автомобільний проїзд, будинок 6, будова 4, будова 6, 8.

Фармакотерапевтична група. Препарати для лікування біліарної патології в комплексі з ліпотропними засобами. Код АТС А05С .

Комбінований препарат має гапатопротекторну дію, нормалізує усі види обміну речовин (жировий, білковий, вуглеводний). Метіонін, один із активних компонентів препарату, - це незамінна амінокислота, яка необхідна для синтезу холіну. Збільшення вмісту холіну сприяє збільшенню синтезу ендогенних (внутрішніх) фосфоліпідів та зменшенню відкладання у печінці нейтрального жиру. Метіонін також необхідний для знешкодження ксенобіотиків. При атеросклерозі знижує концентрацію холестерину і підвищує концентрацію фосфоліпідів крові.

Поліненасичені фосфоліпіди – це незамінні фактори для розвитку та функціонування клітин печінки. Основна фракція поліненасичених фосфоліпідів у препараті представлена фосфатидилхоліном (73 %), який є основним компонентом біологічних мембран. Потрапляючи в організм, фосфатидилхолін відновлює цілісність мембран уражених клітин печінки та активує розміщені у мембрані фосфоліпідзалежні ферменти, нормалізуючи тим самим проникність та посилюючи дезінтоксикаційний та екскреторний потенціал клітин печінки.

Метіонін та поліненасичені фосфоліпіди посилюють дію один одного, є джерелом ендогенних (внутрішніх) та екзогенних (які потрапляють в організм) фосфоліпідів, відповідно, покращують функціональний стан клітин печінки та мають гапатопротекторний (захисний) ефект.

Метіонін також бере учать в обміні сірковмісних амінокислот, у синтезі епінефрину, креатиніну та інших біологічно активних сполук., впливає на дію вітамінів (В12, аскорбінової, фолієвої кислот), ферментів, білків, бере участь у реакціях переметилювання, дезамінування, декарбоксилування.

Препарат відновлює функцію печінки, підвищує її дезінтоксикаційну здатність, а також нормалізує жировий, вуглеводний та білковий обмін речовин в організмі.

Фармакокінетика. Не вивчалась.

Показання для застосування.

Гастроентерологія. Жирова дистрофія печінки різної етіології; гострий та хронічний гепатит (окрім вірусного); цироз печінки; токсичні ураження печінки ( алкогольне, наркотичне, медикаментозне), порушення функції гепатоцитів (як ускладнення при інших захворюваннях); перед- та післяопераційне лікування при операціях у ділянці гепатобіліарної зони.

Дерматологія. Псоріаз у складі комплексної терапії.

Протипоказання. Індивідуальна підвищена чутливість до компонентів препарату. Тяжка печінкова недостатність, печінкова енцефалопатія, вірусний гепатит.

Особливі застереження. З обережністю потрібно застосовувати препарат при нирковій недостатності через небезпеку наростання гіперазотемії.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Дослідження щодо безпеки застосування препарату не проводились. У період вагітності або годування груддю препарат застосовують тільки тоді, коли очікувана користь для матері переважає потенційний ризик для плода/дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Не впливає.

Діти. Не застосовують.

Спосіб застосування та дози.

Препарат застосовують внутрішньо під час їди, не розжовуючи, з достатньою кількістю води. Застосовують по 2 капсули 3 рази на добу. Рекомендований курс лікування – 3 місяці, мінімальний – 1 місяць.

При псоріазі - по 2 капсули 3 рази на добу протягом 2 тижнів. Потім протягом 10 днів внутрішньовенно застосовують розчин фосфоліпідів для внутрішньовенного введення. Після закінчення курсу ін’єкцій поновлюють прийом капсул і продовжують його протягом 2 місяців.

Передозування. При випадковому перевищенні добової дози у декілька разів можливе зниження артеріального тиску, тахікардія, дезорієнтація. Лікування симптоматичне під наглядом лікаря.

Побічні ефекти. Можливі алергічні реакції, шлунково-кишкові розлади (дискомфорт у епігастральній ділянці, нудота, блювання, діарея).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Не відома.

Термін придатності. 2 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.

Упаковка. 1 блістер по 10 капсул, по 3 або 5 блістерів у картонній пачці.

Категорія відпуску. Без рецепта.